Hadrový panák

od:

Hadrový panák

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.8643
Série:

Detektiv William Fawkes (1.)

Originální název:

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Žánr:
Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (244)

Přidat komentář
kaca.ka
včera

Hadrový panák se mi vlastně líbil, ale občas jsem fakt nestíhala, co se kde děje. Navíc mě dost ovlivnilo, že jsem v době, kdy jsem ho četla, stále narážela na knihy, kde byly hrdinkami holky s problémem s alkoholem, což mi už lezlo trochu krkem...Všeobecně by to bylo na 4 hvězdičky, ty ale dávám i mnohem zajímavějším knihám...

Demonlover
včera

Dobré počtení, už se těším na Loutkáře.

Sudin
včera

Na to že se jedná o autorovu prvotinu si myslím, že je kniha hodně dobrá. Určitě si autor získal mou pozornost a rozhodně si další díl nenechám ujít.

eva3695
předevčírem

Když se nalezne tělo, které je sešité ze šesti různých těl, je to vážně děsivé. A ještě k tomu vrah dá novinářům seznam s dalšími šesti oběťmi, mezi kterými je i známý vyšetřovatel Wolf. Podaří se uchránit případné oběti a nebo vraha nic nezastaví? A kdo vůbec může tak hrůzný čin udělat? Byla to dobrá detektivka, děj byl napínavý a rychle ubíhal a vraždy promyšlené. Ale četla jsem i lepší detektivky.

Kýťule
21. března

Nejlepší detektivka, jakou jsem kdy četla!!!

jana1986
21. března

Napínavá detektivka, pro mě překvapivý závěr.

Ulala
20. března

Zajímavý začátek, strhující závěr. Mezi tím ne špatná detektivka. Trochu si nevím rady s hlavními aktéry. Vše se točí kolem Wolfa, ale je tím hlavním on? Anebo je to Baxterová s Edmundsem, který se na konci „vytratí“ z příběhu do své minulé kariéry. Na chvíli se mezi hlavní postavy probojuje i rozporuplná bývalá Wolfova manželka, ale vypadá to, že je pouze výplní příběhu – ač neuvěřitelně přehnanou. Na chvíli kladnou, na chvíli zápornou, jako by nevěděla, co má dělat. Nemohu říct, že se mi detektivka nelíbila, trochu roztěkaná, trochu neuvěřitelná, trochu rozporuplná, ale dávám autorovi ještě jednu šanci a přečtu si pokračování. Za prvotinu dávám lepší tři hvězdičky.

zuzca.h
19. března

Tři hvězdičky za zajímavý námět fantomových vražd, "krásně" propracované vraždy i když někdy člověk přemýšlí jak vrah mohl vědět všechny ty informace nutné k provedení vraždy. Jen se mi to hůře četlo a u mě to bylo tím, že jsem si nevytvořila žádný vztah k postavám, protože jsou pro mě "ploché" nemám pocit, že by mohly existovat. Snad se vzhledem k tomu, že je toto prvotina autor zlepší :)
POZOR SPOILER: např. mě vůbec nerozhodila informace, že posledním na listu těch co mají být zabití je Wolf, kdyby ho vrah zabil tak by mi to bylo upřímě ale úplně jedno.

marketa5744
19. března

hezky se četla, občas mi to přišlo až moc nadsazené, až moc geniálně promyšlené a trochu mi to spadalo do Harryho Holea.....

anna5732
18. března

Tato kniha měla být původně dárek, ale přesto jsem neodolala a přečetla si ji, předtím než ji zabalila. Anotace mě nadchla, příběh byl strhující, ovšem až do části s rozluštěním vraha. Stupidnější konec snad být ani nemohl. Nechápu to doteď. Asi jsem taky stupidní nebo nevím. Ovšem kniha mě velmi zklamala.

Zlatinka.Emilly
18. března

Obávala jsem se hororových scén, ale ty se naštěstí nekonaly :) Kniha se četla dobře, jen občas jsem se musela vracet dopředu, abych si připomněla jména ke komu patří, protože v těch jsem se ztrácela. Kniha bez konce ... ale protože má na jaře vyjít pokračování, myslím si, že tam se objasní to, co mě zajímá. Do jaké míry se prokáže detektivova vina?

martousek
17. března

Nástup byl naprosto bezchybný, ikdyž se množství jmen může někomu zdát nepřehledné, do 3/4 jsem knihu hltala a přišla mi super, pak jsem se lehce zasekla a ve svém tempu povolila, závěrečné osudy většiny hrdinů jsou "zvláštní" a kvalitě knihy ubírají. To samé platí i o množství prolínajících se příběhů, které upadnou do neznáma.
Myslím, že v tomto případě platí, že méně znamená více. Jinak celkově jednouše napsáno, nic složitého, přečtou i nenároční čtenáři.

sir.azazel
16. března

Drama až ( téměř ) do konce.. konec byl kostrbatý a jako by to autor chtěl mít už za sebou a co nejvíc dramaticky. Nicméně čte se rychle a o zábavu není nouze :-)

MOmoMO
15. března

Tuto knihu hodnotím pozitvině. Neoznačila bych to za knihu roku, ala na to, že je to autorova prvotina, povedený thriller. Věřím, že další kniha bude ještě o něco lepší.

Pavlnka
13. března

Takové nijake. Ze začátku to vypadalo slibně a pak už jsem jen chtěla dočíst, ať můžu knihu vrátit. Myslím si, že se autor časem vyvrbí.

lenkavildomcova
12. března

Napínavé, konec trochu zdlouhavý.

tulcik
12. března

Nebyla to špatná kniha, ale už jsem četla mnohem napínavější detektivky, které člověka nenechají knihu ani odložit. Téma zajímavé, ale trochu moc kostrbaté a konec mě trochu zklamal.

