Hajný a já

Hajný a já https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28124/bmid_hajny-a-ja-MVa-28124.PNG 4 39 10

Humorný příběh o tom, kterak se dívka z města provdá na hájovnu.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Dialog

Viopes
15.08.2021 4 z 5

Jednoduchý příběh o nejednoduchém přestěhování. Potřebovala jsem k přečtení něco oddechového po Keplerově Zrcadlovém muži a to bylo splněno.

Eva-K
05.11.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka, třeba do dob karantény nebo když je člověk nemocný a hledá něco odpočinkového. Děj se odehrává v padesátých letech, ale dá se do něj vžít i z dnešního pohledu. Navíc autorka pochází z mého rodného Kolína, takže má malé drobné plus :)

Riccia
06.02.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou - hledala jsem do letošní výzvy knížku o hajném, kterým jsem chtěla být, zatímco jsem se stala učitelkou - ta byla v žebříčku na místě č.2. No a od kolegů na Databázi knih jsme dostala tento tip. Příběh o mladém páru - hajném a učitelce, kteří míří do "vyhnanství" na lesní samotu byl příjemným čtením a jak znám život na venkově - i reálným vykreslením jejich tehdejší situace. Smekám před hlavní hrdinkou, jak ustála životní peripetie, na které nebyla svým dosavadním městským životem připravená a ani se moc nedivím, že to na konci dopadlo tak, jak to dopadlo. Kdo má rád již zde zmiňované Vejce a já Betty MacDonald, nebo příběh Když v ráji pršelo Jiřího Otčenáška, neměl by tuto drobnou knížku minout.

JancaMia
19.10.2019 5 z 5

Kniha kterou jsem četla na počátku milenia , udělala na mě hluboký dojem .. tehdy z toho pohledu kdy se zhýčkaná žena stěhuje na samotu kde není nic a dochází ke komickým situacím .. sloh je kostrbatý .. ale to kráse knížky neubírá ..

hrebmi
16.03.2018 2 z 5

Autorky styl a jazyk je poměrně jednoduchý, na pomezí amatérky. V polovině jsem zvažoval, že knihu odložím. Dvě hvězdičky především za atraktivní námět odchodu z města na venkov, který jsem také absolvoval, byť ne na tak zapadlou samotu.

zelena_zabicka
04.12.2017 3 z 5

Knihu Vejce a já ráda nemám. Naše česká Hajný a já se mi líbila – hezké, vtipné čtení, jen mi trochu neseděl místy až příliš květnatý sloh a mrzel mě konec této novelky. Víc by mě potěšil závěr typu „a pokud neumřeli, žijí na té hájovně dodnes.“ Myslím, že kdyby se děj odehrával dnes, kdy voda, elektřina, topení, armáda domácích spotřebičů/pomocníků, internet a krmné směsi pro zvířata jsou samozřejmostí, skončit to takto mohlo. V popisovaných letech to opravdu spíš než romantika na samotě byly galeje – obzvlášť pro ženskou.

alnahu
20.06.2016 4 z 5

Hezký příběh vysokoškolačky ,která se ocitně díky manželovi na šumavské samotě, jak se s tím vypořádá si přečteme v tomto humorném příběhu.Pěkné přííjemné čtení na jedno odpoledne.

vikaa
20.10.2013 3 z 5

Kniha se mi líbila. Jedná se jak už sám název napovídá o "Vejce a já" po Česku. Zajímavé je zasazení příběhu do doby 50. let. Kdyby tam tahle doba nebyla zmíněna, tak se může příběh podobně odehrávat i dnes. Příjemná oddechovka

bookcase
03.10.2011 5 z 5

Česká Betty :). Krásné a milé vyprávění o životě na lesní samotě. Jak píše Márinka, knížka je trošku zapadlá, což je škoda, přečtení stojí za to.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Pokud znáte americký bestseller Betty MacDonadlové Vejce a já, pak se vám určitě bude líbit i tato česká, neprávem zapadlá, varianta.

manželství hájovny, hájenky

Eva Bešťáková