Napůl ztracený

Napůl ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285902/bmid_napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4 302 73

Half Bad série

< 3. díl

Příběh Nathana Byrna vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrn je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Lost , 2016

AliceTief
05.06.2020 5 z 5

Od knihy se nešlo odpoutat, tento příběh od začátku do konce můžete jen milovat a nenávidět a nenávidět zároveň.

Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Tak to byla super trilogie,která ve mně zanechala krásný dojem

Tewi
17.05.2020 5 z 5

!!!POZOR! Může obsahovat spoiler!!!

Konečně jsem dočetla i poslední díl. A souhlasím s názorem, že Sally vytvořila neskutečně krutý svět, plný kouzel, překypující emocemi a kontrastem. Co všichni považují za dobré a čisté, může být prohnilé až do základů, ale také naopak - i zdánlivě zkažení, v sobě mohou ukrývat touhu po míru a rovnoprávnosti. Jenže zde vyvstává otázka, kdo bude tím, kdo nastolí rovnováhu Černých a Bílých čarodějnic?

Nathan je skvělým prostředkem k podrobení obou skupin. Jako poloviční kód stoprocentně nezapadá ani do jedné skupiny, a přesto má v sobě něco z obou. Spousta lidí ho považuje spíše za věc než za lidskou bytost, ale najdou se i tací, kteří by pro něj zemřeli. Jeho příběh se odvíjí na neustále se měnící křivce. Po okamžicích radosti a štěstí, vždy přijde strmý pád, který narušuje už tak pochmurnou a zmatenou mysl hlavního hrdiny. Neustále jsme svědky toho, jak jedná impulsivně až se sebezničujícími sklony a když konečně najde někoho, kdo by mohl jeho stav zlepšit. dlouho to nevydrží. Jeho osbnost se pohybuje od napůl zlého- s původně dobrými úmysly- , k napůl divokému-snažícího se zoufale k někomu upnout - až k napůl ztracenému, který nalezne svůj vlastní způsob, jak se vyprostit ze změti nepříjemných a bolestných událostí krutého světa.

Podle mě je tato série jedna z nejlepších počinů YA a rozhodně stojí za pozornost čtenářů, a nejen těch teenage. Krásný procítěný příběh, který je schopný vám zlomit srdce a vy ho budete nenávidět i milovat zároveň.

Já10
02.03.2020 5 z 5

Miluju celou tuhle triologii❤️. Bude mi chybět. Konec mi zlomil srdce. Vůbec jsem to nečekala. Velice smutné a dojemné zakončení triologie.

P.S.: Prosím mohl by mi někdo vysvětlit proč Nathan na konci, udělal to co udělal?

misulef
01.02.2020 3 z 5

Velice dobrá série, nicméně závěr mi opravdu nesedl. Věřím tomu, že spoustě lidí mohl vyhovovat, no pro mě to bylo zklamáním. Existenci posledních cca třiceti stránek bych nejradši vymazala ze své paměti. Knihu i celkově sérii hodnotím kladně, ovšem právě kvůli tomu závěru nemůžu dát vyšší hodnocení.

Belisima
28.01.2020 4 z 5

Jednim dechem precteno. Vsechny 3 dily. Neni to nejlepsi, co jsem kdy cetla, ale vtahlo me to a toho si cenim.

Aggie.
23.01.2020 5 z 5

Každý díl byl snad lepší. Je to napsané tak neklasicky a poutavě, že mě tento příběh naprosto pohltil. U konce jsem si tedy velmi pobrečela, ale bylo to perfektní zakončení série s hlubokou myšlenkou. Myslím, že se ke knihám ještě vrátím, nutí mě hodně přemýšlet...

marketa262
19.12.2019 5 z 5

Psáno po pár měsících, protože jsem zapomněla... :D Na to jak, mě první díl nebavil a vůbec se mi nelíbil, tak mi tohle vyrazilo dech. Druhý díl byl skvělý, nemohla jsem se odtrhnout, ale toto byl fakt skvost. Je to neuvěřitelně realistická série, co se týče prožitků a vývoje postavy, a psychologie a vývoj příběhu je velmi dobře zvládnut. Poslední díl opravdu velký pokrok oproti začátku. Konec příběhu mi vyrazil dech...

Peta1607
18.12.2019 5 z 5

Opravdu skvělé, ale zároveň smutné zakončení série.