NikaSedova
12. března

"Hrůzná, ale úžasná, detektivka roku", popř. "nervy drásající thriller". To slibovala anotace této knihy, ale z tohoto "mrazivého" thrilleru mi bylo pěkně teplo. :-) Sice dobrá detektivka, Wolf je sympaťák každým coulem, ale nervy mi to rozhodně nedrásalo a pořád jsem čekala na onen "wow" moment, který se bohužel vůbec nedostavil. Ten, kdo měl na starosti reklamu této knihy, tak to je vážně jiná liga - to je třída..;-) Za mě tedy průměrná detektivka, která zdaleka nevytěžila svůj potenciál.

maxx
11. března

Ze začátku mě trvalo než jsem se začetl, ale pak se to obrátilo k tomu, že jsem to musel dočíst celý. Doporučuji příběh je nádherný.....

PetraBery
11. března

Přes velkou reklamu úplně paf z této knihy nejsem. Zajímavý námět, ucházející zpracování, ale trochu kostrbatý konec, který se mi do knihy úplně nehodil. Uvidíme, jestli druhý díl o Wolfovi a Baxterové bude mít z mé strany lepší ohlas.

Adelka123456
10. března

Přečteno. Ale o čem to bylo??? Ne, tohle opravdu ne, díky.

Blafoun
10. března

Na prvotinu se mi to jeví jako hodně povedené. Drobnosti k vytknutí by se jistě našly, ale nic zásadního. Děj připoutá hned od začátku a příjemně se odvíjí, nezaznamenal jsem pasáže, že bych se nudil. Postavy Wofa, Baxterové a Edmundse jsou mi sympatické. Není to žádný drasťák, po kterém by nešlo usnout, ale napětí nechybí, občas pobaví příjemný humor. Fanoušci moderních a "módních" komerčních thrillerů psaných pro peníze se mnou asi souhlasit nebudou, ale co, každý může mít svůj názor. :-) Pro mě lepší než vychvalovaný Nesbo, který to píše hlavně pro sebe a ne pro čtenáře. :-) Jen konec mi přišel malinko uspěchaný a nedotažený, ale předpokládám, že je to příprava na pokračování....

Terkishead
09. března

Čist se to dalo, ale žádný velký zázrak. Vlastně nakonec spíše nuda. Vhodné jako naprosto nenáročná četba do vlaku - takový fast food mezi detektivkami.

Shelby14
08. března

Zajímavý námět opět pohřben v nudě. Tři body jen za Wolfa, i když je to buran, jeho rychlé řešení co s masovými vrahy mi přijde sympatické. Ale druhý díl už nedám, leda že by se Wolf stal nekompromisní mstitel, kniha by byla akční krvák a autor se vykašlal na detektivku.

pobijecmuch
08. březnaodpad!

Klasická brakovka, s banální zápletkou, no prostě velmi špatná kniha. Ale co by jsme také chtěli, když se na obálce hrdě vyjímá "metál" s označením "světový bestseller". Páni vydavatelé, nekažte aspoň ty pěkné obálky takovými provokativními hesly, když už vydáváte takové trapnosti.

Askarinka
08. března

Já nějak nevím jak knihu hodnotit. Zápletka zajímavá a podle mě z toho šlo vykřesat víc. Konec takový dost přkombinovaný... Chvílemi jsem se v knížce ztrácela a musela jsem se vracet. Uvidíme co pokračování - dám tomu ještě šanci

Evka27
07. března

Námět a nápad zajímavý, hodně mě to zpočátku bavilo, ale pak už míň. Žádná hitparáda.

Bustedka
07. března

Stačilo by přepsat poslední stránky a pocit z knížky by byl úplně na jiném levelu. Ale...
Myšlenka hadrového panáka je super, propojení případů, hledání souvislostí, to vše mají čtenáři detektivek moc rádi. Já osobně nepotřebuji sympatizovat s postavami a hledat si k nim cestu, takže mi vůbec nevadilo, že tu nebyl nějaký větší důraz na osobní stránku daných detektivů, ale co mě zklamalo byl opravdu závěr. Jak kdyby autor nevěděl vlastně kudy kam. Navíc nejsem přívržencem polootevřených konců. Ocenila bych propracovanější psychologickou analýzu motivu, jak to vlastně vše funguje.

ZuzaZam
07. března

Pro mě obrovské zklamání. Děj mě vůbec nechytl, k postavám jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah, spíš převládala až nesympatie. Čekala jsem, že se kniha "rozjede", to se ale nestalo, jsem ráda, že jsem ji vůbec zvládla dočíst.

april4
07. března

Nápad hodně dobrý, začátek také, ale pak jen šupem dolů. Styl psaní mi moc nevyhovoval, něco rozvláčné, něco naopak nedotažené, pár dialogů jsem četla opakovaně, protože mi utíkal smysl (možná má chyba :-) ). Trochu to na mě dělá dojem, že si někdo v Anglii řekl, že napíše pořádnou severskou krimi, ale bohužel, nepovedlo se.Štítky

sérioví vrazi vraždy detektivky Londýn novináři

Autor a jeho další knihy

Daniel Cole

Daniel Cole
britská

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených80x
v Přečtených851x
v Čtenářské výzvě37x
v Doporučených28x
v Knihotéce298x
v Chystám se číst639x
v Chci si koupit127x
v dalších seznamech3x