Strmý pád

Strmý pád https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445669/bmid_strmy-pad-0Mi-445669.png 4 408 103

Hailee a Chase série

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky. Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny. Koncem léta se zastaví i ve Fairwoodu, aby navštívila hrob svého internetového kamaráda Jespera a splnila slib, který dala i jemu. Náhoda tomu chce, aby se tu Hailee, již létem opálená a působící jako život milující, veselá a odvážná dívka, seznámila s Chasem, šaramantním mladým mužem, Jesperovým kamarádem a spolužákem. Jenže už od chvíle, kdy ho poprvé spatří, ví, že má problém – láska ani nová naděje v jejím cestovním plánu nebyly. Ani to, že se Chase tak nebezpečně přiblíží k jejímu temnému tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Falling Fast , 2019

simcat13
17.05.2022 2 z 5

Ze začátku jsem pokaždé bojovala s nutkáním knihu odložit a už nikdy neotevřít. V první půlce knihy mi vůbec nesedl styl psaní paní autorky a hlavní postava Hailee mi byla hrozně nesympatická. Vyjadřovala se stylem "tamten týpek, o tom týpkovi jsem si myslela..." a nemohla jsem se zbavit myšlenky, že knihu psala nějaká 12ti letá puberťačka. V druhé půlce ovšem roztržitost psaní vymizela a děj konečně utíkal a byl přirozenější. Nakonec jsem ráda, že jsem knížku dočetla, protože konec... ten mě dostal. Konec mě přesvědčil, že dám alespoň ty 2 hvězdy. Mrzí mě, že mě první půlka knížky tak naštvala. Ovšem nakonec ještě musím pochválit vykreslení prostředí, z knížky na mě dýchalo městečko Fairwood.

Jessie_
23.04.2022 5 z 5

Zas a znovu se mi vyplatilo nečíst anotace ani recenze předem a nechat se tak nerušeně vtáhnout do tohoto pěkného čtení.

LiLinka
21.04.2022 4 z 5

Nebyla jsem předem ovlivněna negativními recenzemi a jsem za to ráda. Je to přece jenom trošku bichlička (418 str.) a vsadím se, že by mě to od čtení odradilo.

I když od začátku tušíme, že něco se sestrou hlavní hrdinky Hailee nebude v pořádku, autorka nás udržuje v napětí až do konce... Je tu plno dějových linií a plno smutku, ale nenudíte se ani chviličku.

Když se Hailee vydá přes celé státy až do Virginie, aby našla rukopis knihy jejího zesnulého kamaráda, netuší, že narazí na Chase...

Rozhodně doporučuji a zrovna se vrhám na druhý díl.

Péťa Z.
07.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Nečtěte, pokud se chcete "nechat překvapit" rozvleklým dějem a užít si celých 416 stránek! :-)

"Neprší."
Tak tenhle tisíckrát omílaný rádoby romantický vzdych mi vážně lezl na nervy. Stejně jako intelektuální rozhovory i myšlenky mezi (nejen) hlavními postavami. Jednou hrozně oduševnělé, pak dětsky rozhihňané a odpovídající tak třináctiletým puberťákům...

Celé poselství Hailee spočívá v tom, že musí najít román, který napsal její nejlepší kámoš. Nikdy Jaspera neviděla, ale slíbila mu, že si ho přečte, protože nikdo jiný to nikdy číst neměl. Protože po sobě chtěl na tomhle světě něco zanechat. Chtěl, aby se k tomu dostala jedině jeho kamarádka, která vlastně vůbec nevěděla, jaký byl Jasper doopravdy.

Vyjde najevo, že flashku s nahraným románem svěřil ne příliš dobrému kamarádovi Ericovi, protože nechtěl, aby se k němu dostal někdo dřív než Hailee. Chtěl, aby byl jeho rukopis v bezpečí.