Slůník
18.11.2019 5 z 5

Opravdu temná fantasy s bolestným závěrem.

Tridenti
14.10.2019 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a ještě se mnou cloumají pocity z konce a myslím, že jen tak neusnu.
Každopádně to pro mě byl nejlepší díl z celé série, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Tolik se toho v té knize stalo, tolik zvratů, tolik překvapení, emoční horská dráha pro mě (ten konec a pak epilog mě dorazily).
Celkově se mi líbily reálie této trilogie a líbil se mi i svět očima Nathana. Soucítila jsem s ním a chápala jeho chování a činy, od začátku až do konce. Všechno jsem to Sally Greenové sežrala i s navijákem a těším se, až se ke mě dostane její nová kniha.

Horselen
04.08.2019 5 z 5

V průběhu všech tří dílů prošel Nathan velkou proměnou. V téhle knížce najdeme jeho temnější a zoufalejší verzi a já si nejsem jistá, jestli se mi takhle zamlouval.
Nicméně knížka je velice čtivá, napínavá a na konci se mi draly slzy do očí. Závěr sice není takový, v jaký bych doufala, ale i tak si s ním autorka poradila dobře.

annaciena
02.05.2019 5 z 5

Záverečná časť trilógie.
Po uplakanom odkladaní knihy som si musela pekne krásne počkať na pokračovanie. A to teda bolo dlhé čakanie. Kým mi vydali pokračovanie a kým sa ho ešte niekto uráčil preložiť a to ešte o pár mesiacov posunuli vydanie.... Ale dočkala som sa....
Obálka: opäť úžasná a dych vyrážajúca. Najprv som nepochopila jej význam. Všetky obálky totiž znázorňovali Nathana, ale tak napokon.... netreba dodávať viac...
Opäť a raz kniha prekvapila a to som už ozaj nečakala, že bude lepšia ako predošlá. Jednoducho vyvrcholenie bolo také úžasné ako sa patrí. To najlepšie na koniec.
Nathan je jeden úžasný chalan a jednoducho mi prirástol k srdcu. On, Gabriel i celý príbeh... Je to tá najúžasnejšia postava a tá najúžasnešia trilógia. Jednoducho tento príbeh a Nathana milujem :)
V záverečnej časti vidíme ako Nathanovi dochádza sila. Síce je magicky silnejší ako kedykoľvek predtým, ale to isté sa žiaľ nedá povedať o jeho psychickej stránke. Skutočne stratený, zranený a na pokraji síl, ovplyvnený všetkým okolo neho, všetkým čo sa mu stalo. Vidíme jeho emočný stav a silného Nathana s neskonalou vôľou žiť na pokraji síl. Je to smutné, ale je to pochopiteľné. V podstate v momente stratil takmer všetko čo mal. Jediné čo mu zostalo je Aliancia a Gabriel a túžba sa pomstiť. Otázne je čo je silnejšie a kam je ochotný pre to zájsť. Silný príbeh o úžasnom čarodejníkovi, ktorý si zaslúži viac ako mu bol život ochotný poskytnúť. A tak pokračujeme tam kde sme skončili. V hĺbkovom analyzovaní Nathanových pocitov a uvedomujeme si ako veľmi sa od prvého dielu zmenil a ako veľa vecí sa stalo, ktoré ho ovplyvnili. Pri spätnom pohľade k prvej časti, kde sa Nathan zdráhal zabíjať, ba priam panicky hľadel na tú myšlienku, si uvedomíte koľko toho prešiel a čo mu ten svet vlastne spravil... A keďže stratili podstatnú časť Aliancie, jediný kto ich môže zachrániť je Nathan, ale na to, aby to zvládol potrebuje pomoc a nie hocijakú, ale práve amulet, ktorého polovicu Gabriel vlastnil. Vyvrcholenie plné napätia, túžby, strachu, odvahy, lásky a sily. Pretože napriek tomu, že Nathan je na pokraji síl, napriek tomu, že všetko okolo neho sa rúca, vrátane neho samého, napriek tomu je tu stále niekto na kom mu záleží... Neuveriteľný koniec ešte neuveriteľnejšieho príbehu, rovnako ako originálne to začalo, to originálne aj skončilo. Trúfam si tvrdiť, že už nikdy nič také úžasné čítať nebudem.... Nathan a jeho svet majú proste miesto v mojom srdci...O tejto knihe a o tomto príbehu a o Nathanovi, samozrejme, by sa dalo písať dlho a veľa, ale ono stačí ak si otvoríte knihy jednu za druhou a pochopíte... Jedno veľké uznanie za takýto príbeh a za takúto postavu... Neskutočná škoda, že je koniec, ale tak ktovie.... možno jeden nie až tak osamelý strom z obálky tam niekde stojí ;) Tak strašne ťažko sa mi lúčilo s touto knihou.... neuveriteľný zážitok....

