Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383247/bmid_loutkar-Suu-383247.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Hangman , 2017

Pitraska
31.10.2020 4 z 5

Moc mě to bavilo, dokonce bych řekla, že o kapku víc než předchozí díl a to díky hlavním hrdinům, kteří mezi sebou suprově rezonovali a jejich dialogy mě bavily.

Falda
28.10.2020 4 z 5

Kniha volně navazovala na první díl. I když jsem si toho z prvního dílu moc nevybavila, tak jsem se dokázala celkem rychle zorientovat. Příběh byl zajímavý, bylo to zase něco jiného. Čtivě napsáno. Určitě si přečtu i třetí díl.

Anajkaa39
24.10.2020

četla jsem moc dobré ale byli i lepší tituly

ctenarkaEva
20.09.2020 2 z 5

Dočetla jsem, ale nijak zvlášť se mi tento díl nelíbil. Ještě přečtu pokračování, snad to bude lepší.

Veruci
16.09.2020 3 z 5

Pro mě to bylo slabší, než Hadrový panák. Možná proto, že jsem si dala mezi díly delší prodlevu a občas jsme tápala, jak to vlastně v prvním díle bylo. Leccos už jsem zapomněla a odkazy na předchozí vyšetřování mi moc platné nebyly. Je příjemné, že ani zde nechybí špetka anglického humoru, který vyvažuje určitou surovost příběhu. Rouche mi přišel jako sympaťák, získal si mě. Teď jdu na další díl, než zase úplně zapomenu, co bylo v tomto.

stefinam
20.08.2020 5 z 5

Pěkné, tak hurá na další...

juliesze
17.08.2020 4 z 5

Hadrového panáka jsem nečetla, a tak pro mě byl rozjezd nějaký moc brutální. Přeci jen tam ten přesah do prvního dílu byl. Nabylo to špatné. Ta detektivka se rozhodně odlišovala od ostatních, které jsem kdy četla. Líbilo se mi zapojení všech složek jak na britské tak americké půdě. Někdy jsem si ovšem říkala, že to bylo trochu přitažené za vlasy a upřímně ten konec už byl takovej hodně akční thriller. Nicméně nakonec jsem měla docela příjemný pocit ze čtení a tak dávám 4 hvězdy.

gambinka87
14.08.2020 5 z 5

skvěle napsaná kniha, brzy mne naprosto vtáhla do děje. Dvojice Baxterová a Rouche perfektní, musím přiznat, že Wolf mi vůbec nechyběl. Doporučuji, detektivka má všech pět P.

Carpinus-CZ
04.08.2020 4 z 5

Nemohl jsem se na začátku do děje začíst, ale ke konci jsem četl hodiny, abych už knížku dočetl. Děj je takový podobný jako ve všech těchto knížkách, ale dvě hlavní postavy působí sympaticky a líbily se mi také vtipné dialogy. Vidím tu podobnost s Bryndzovou Erikou a v těchto aspektech jsou Cole i Bryndza lepší než Nesbo, který staví jen na překotném, ale často krkolomném ději.

NoraHudecová
01.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Druhý diel zo série od Daniela Cola som zvolila vo forme audioknihy. Obávam sa, že to nebola najšťastnejšia voľba. Už prvý diel "Hadrový panák" bol pre mňa trochu chaotický, a to som knihu nepočúvala, ale čítala, a teda mala moju plnú pozornosť. "Loutkář" je tiež trochu neprehľadný, a stalo sa mi, že som sa v príbehu strácala. Z môjho pohľadu, je to však jediné mínus.
Príbeh je akčný, pomerne krvavý a dosť zvrátený. K Baxtrovej sa po Wolfovom zmiznutí pripája sympatický vyšetrovateľ FBI Rouche a agentka Curtisová. Spolu vyšetrujú prípady vrážd obetí, ktoré majú na hrudi napísané slovo - NÁVNADA. Mŕtvoly sa objavujú v Londýne, ale aj v New Yorku. Nevyzerá to na jedného sériového vraha. Možno sú dvaja alebo ide o nejakú sektu?
Už pri prvej knihe sa dočítate nečakane veľa informácií zo súkromia vyšetrovateľov a rovnako je to aj pri tomto pokračovaní. Čitateľ spoznáva nové postavy, ale najviac sa samozrejme rozvíja príbeh hlavnej postavy - Baxtrovej.
Páčila sa mi zápletka spojená s terorizmom, ale to už asi prezrádzam až moc.
Preto na záver len dodám, že knihu odporúčam, ale asi skôr v tlačenej podobe, prípadne e-book. Načítaná bola perfektne, chybou bol môj nedostatok sústredenosti. Skúsim sa polepšiť pri ďalšom pokračovaní, ktoré mám tiež ako audioknihu.
PS: Ak ste dúfali v návrat Wolfa, tak ako ja, napokon sa dočkáte...

the_res13
25.07.2020 5 z 5

Skvělé pokračování. Opět to mělo spád, takže se to v podstatě četlo samo. Byť jsem to nečekala, případ zvládl být ještě brutálnější než Hadrový panák. Pecka.