No a to bylo vlastně celé její hledání - Eric si Hailee totiž musel nejdřív proklepnout, než jí flashku s oním dokumentem dal. (?!)
A když ho "najde", tak co udělá? Nechá ho ležet na stole, aby ho Beth nebo někdo jiný našel a předal ho jeho rodičům, a ti s ním naložili dle libosti. Význam toho všeho? Netuším.

A ačkoliv je to úžasné čtení, od kterého se nelze odtrhnout, stokrát lepší než její příběh Emiko (jak sama ohodnotí), "náhodou" se její právě dopsané dílko dostane do těch správných rukou a může to vesele jít do vydání. Stačí jen kývnout na senzační nabídku. Hailee to zvažuje... Ale vlastně spěchá a už dávno měla někde být, protože tohle setkání zase slíbila své sestře...
Bohužel ani tady jsem nebyla překvapená.

Když pak čtenářky pochopí, co za vším tím dobrodružstvím v posledních týdnech vlastně je, můžou z toho být celé pryč a vytahovat jeden kapesníček za druhým (asi posledních dvacet stran). :-)
No, mě rozbrečí pomalu reklama na balenou vodu. Ale tohle fakt ne.
Několikrát jsem to vážně chtěla vzdát. Ale když už jsem si vybrala tuhle knížku s krásnou obálkou do své čtenářské výzvy, zvládla jsem dočíst do konce!

Narážet v textu na překlepy a chyby mi dost vadí.
Mnohdy kostrbatý styl psaní a těžko uvěřitelné dialogy mezi mladými postavami jsou nejspíš výsledkem špatného překladu. Navíc, kdyby to náhodou někdo nechápal, všechno se pořád opakuje a opakuje, protože prostě proto... :-)

Nezasáhlo mě to a druhý díl nejspíš číst nebudu.

AnnaNes
28.02.2022 4 z 5

Slyšela jsem spíše negativní ohlasy, ale mně se kniha líbila. Autorka si udržela moji pozornost a neměla jsem tendenci přeskakovat.

barbora6886
18.02.2022 1 z 5

Nuda, odkládám po pár stránkách.

poník654
07.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem si myslela, že kniha bude hrozná blbost. Pak jsem se odhodlala to přečíst a myslím, že fakt krásně napsaný. Ze začátku mě trochu zmátla situace mezi Hailee a její sestrou Katie. Nejdřív jsem si myslela, že je mrtvá, pak ale začala o ni mluvit, jako by byla naživu až na konci knihy jsem se dozvěděla, že mám pravdu. (omlouvám se těm, kteří si chtějí knihu přečíst a teď čtou můj komentář:))

_Knihomolka_
22.01.2022 4 z 5

Úžasná knížka. Musím říct, že mě autorka, svým stylem psaní, krásnou romantickou linkou, velmi sympatickými postavami, prostředím a nečekanými zápletkami, mile překvapila.
Už to bude pár minut, co jsem knížku dočetla, ale pořád se z toho nečekaného závěru nemůžu vzpamatovat. Ještěže mám hned po ruce druhý díl, protože už se nemůžu dočkat toho, jak se příběh bude vyvíjet dál :)...

whiolet
11.01.2022 3 z 5

Lehce nadprůměrná young adult love story.
Náznaky toho co chce Hailee na konci udělat jsem uhadla celkem lehce už v půlce knihy.
Bohužel díky Jasperovi a Katie mi to už přišlo moc překombinované a takové malé "citové vydírání", které opravdu nemusím.
Jinak mi hlavni hrdinové nevadily a klidně si přečtu i pokračování.