katie1698
24.02.2019 5 z 5

Konečně dočtená trilogie. Knihy jsem měla ráda a milovala příběh Nathana, proto mě zaskočil konec. Určitě se k opětovnému přečtení někdy vrátím :)

DracoMalfoy
11.12.2018 4 z 5

Hrozně mě to mrzí, ale tenhle díl mě prostě chytl méně, než předchozí dva. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Možná konec, se kterým bych byla spokojená. Ale jinak série rozhodně stojí za přečtení, už jen kvůli těm myšlenkám. 3,5*

Ninde
05.10.2018 5 z 5

U toho dle dílu jsem plakala skoro pořád.Postavy jsem si zamiloval ještě o to víc než v minulých dílech.A ten konec mě dorazil,musela jsem potom sníst celou tabulku čokolády,abych se uklidnila a vrátila do normálu.Určitě se k této sérii někdy vrátím.

Sam99
18.09.2018 5 z 5

Napůl ztracený mi dlouho ležel v knihovničce, než jsem se k němu dostala. A vzhledem k tomu, že už je to velmi dlouho, co jsem četla předchozí díly, musela jsem si to čtení zopáknout. Teď lituji jenom toho, že jsem knihu nepřečetla dřív, protože lepší závěr trilogie jsem si nemohla přát. Znovu jsem si zamilovala všechny postavy. Myslím, že každý, kdo se pustí do čtení série Napůl zlý, se do příběhu i postav zamiluje, tak jako já. Dávám 5*, ale klidně bych dala i 10 za takovýto závěr!!!

Eillen
01.09.2018 5 z 5

Když jsem si kupovala první díl, netušila jsem do čeho jdu a vybrala si podle zajímavé obálky. Knihu jsem přečetla za dva dny a hned sháněla druhý díl. I ten jsem měla za chvíli přečtený. Bohužel v té době ještě třetí díl nebyl přeložený a když k překladu došlo, podařilo se mi na sérii zapomenout. Od té doby jsem si párkrát vzpomněla v práci, ale doma už ne a tak jsem se k poslednímu dílu dostala teprve včera. A včera ho také dočetla!

Nathan je po předchozí bitvě a vraždě svého otce doslova troska. Žije jen pro jedno - pomstít se Annalise a zabít ji za to, že zabila jeho otce. Touha po pomstě je tak silná, že i když ví, jak se mění a jak začíná děsit i Gabriela, který ho miluje, nedokáže ji krotit.

Vlastně celá první část knihy popisuje právě to, jak válka Nathana mění a jak on se měnit nechá. Důvod udržet si své minulé já, které na něm Gabriel miloval, nachází - dle mého názoru - na poslední chvíli.

O druhé části nemohu psát, aniž bych vyzradila děj. Jen musím říct, že smekám pomyslný klobouk před autorkou za závěr příběhu. Nathanovi pocity v posledních kapitolách jsou napsané tak dokonale a hlavně tak reálně. A tak se vůbec nedivím, proč se nakonec Nathan rozhodl, jak se rozhodl.

Mimochodem - na lísku se už asi nikdy nebudu dívat stejně...

Dáduše
22.08.2018 4 z 5

Celou serii o Nathanovi, bílých a černých hodnotím pozitivně. Čtení mě bavilo a nápady autorky byly originální. Poslední díl Napůl ztracený se mi asi líbil nejvíc. Apropos nikdy si nevybírám čtení podle obálky. Tato série byla jediná výjimka a teď bude skvěle zdobit moji knihovnu. Byla to ale klika, že i příběh byl dobrý.

Happymom
07.08.2018 4 z 5

Série knih je napsána trochu jiným stylem. Ze začátku mi to docela vadilo, ale rychle jsem si zvykla. Celá série je čtivá. Děj byl neobvyklý. Na můj vkus jsou zde zbytečně podrobně popsány scény když je někdo zabit. Ale knihy hodnotim kladně, k válce hold krutost patří.