Napůl ztracený

Napůl ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285902/bmid_napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4 302 73

Half Bad série

< 3. díl

Příběh Nathana Byrna vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrn je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Lost , 2016

Etule
02.08.2018 5 z 5

Tenhle díl mi zlomil srdce...

Lusa
26.07.2018 5 z 5

Série napůl zlý je psána z ich formy a takovou zvláštění někdy moc nepopisovanou formou, nevíte kde právě jste, zda v New Yorku, Londýně, nebo někde v horách, protože to není nijak zvláště rozepsané a popsané, ale podrobně se zajímá vztahy mezi postavami. I přes to, mě děj všech tří částí velice zajímal a nutil číst dále. Konec mě však dojal k slzám, opravdu jsem nic takového nečekala.

Hoshi
07.07.2018 5 z 5

Jsi krutá.... Sally jsi krutá spisovatelka! Proč jsi to napsala? Proč jsi..? Bude se mi o tom i zdát. Ach jo. Vytvořila jsi krutý svět, na který jen tak nezapomenu a spoustu stránek se mi bude stále ozývat v hlavě. Plakala jsem spolu s Nathanem a bolelo mě to, stejně jako jeho... Ale pak... Přišla úleva a štěstí. Byl jsi zraněný, ne ztracený. Jsi jedinečný.

jahex
16.06.2018 5 z 5

Tři dny. Tři knihy. To už se mi dlouho nestalo, že by mě takhle nadchla knížka. Dneska jsem si připadal jak pubertální holka, protože mě konec prostě rozbrečel a uvrhl do deprese. Ač tu někdo píše, že se na konci nudil, tak já teda naopak. To, jak dokázala autorka popsat Nathanovu bolest nad ztrátou své lásky, jak už nemá smysl života, to bylo tak věrohodný, že jsem to nedal. Celou trilogii upřímně doporučuji.

Claryáš
23.04.2018 5 z 5

Krásný příběh o významných vítězstvích a zároveň velkých duševních bojích, které na konci knihy a tedy i série překryly celý svět...
Poslední dvě knihy mají opravdu troufalá, ale skvělá zakončení!

katchamccall
22.04.2018 5 z 5

Tento díl byl pro mě nejlepší. Konec jsem obrečela a nejvíc poslední odstavec na poslední stránce. Emočně založenýho člověka to musí rozsekat.

zuzana4291
04.04.2018 3 z 5

Musím říct, že tento díl hodnotím podobně jako druhý díl. Jediné co mi opět vadilo, byli jeho projevy lásky. Chápu, že v tomto věku hledá svojí sexualitu. Ale přeci jen si myslím, že tomu bylo zbytečně dáno moc stránek. Řešení záplatek, akce, šli pak dopozadí. (To stejné bylo v druhém díle, kde mi to také vadilo).
A konec byl smutný, ale úplně zazdil myšlenku výhry nad Soulem a tím konečně po mnoha letech společné žití černých i bílých čarodějnic. Asi bych to tolik zbytečně nerozepisovala. Většinou čtu poslední strany knih jedním dechem, tady jsem se nudila, když se neustále dokola jednalo o to samé.

n.jankovcova
02.03.2018 5 z 5

Čekala jsem všechno, ale tohle jediný ne. U konce jsem brečela. Nechtěla jsem tomu věřit. Mám ráda spíše šťastné konce, ale zase bylo příjemné číst něco jako bylo Half lost. Tuhle sérii jsem si hrozně oblíbila. Určitě se k ní vrátím. Jen jsem z konce pořád na měkko.

Poeta.kno
09.02.2018 5 z 5

Tento třetí a zároveň závěrečný díl série se mi také líbil nejvíce. Nathanův osud jsem ve všech třech dílech hltal stránku po stránce. Nejradši bych byl v boji po jeho boku a pomáhal mu vyhrát válku.

wildXchos
10.01.2018 5 z 5

Tahle kniha byla nejlepší v celé sérii. Oceňuji autorčin styl psaní, nepoužívá zbytečná básnická vyjádření, a tím dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Přímo jsem se vžil do Nathana a cítil sem se tak, jako on. U konce jsem stěží zadržoval slzy.