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

4,5 Tahle kniha byla úžasná, bohužel jsem věděla od začátku, co se na konci stane, takže jsem náznaky viděla úplně všude. Určitě bych mnohem víc ocenila, kdybych to netušila. A pokud budete knihu číst určitě si připravte druhý díl.

eliska2126
16.12.2021 3 z 5

V knize se dostáváme do krásného městečka Fairwood. Prostředí se mi líbilo, ale nic speciálního jsem na něm neviděla. Nedýchla na mě nějaká super zapamatovatelná atmosféra, která byla například v knize Nové začátky.
Co se týká postav, tak tady jsem půl na půl. První hlavní postavou je Hailee. Ta byla na ránu od začátku až do konce a když už jsem si říkala, že to třeba nebude zas tak hrozně tak bum! Přišel další Haileein záchvat iracionálního chování. Naopak postavu Chase jsem si zamilovala. Choval se moc mile, někdy jsem se až divila, co na té Hailee vidí. Podle mě jsme každý sledovali úplně jinou Hailee. Ostatní vedlejší postavy byly fajn, ale zase: žádná mi nepřirostla k srdci tolik, abych o ní chtěla další knihu.
Autorčin styl psaní není nic náročného. Četlo se to celkem dobře a tempo bylo slušné.
Takže ta mě suma sumárum normální průměr a pokud máte rádi romantické příběhy doporučila bych vám vyzkoušet spíš sérii Znovu nebo novinku Nové začátky. Každopádně na druhý díl se asi mrknu, konec mě docela překvapil.

PerfectionistKa
16.12.2021 1 z 5

Hailee je taková nezajímavá slečna, která by chtěla být odvážná, a tak se vydá sama na road trip po USA. Najednou se ocitne ve Fairwoodu, kde žil její online BFF Jesper, který nedávno zemřel. Tam se seznámí s Jesperovým druhým BFF, Chasem, se kterým si samozřejmě neplánuje nic začít, ale jako na potvoru jí klekne auto, a tak tam musí zůstat. Pak se děje hromada zbytečností a rozjede se to až v úplném závěru, který ale končí tak otevřeně, že prostě musíte bezprostředně sáhnout po druhém díle i v případě, že vás to štvalo tolik jako mě.

Já a Bianca nebudem kámošky. Přesně to, co mě štvalo v 1. díle Půlnočních kronik, bylo ve velkém i tady. Nekonečné popisné pasáže na úkor akce ještě budiž, i když i toho bylo přespříliš, ale hlavně to OPAKOVÁNÍ. Mě by z toho trefil šlak, fakticky. Všechno. Furt. Dokola. Neskutečně mě kvůli tomu iritovala třeba Katie, postava, která se tam ani sama neobjevila. K tomu, abych ji neměla ráda, stačilo pořád Katie to a Katie tamto (ano, a to i přes ten konec).

Hailee na tom nebyla o nic líp. Tuctové, nezajímavé děvče a ani Chase nebyl bůhvíco. Mám moc ráda knihy s více POVs, nicméně to musí jít rozeznat. Chaseův vyprávěcí pohled mi připadal nudně obyčejný, kdyby to nebylo psáno v mužském rodě a občas tam nebyl nějaký typický mužský výlev, splynulo by mi to normálně dohromady. Bylo mi jedno, jak a kdy se dají dohromady, protože ta romantická linka byla jedna obrovská nuda. Na mě to byla příliš přepálená láska na první pohled, a co mě na tom mrzelo nejvíc, že byli bez špetky jiskry, chemie.

K tomu, jak o ničem byl samotný příběh, se mi už snad ani nechce vyjadřovat. Přísahám, že kdyby kniha měla o 250 (250!!) stránek méně, vůbec o nic bychom nepřišli. PŘESTO musím uznat, že to nějakou černou magií bylo čtivé, a čest výjimkám = vedlejším postavám, které jsem si oblíbila. Reálně dobrých stránek bylo asi těch 20 posledních - i když jsem to, co se stane, tušila - a zejména posledních 5, které mě sice nalákaly na pokračování, ale bohužel mě ani tak nijak nezasáhly. A aby z 416stránkové knihy bylo peckovních jen 20, to je smutné.

