Dívka se sněhem ve vlasech

Dívka se sněhem ve vlasech https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201199/mid_divka-se-snehem-ve-vlasech-MJi-201199.jpg 4 243 75

Hagfors série

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna. Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději. Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Galatea

Flickan med snö i håret , 2010

Janík511
11.03.2019

Zajímavá severská detektivka - jiná káva oproti jiným autorům. První polovina nijak přesvědčivá, vadila mi laxnost detektivů, kdy mohlo být lépe propracované téma, ale konec už měl spád. Zkusím ještě další díl.

HaHa11
05.02.2019 4 z 5

Trochu jiná severská detektivka - bez brutality a krvavých detailů, prostor dostává i rovina osobních vztahů protagonistů. Rozhodně povedená a čtivá knížka. Něco zůstalo nedopovězeno, určitě se k dalším autorčiným příběhům někdy vrátím.

nicoolka25
17.01.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem

Eicherik
02.12.2018 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech je thrillerem pro ženy a pro muže, kterým nevadí druhá osobní linka příběhu. Kriminální část příběhu je velmi reálná, však má také předlohu ve skutečné události. Na závěr bych ještě pochválil povedenou obálku.

Danago
19.11.2018 3 z 5

Román pro ženy s detektivní zápletkou. Příběh popisuje mezilidské vztahy v malém městečku ve Švédsku. Starosti a radosti obyčejných lidí , kteří vůbec neočekávají , že by se nějaký zločin mol stát v jejich městečku. Knížka se čte velice dobře a rychle. Je to celkem poklidná detektivka pro ženy.

twiggynka
14.11.2018 5 z 5

na knihu jsem se těšila a nezklamala mě... čtivý příběh s kriminální zápletkou i lovestory...

Esmeralda168
10.11.2018 4 z 5

Zajímavý thriller pro ženy. Napínavé, dobře se to četlo.

katka.oo
22.09.2018 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, koupila jsem si ji náhodně v akci do čtečky a jsem spokojená. Čtivá, prolínání postav a vyprávění z jejich pohledu mi vůbec nevadilo ba naopak četla jsem rychleji. Hodnotím velmi kladně a určitě si přečtu pokračování.

SilvieSisinka
12.05.2018

Bavilo a velmi :-) U knížky jsem se nenudila,příběh se četl sám až do konce. Někdy mě štvala Magdaléna,která si dělala co chtěla.Nedala si říci a pátrala na vlastní pěst.Dále policista,který porušuje pravidla v práci.Autorka mě mile překvapila a určitě si přečtu další její knihy.

anibeni
09.12.2017 4 z 5

Mám celkem ráda severské detektivky, takže čtení téhle knížky mi šlo dobře. Kniha se mi líbila, zápletka a průběh vyšetřování bylo OK, konec rázný a nepředvídatelný, ale takové to "wow", kdy by si z toho člověk sednul na zadek, to nebylo... nicméně ale kniha určitě stojí za přečtení..

moni-zbuzi
17.10.2017 5 z 5

Hezky čtivá, taková lehká milá detektivka

NemcovaKN
30.09.2017 4 z 5

I když mám svého oblíbeného autora detektivek, tak tato autorka mě mile překvapila. Děj byl napínavý bez překombinovaného závěru. U knížky jsem se nenudila a příběh se dobře četl až do konce.

Atanone
09.07.2017 5 z 5

Po delší době kniha,která mě vedla aniž bych tušila kam.Což přičítám k jejím pozitivům.
Smutný příběh. Rozložil mě a zase složil. Pravda,moje chyba,když nesnáším nespravedlnost,proč čtu krimi,že?

hlina
12.03.2017

Pěkné čtení, napínavé. Navnadilo mě to i na další díl.

Micheline
16.02.2017 4 z 5

Na začátku jsem přemýšlela, kolik různých postav najednou si mám zapamatovat. Později, když se příběh rozběhl, jsem se i já rozběhla :o)) Zajímavá detektivka, přesně na čtyři hvězdy.

Kikuse13
26.12.2016 5 z 5

Kniha mě bavila....doporučuji.....a jsem zvědavá na druhou knihu od této autorky

enigma
30.11.2016 3 z 5

Ženy, jakožto autorky krimi většinou vítám. Přinášejí specifický pohled na věc, který mě obvykle baví. Ideálním se pro mě jeví spisovatelský tandem, tedy žena/muž jako je to například v případě Larse Keplera jehož(jejichž) knihy jsou podle mého názoru tak úspěšné právě díky této skutečnosti.
Problémem tohoto debutu je subjektivní pocit, že autorka nezvládá úplně dobře mužské postavy. Nejvíce se to projevuje v dialozích, kdy jsem měl nejednou pocit, že muži takhle prostě nemluví, v běžných situacích se takhle nechovají. Jinými slovy zde ženský element prostupuje až příliš na povrch na úkor obvyklých, maskuliních vzorců chování. I přes víceméně kritický komentář bude závěr veskrze pozitivní. Příběh je totiž příjemně strukturovaný a atraktivní. Nejvíce mě zaujalo morální dilema otec-syn, Benght-Christer.

konicekbily
12.06.2016 4 z 5

S novou švédskou spisovatelkou jsem smířen a vyhýbat se jí určitě nebudu. Seznamování s hlavními hrdinkami a hrdiny nové série nebylo únavné a otřepaná zápletka s prostitutkami z bývalého Sovětského svazu je zpestřena účastí domorodců na kuplířství. Závěr typicky urychlený a překvapivý. Jdu číst druhý díl - Chlapec, který přestal plakat.

happy-smile
12.03.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, na druhou stranu nic výjimečného. Za přečtení stojí, ale časem v paměti zapadne jako jedna z těch průměrnějších... Nicméně na druhý díl určitě naláká.

simona7488
03.02.2016 5 z 5

Výborná kniha :) Četla se sama

prostituce severská krimi švédské detektivky obchod s lidmi thrillery pro ženy

Ninni Schulman
švédská, 1972
2014  80%Dívka se sněhem ve vlasech
2014  77%Chlapec, který přestal plakat

Kniha Dívka se sněhem ve vlasech je v