Áňa 998
29.12.2017 5 z 5

Skvělé zakončení celé série!

Kira128
15.12.2017 5 z 5

Na úvod vás trošku varuji. V celém názoru se možná budou vyskytovat menší spojitosti. Ale opravdu jen drobnosti, které vám v podstatě nic neřeknou. Na větší spoilery upozorním v průběhu, takže klidně čtěte, jestli vás mé ohodnocení zajímá.
Dobře, dobře, dobře. I když jsem si říkala, že se na konci přeci nerozbrečím, jaksi se mi podařilo to porušit. Deset stránek před závěrem jsem si musela protírat své oči, abych nenechala slzy proniknout ven. Ale poslední část, poslední stránka? Ne, to už jsem plakala jako želva, na všechno nadávala, a dokonce jsem si stěžovala i na to, že jsem dneska neměla nic k obědu.
Hezky od začátku, hezky. Hezky, to je to správné slovo. Jenže… jak se tím mám sakra po tom šoku z dočtení Napůl ztraceného řídit?!
Klid, Kir, pokračujme.
Obal je dokonalý. Dle mého možná nejlepší z celé trilogie. Miluji oranžovou a takováto kombinace je skutečně perfektní. Vážně je to taková ta kniha, která vás přímo udeří do oka a donutí vás si ji vzít do rukou. Tím jsem si jistá.
Styl psaní… opět to zopakuji, je prostě zvláštní. Já nevím. Jsem zvyklá na neopakování slov, na používání zvláštních metafor a podivných výrazů, celkově na pořádnou vyšperkovanost… Avšak tady mi to nevadí. Možná je to tématem, tak nějak mi to k Nathanovi a celému světu pasuje. Těžko říct. Mohu ale prohlásit, že když se začtete, není cesty zpět. Je jedno, jakým stylem je okolí, emoce, situace a vše ostatní popisováno, podstatné je, že vás děj vtáhne do sebe a už nepustí. Ani kdybyste sebevíc chtěli utéct, zůstanete v něm.
SPOILERY!
Co se mých závěrečných slz týče, nečekala jsem, že mě to tak vezme. Tuto trilogii jsem měla pro zábavu, první díl jsem četla ze zvědavosti a do dalších dvou knih mě donutila kamarádka. A mně se to nakonec vážně zalíbilo tak moc, že jsem svět Bílých a Černých vnímala jako malou část sebe.
Smrt Gabriela mě neskutečně vzala. Ten kluk mi tak strašně přirostl k srdci… a i když jsem si v koutku duše myslela, že opravdu zemře, nesrovnala jsem se s tím. Ani předtím, ani když se to stalo. A ani teď. Bohužel jsem se dostala do spárů Gabrielova šarmu. Složitý to život, nemám pravdu?
KONEC SPOILERŮ!
Na řadě je tedy už jen závěr a shrnutí.
Tento díl (a vlastně i celou trilogii) mohu jedině doporučit. Svět Napůl zlého je dokonalost, autorka se v něm bezchybně orientuje a nám, jakožto čtenářům, vždy vyčaruje mráz po celém těle.
Postavy jsou promyšlené, zvládnou překvapit i pobavit, do některých se doslova zamilujete.
Styl psaní ukazuje jedinečnost spisovatelky, s tímto se skoro nikde nesetkáte. Bohužel vám musím oznámit (opakuji se, že?), že jestli se jednou začtete, už nepřestanete. Nepřestanete, dokud se na konec knihy nedostanete.
5 hvězd nedávám… ne, dobrá, pro tento díl udělám výjimku, tentokrát jsem vážně nadšená.

cori
02.12.2017 3 z 5

Nathan po smrti svého otce, kterého zabila Annalise, touží jen po pomstě a stane se z něho zabiják Lovců. Intimně se sblíží s Gabrielem, aby nakonec odstranil po moci chtivého Soula. Autorka Nathana vůbec nešetří a zobrazuje rozpad jeho osobnosti a ztrátu lidskosti. Nečekejte žádný happyend.