broskev28
16.12.2021

Jsou chvíle, kdy mě YA kniha nebo i kniha pro děti doslova posadí na zadek: tématem, pojetím, zpracováním. Tady mě nezaujalo ani jedno a knihu jsem četla dlouho, často jsem ji odkládala a prokládala mnoha jinými.
Oba hlavní hrdinové mají své tajemství, měl ho koneckonců i Jesper, díky kterému se ve Fairwoodu všichni potkali. Oba byli poměrně sebestřední, přičemž největší nárok na takové chování měl ten třetí, již nežijící. Oba by - za normálních okolností a při zdravém rozumu - měli vyhledat pomoc: spolehlivého (staršího) přítele, rodinného příslušníka, případně psychologa, ale žádný z nich to neudělal.
Takže mě moc nebavilo tohle číst, zvlášť když jsem si vzpomněla, oč lépe Haileenu situaci řešila J.Guestová v poměrně neznámé knize Obyčejní lidé ( podle které potom R.Redford natočil skvělý komorní film).
Naštěstí pro nás čtenáře stále platí: kniha se ti nelíbí/nezaujala tě/nesouhlasíš s ní? Tak ji odlož a čti jinou! Druhý díl proto určitě nevyhledám.

Malíček
09.12.2021 3 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání a myslím, že to byl dobrý začátek. Příběh Hailee a Chase se mě moc nedotkl, děj byl zbytečně zdlouhavý a postavy mi docela lezly na nervy svými rozhodnutími. Líbilo se mi zasazení příběhu do menšího města obklopeného přírodou, ale jinak jsem se knížkou musela opravdu prokousávat.

nela3812
30.11.2021 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety.

Předchozí čtenářka zanechala vzkaz, že postavy jsou ploché. Musím nesouhlasit. Jejich myšlenkové pochody jsou jen trochu zvláštní. Sama jsem velmi přemýšlivý člověk, ale Haille? To je úplně jiný level a i na mě už to bylo místy dost. U Chase jsem měla pocit, že se jeho myšlenky neustále točí v kruhu, což v reálném životě existuje a sama jsem si to prožila, nicméně jako pro čtenáře to není příliš komfortní záležitost, když čte několikrát po sobě vlastně úplně totéž.

Pokud bych tohle pominula, tak jsem celou knihu absolutně nechápala jejich zdrženlivost. Narovinu Vám říkám, že jsem u toho trpěla. Už, už to vypadalo, že konečně překročí tu jejich propast a bum zase nic. No, neřeknu vám jak dlouho…ale čekala jsem fakt dlouho a začala mi docházet trpělivost. A že já jsem velmi, velmi trpělivá osoba! :D

Co knížce nelze upřít je to krásné prostředí, ve kterém se odehrává. Malebné městečko s kouskem přírody, to je opravdu moc krásné. A rozhodně nabízí spoustu zajímavých scén, které věřím, že si čtenář užije, Jednu jsem si zvlášť oblíbila a za mě se autorce povedla jako jedna z mála. Nicméně ani tak za mě nedokázala vyvážit zbytek knihy, který nenabídl příliš mnoho zajímavých zvratů či děje. Až na posledních pár stran bohužel žádná sláva a i ten konec se dal v průběhu knihy odhalit poměrně snadno.

Moc ráda bych věděla, jak tento příběh skončí, takže pokud by se naše pořadatelka nebo kdokoliv z Vás rozhodl pořádat štafetu i pro druhý díl, mile ráda si jí přečtu a můžete se mnou počítat! Sama od sebe se do ní asi už nepustím, délka knihy a tempo děje mě hodně odrazují, i když jsem opravdu hodně zvědavá na úplný konec příběhu…

Hodnotím tentokrát pouze 2,5/5. Tato kniha mi nesedla.

MonaR0se
23.11.2021 3 z 5

Zo začiatku mi príbeh pripomínal moje milované Dopisy ztraceným a asi aj preto som sa naladila na trochu iný príbeh, než som nakoniec dostala. Dej bol melancholický, pomalší, miestami depresívny a rozprával o láske, strate a vyrovnávaní sa s ňou a presne takéto príbehy ja milujem.