Mandlevest
23.07.2020 5 z 5

Hadrový panák se mi líbil moc, z Loutkáře jsem nadšená. Postavy detektivů jsou znamenitě vykresleny, na rozdíl od mnohých Baxterovou prostě miluju a na paty ji šlapal Rouche, výborná postava, která v tomto díle plnohodnotně nahradila Wolfa. V knize je spousta originálních situaci, často opravdu humorných, které mě pobavily velmi. A ty tvoří protipól k dosti dramatickému ději, ve kterém nechybí do detailu promyšlené vraždy, scéna v divadle je opravdu originální a jedinečná. A tento mix spolu funguje na jedničku. Pro mě je Daniel Cole velmi zajímavý autor a jsem moc zvědavá na závěr tohoto příběhu, knihu Konec hry, tentokrát i s Wolfem. A potom budu netrpělivě čekat na další thriller tohoto talentovaného autora, který si nenechám ujít.

andrea7191
23.07.2020 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to bude uměle nastavené pokračování Hadrového panáka a ono tomu tak opravdu je, ale překvapilo mě, jak je děj strhující, má děj, žádná hluchá místa a velmi obře se mi četla.

HanaNov
22.07.2020 3 z 5

Z mého pohledu je Loutkář o něco lepší než Hadrový panák. Celkově uvěřitelnější příběh i motiv (i když...), snesitelnější postavy i pochopitelnost jejich myšlení a jednání, nicméně opět vykonstruované až hrůza - tuna mrtvých, ale efekt strachu a napětí nikde. Je to takový průměr: ostříleného čtenáře asi úplně nenadchne ani ničím nepřekvapí, ale vcelku příjemně se to čte. Milým oživením je postava Damiena Rouche, která je živoucí a prostě baví. A velmi působivá je vražedná scéna v kostele, ta je rafinovaně a efektně vymyšlená, bohužel popsaná není úplně šťastně, takže si ji čtenář zas tak moc neužije, protože zpočátku nechápe, co se vlastně děje.
Celkově tak 3,5*

Ronny97
19.07.2020 4 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, podařilo se mi to až za půlkou příběhu. Navíc mi vadilo neustálé vrácení se k případu hadrového panáka, protože jsem si už nepamatovala podrobnosti z této knihy. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně, na konci už jsem ji neodložila.

Anna27
16.07.2020 4 z 5

První díl - Hadrový panák se mi líbil o kapku víc, možná to bylo tím, že tady mi chyběl Wolf (i když konec mi to částečně vynahradil). :) Jinak se mi líbilo poznávání postavy Rouche, mělo to spád, bylo to napínavé a i když první díl audioknihu namluvil bezkonkurenční Martin Stránský, tak i tento díl v podání Moniky Žákové se mi poslouchal příjemně. Těším se na závěr trilogie. :)

LucK.
15.07.2020 3 z 5

Takové neurazí, nenadchne. Hadrového panáka jsem zatím nečetla, tak mě dost prudily opakované odkazy na předchozí díl, které mě od čtení spíš odrazovaly. Děj se mi zdál chaotický, chyběly mi detailnější popisy hlavních postav. Knížku zachraňuje postava Rouche, který mi byl sympatický.

TerezaaBaarova
15.07.2020 4 z 5

Perfektní! Tak tohle byl můj šálek čaje! O trochu lepší než první díl. Nechutný vraždy, spád, vtip, trocha zabavy (kapitola s pavoukem), rozuzlení.
ALE!!! Chyběl Wolf, to mě mrzelo, fakt moc! Těším se na další knihu Daniela.

Nikusha
14.07.2020 3 z 5

Rozhodně horší než Hadrový panák. Do poloviny knihy velký zmatek, svým způsobem i nuda (?) a hlavně mi vadilo, že nebylo vyprávění různých situací a postav nijak rozděleno, alespoň odstavcem. Tak jsem chvíli nevěděla jestli jsem v obraze Baxterove nebo Edmundse. Jediné světlé chvilky byly kostel a postava Rouche. No jsem zvědavá na Konec hry.

Makkys
03.07.2020 4 z 5

Po přečtení Hadroveho panáka jsem se moc těšila na tenhle dil, bohužel jsem se k němu dostala až 2roky po přečtení toho prvního dílu takže mně trochu dělalo problém si vzpomenout na to co se stalo a jak skončil předchozí dil. Naštěstí to bylo v Loutkari připomenuto. Tak jako Hadrovy panak tak i tenhle dil se mně moc líbil, byl napínavý, postavy jsem si oblíbila a bylo to čtive, děj pěkně plynul nebylo tam žádné hluche místo. Konec mně mile překvapil, ale tak trošku jsem to čekala a byla za to rada. Daniel Cole je skvělý spisovatel