kuroneko
02.11.2017 5 z 5

Bože proč???? Autorka je zákeřná, zlá osoba ... :D doufala jsem ve šťastný konec, ale toto jsem nečekala, brečela jsem snad posledních 20 stran. Ono to svým způsobem dobře skončilo, ale .... no, radši bych tam viděla něco jiného ... :)

Tery702
07.10.2017

ÚŽASNÁ KNIHA!!!
Konec knihy jsem dočetla se slzami. Vyrazilo mi to doslova dech! Nečekala jsem, že by autorka nechala Gabriela zemřít. Myslela jsem, že se podaří Nathanovi nebo Arranovi Gabriela zachránit. A ty poslední stránky byly tak perfektně napsané! Asi posledních pět kapitol jsem si musela přečíst tak 3x, abych se opravdu přesvědčila, že to, co čtu, je opravdu skutečné...
Celá tato trilogie byla úchvatná a tento díl obzvlášť. Stále se tam něco dělo a před autorkou Sally Green smekám!!!
Stále nad tou knihou přemýšlím a myslím, že to budu dělat ještě hooodně dlouho. Určitě si tuto trilogii v budoucnu ještě jednou přečtu!!!!

maruskaspetova
18.09.2017 5 z 5

Celou tuhle trilogii jsem se bála, že Gabriel umře, ale pořád jsem doufala, že to skončí šťastně...fakt jsem si Gabriela zamilovala a ten konec mi prostě zlomil srdce :´( Ale právě díky tomu konci je tahle série ještě lepší než většina young adult knížek!

Qweris
02.09.2017 5 z 5

POZOR, SPOILERY!
Za ten konec hluboce smekám. Sice jsem měla nějaké to tušení, že to nedopadne, jak by mělo, ale nechtěla jsem si to připouštěla. Čekala jsem spíše smrt Arrana nebo Celie, ale tohle mi fakt vyrazilo dech. Pořád jsem doufala, že objeví tu Podstatu a nějak ho tím oživí. S tou Podstatou jsem to uhodla, akorát by mě nikdy nenapadlo, že tam bude hrát takovouhle roli. Když jsem to dočetla, jen jsem seděla před zavřenou knihou, s pusou dokořán a byla jsem z toho úplně mimo a pořád jsem (a to už jsou dva dny po té, co jsem to dočetla).
Popravdě jsem už od začátku neměla Annalis ráda, ale nemyslela jsem si, že je zvěd. Měla jsem spíš takovou teorii, že ji někde vězní a Marcuse zabila Jessica, která měla po celou tu dobu na sobě Annalisinu podobu.

Kniha je naprosto dokonalá. Podle mě má vše, co by dokonalá kniha měla mít: poutavý příběh, nádherně napsaná a čtivá, zápletky, krásně vykreslené postavy i krajina, ve které se celá trilogie odehrává, rychlý a nečekaný spád a co je nejhlavnější, ve čtenáři vyvolá pocity. Správná kniha by se neměla obejít bez pláče.
Nezbývá mi nic jiného, než dát 5 a opět hluboce smeknout nad opravdu velmi dojemným koncem.

LucieWiki
23.07.2017 5 z 5

Takhle dojemný konec mě dostal...

MájaM.
14.07.2017 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série:)
SPOILERY ↓
Nenapadá mě nic,co bych vytkla. Jen jsem byla zklamaná z toho,že Gabriela a Van autorka nechal zemřít a Nesbitt byl jen v polovině knihy. Myslím,že každého snad dostala Gabrielova smrt... Každopádně i přesto to dopadlo dobře a celá triologie má uspokojivé zakončení. Předpokládám že v budoucnu se k sérii vrátím:)

A235711
10.05.2017 5 z 5

Mojí nejoblíbenější postavou téhle série je bezpochyby Nesbitt a fakt mě naštvalo že jeho poslední slova (v knížce) byla o tom, že se poblije :) Jinak mi kniha přišla skvělá a hlavně jiná než všechny typické YA. A upřímně tak nečekaný a zároveň smutný a nádherný konec jsem již dlouho neviděla.