Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383247/bmid_loutkar-Suu-383247.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Hangman , 2017

haski
03.11.2018 3 z 5

Četla jsem ji dřív než Hadrového panáka. Asi proto jsem se chvílemi ztrácela mezi jednotlivými postavami. Děj je napínavý, čtivý, ale na mě občas zmatený. Na mě moc drastické, krvavé a trochu i přitažené za vlasy. Stejně si chci přečíst 1. díl, abych se dostala víc do obrazu.

Dashmo
01.11.2018 2 z 5

No neviem..nejak som sa nevedela dostat do deja.cele to na mna posobilo velmi zmätocne.kazdopadne zaver ..no, mozme cakat treti diel.snad to bude lepsie

sirojezkin
31.10.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, stejně jako 1. díl nic moc. Vůbec jsem se nemohla začíst a soustředit se. Často jsem se musela vracet. Mám silné podezření, že je to tím překladem. Příliš mnoho různých druhů přívlastků - asi abychom se lépe vžili do děje, ale já jsem se v tom naprosto ztratila !

swayno
31.10.2018 3 z 5

Vyloženě nic moc. Pro mě obrovské zklamání.

Jana_Hlus
30.10.2018 3 z 5

Porovnám-li obě autorovy knihy, lépe na mne zapůsobila prvotina Hadrový panák, ale ani Loutkář mě nezklamal. Kniha se čte dobře, postavy jsou zajímavě propracovány, i přes různé charakterové podivnosti jsou uvěřitelné a působí lidsky. Jen bych uvedla, že Loutkář je plný mrtvol, případ, který vyšetřuje Baxterová a spol. je hodně brutální a proto bych ho nedoporučila slabším čtenářským povahám. (4/6).

josska
30.10.2018 4 z 5

Knížka se mě opět líbila,byla napínavá a dobře se četla,doufám,že bude pokračování a moc se už těším!!!

Lenin9
28.10.2018 5 z 5

Napínavé, pěkné čtení. Těším se na pokračování.

Leniii
27.10.2018 3 z 5

Ani lepší ani horší než Hadrový panák..neurazí ani nenadchne...nevím, možná se Loutkář víc coural...
Líbí se mi postava detektivky a Rouche :)

limruska
26.10.2018 2 z 5

No, já ani nevím, proč taková reklama na tuto knihu. Za mě ani ne průměrná detektivka. Připadalo mi, že autor to psal "rychlým perem na koleni" a snaha o spád a čtivost se prostě ztratila. Chvílemi jsem se ztrácela v ději i já. Dočetla jsem ji, ale doporučovat ji nebudu. Hadrový panák byl lepší.

slaska77
26.10.2018 4 z 5

Celkem dobře se četlo - hlavní postava Emily mi tentokrát byla bližší, než Wolf z Hadrového panáka, i když celou knihu jsem se neubránila pocitu až jakési nerealističnosti a sama v sobě pátrala po motivech toho všeho. Autor z toho nakonec vcelku dobře vybruslil a zřejmě se dočkáme třetího dílu (soudě podle epilogu), tak třeba zase přečtu, pokud se mi dostane do ruky. Jednu hvězdičku jsem si tentokrát nechala.

ada1182
22.10.2018 5 z 5

Úžasná knížka...zajímavá...napínavá, možná i lepší než první díl :-) ale ten byl taky skvělý

Pavlusa007
22.10.2018 5 z 5

Napínavá knížka, výborně se četla, ale takových je přece jen dost. Co mě na tomto autorovi ale opravdu bavi, je jeho styl humoru :).