Trochu ma rušilo, že autorka príbeh zbytočne natiahla a vzniklo tak celkom dosť hluchých resp. nudnejších miest. Navyše mi hlavná hrdinka veľmi nesadla, veľa myšlienok sa tam opakovalo dokola a už od začiatku bolo celkom jasné, kam to celé smeruje.

Avšak aj napriek chybičkám krásy ma kniha emočne zasiahla, najmä poslednou tretinou. Niektoré situácie autorka opísala tak reálne a s citom, že sa ma až bytostne dotkli. Veľmi som si obľúbila aj hlavného hrdinu Chasea a niektoré vedľajšie postavy (aj keď by som sa nehnevala, keby im dala autorka trošku väčšiu hĺbku). Bodkou na záver bol otvorený koniec, ktorý ma dosť zasiahol a som teda zvedavá na záverečný diel.

Ocásek
19.11.2021 2 z 5

Bezprostředně po dočtení jsem vůbec nevěděla, jak budu knížku hodnotit a v podstatě to nevím do teď!
Chtěla bych moc pochválit obálku, která se opravdu podařila a dokáže čtenáře zaujmout. Co už ale rozhodně chválit nebudu je to množství chyb v textu.
Další věc, která stojí za pochvalu je čtivost. Nebýt toho, že to bylo čtivé, tak nevím nevím, protože číst 400 stránkovou knížku, kde se přibližně na 250 stránkách neděje vůbec nic, není úplně fajn.
Největší problém jsem ale měla s hlavní hrdinkou. Naivní pipinka, z jejíchž myšlenkových pochodů a z jejího chování jsem byla tak neskutečně zmatená (snad ještě víc, než byla ona sama). Celou dobu jsem měla pocit, že čtu o patnáctileté puberťačce a ne o holce, která už má kus života za sebou. Chase mi byl mnohem sympatičtější. A i vedlejší postavy jsem si oblíbila a nevadilo by mi, kdyby dostali více prostoru.
Konec je jeden velký zvrat, který vás má přímo nalákat na druhý díl. Nepatřím k těm, co začnou číst druhý díl hned, protože stejně tak nějak všichni víme, jak to skončí. Ale asi druhému dílu šanci dám.

2,5/5 ⭐️

petulkapeta
10.11.2021 4 z 5

Nedokáži si vzpomenout na jedinou pusu, která by chutnala tak zatraceně
dobře. Na druhou stranu – momentálně si nevzpomínám skoro na nic, ani na
své jméno. V mé hlavě už je místo jen pro ni a pro to, co se mnou provádí.

Tato kniha byla skvělá a držela jsem Hailee palce ať se ji daři vše co chtěla zkusit, asi tak v půlce knihy jsem mělla pocit, že to s Katie neni tak jak se zda...a ten konec...šup na další

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

O můj bože! Naprosto jsem se do tohoto příběhu zamilovala (především do Chase, ale budeme předstírat, že ten na to nemá žádný vliv). Hned od začátku mi bylo jasné, že Hailee něco trápí a nebude to jen tak. Jak jsem postupně pronikala do příběhu, začalo mě napadat, že to její tajemství nebude jen nějaká prkotina a můžu s klidným srdcem říct, že když jsem se dozvěděla co za tím vším je, zlomilo mi to srdce a vyplakala jsem snad řeku. Opravdu to bylo něco! Málo knih mě dostalo opravdu do takového stavu, kdy jsem měla chuť si vyrvat vlasy pokud okamžitě nedostanu pokračování a vysvětlení toho, co se sakra děje!

NikolOt
09.11.2021 3 z 5

Pěkný oddechový příběh, u kterého se dá opravdu uniknout mimo okolní svět. Závěr příběhu byl pro mě velmi překvapivý, ač se ze začátku zdálo, že to bude taková ta utahaná romantika. Určitě mě to donutilo, abych se co nejdřív začetla i do druhého dílu.