Hajný a já

Humorný příběh o tom, kterak se dívka z města provdá na hájovnu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28124/hajny-a-ja-28124.jpg 4.123
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Dialog

hrebmi

Autorky styl a jazyk je poměrně jednoduchý, na pomezí amatérky. V polovině jsem zvažoval, že knihu odložím. Dvě hvězdičky především za atraktivní námět odchodu z města na venkov, který jsem také absolvoval, byť ne na tak zapadlou samotu.

zelena_zabicka
04.12.2017

Knihu Vejce a já ráda nemám. Naše česká Hajný a já se mi líbila – hezké, vtipné čtení, jen mi trochu neseděl místy až příliš květnatý sloh a mrzel mě konec této novelky. Víc by mě potěšil závěr typu „a pokud neumřeli, žijí na té hájovně dodnes.“ Myslím, že kdyby se děj odehrával dnes, kdy voda, elektřina, topení, armáda domácích spotřebičů/pomocníků, internet a krmné směsi pro zvířata jsou samozřejmostí, skončit to takto mohlo. V popisovaných letech to opravdu spíš než romantika na samotě byly galeje – obzvlášť pro ženskou.

alnahu
20.06.2016

Hezký příběh vysokoškolačky ,která se ocitně díky manželovi na šumavské samotě, jak se s tím vypořádá si přečteme v tomto humorném příběhu.Pěkné přííjemné čtení na jedno odpoledne.

15.04.2016

Kniha, ke které se ráda vracím, a stále mě baví. Paní Hajná se dostávala do různých někdy až komických situací, ale vždy je skvěle zvládla.

vikaa
20.10.2013

Kniha se mi líbila. Jedná se jak už sám název napovídá o "Vejce a já" po Česku. Zajímavé je zasazení příběhu do doby 50. let. Kdyby tam tahle doba nebyla zmíněna, tak se může příběh podobně odehrávat i dnes. Příjemná oddechovka

bookcase
03.10.2011

Česká Betty :). Krásné a milé vyprávění o životě na lesní samotě. Jak píše Márinka, knížka je trošku zapadlá, což je škoda, přečtení stojí za to.

Márinka

Pokud znáte americký bestseller Betty MacDonadlové Vejce a já, pak se vám určitě bude líbit i tato česká, neprávem zapadlá, varianta.