loudomar
17.10.2018 1 z 5

Kde jen začít? Jediné co mě snad na příběhu bavilo byla sama komisařka Baxterová, která je samotná jako postava dostatečně zajímavá a problematická, ale tam to tak končí. Autorovo dílo je naprosto megalomanské, přehnané, nereálné a ve výsledku bez hlavy a paty. Postrádá logický motiv. Postup vyšetřovatelů taky místy naprosto nepochopitelný. Kniha má tolik much, že ani na jednu mucholapku by se snad nevešly. Přeskakování z děje, nahodilé objevování důkazů a pachatelů hlavně ke konci děje mě vyloženě iritovalo. Dělalo to na mě dojem, že autor už sám nevěděl jak z toho ven. Kde se vzala například Greenova sestra Marie a její výslech? Navíc mi chybělo jakékoliv vysvětlení pro to, proč by se masa lidí ač nemocných nejrůznějšími duševními chorobami nechali přesvědčit k takovým činům. Rytím nožem do hrudi počínaje a masovými vraždami konče. Stále jsem čekala, zda je třeba něčím nadrogovali nebo něco podobného ale žádné takové vysvětlení se nedostavilo. Hadrový panák za mě nic moc ale tohle. No shrnula bych to tak, že autor si ze čtenářů sám udělal pěkné loutky a po svém rádoby velkolepém díle Hadrového panáka je nitkami donutil číst tuhle příšernost. Další knihu už prosím ne!

Klarinecka
15.10.2018 1 z 5

Tak tohle bylo zklamání. Emily jsem si docela oblíbila, Hadrový panák se přečíst dal, ale tohle už byl docela děs. Přišlo mi to napsané šíleně chaoticky, nesouvisle, místy jako by “skokem”, měla jsem šílený guláš v postavách, které se tam zjevily skoro odnikud a místy to bylo zcela nereálné. Musela jsem to každou chvíli odkládat, jak mě to štvalo.

LittleK
10.10.2018 4 z 5

Druhý díl taktéž nezklamal. Opět velmi promyšlené vraždění opravdu spousty lidí. Trochu mě mrzelo, že při čtení epilogu už jsem si sotva vzpomněla jak celá kniha začala a musela jsem prolétnout prolog znovu, ale to je jen zanedbatelná chybička na kráse. Určitě si počkám na další díl

Barulikc
10.10.2018 4 z 5

Tak jo Loutkař co k tomu říct? Daleko lepší než první díl. Kniha již nebyla tak zmatená, za mě velké plus, že Baxterová dostala svůj prostor a taky byl super Rouche. Místy mi to přišlo až moc mrtvol na jednu knihu.

Peslik
09.10.2018 4 z 5

Po všech negativech jak tu tak na fb jsem si říkala ajaj, to nevypadá dobře a to se tak těším a víte co? Těšila jsem se oprávněně, prostě sto lidí sto názorů a já patřím k té hrstce, které se Loutkař líbil. Přeskakování v čase bylo znát na první dobrou, ne jak v jiných knihách, kde člověk chvilku tápe. Kniha byla napínavá od začátku do konce a poslední věta mi vykouzlila úsměv na tváři a potvrdila, že bude pokračování.
Za mě doporučuji.

iveetka
08.10.2018 5 z 5

Zase budu asi výjimka, ale mě se kniha hrozně líbila. Podle mě byla mnohem lepší než první díl. Byla čtivá a po celou dobu napínavá. Samozřejmě, že jsou tam některé pasáže lehce přibarvené, ale co? Ve které knize tomu tak není. Za mě 5 hvězdiček, které dávám opravdu velmi zřídka.

kaca.ka
04.10.2018 3 z 5

Já to fakt nechápu. Totálně ucouraná kniha, kterou jsem četla snad tři týdny - nezajímavá, nečtivá, nemotivující ke čtení, s pro mě strhujícím závěrem (ne že by to byla až tak překvapivá pecka, ale nemohla jsem se odtrhnout). A proč ten epilog?!? Já to fakt nechápu a budu vděčná, když mi to někdo do zpráv osvětlí. Jako proč???

A ta třetí hvězda je za sympaťáka Rouche a vlastně i za Baxterovou.

lampernaqui
04.10.2018 2 z 5

Platí zde v zásadě to samé, co si myslím o prvním dílu. Nejedná se o žádnou skvělou knížku, druhý díl je už opravdu podprůměr, který autor překombinoval a v reálném světě by byl - podle mého - zcela nefunkční. Nic to nemění na tom, že proti postavám vyšetřovatelů nic nemám, byli mi docela sympatičtí. Ale je to názorný příklad toho, jak dobrá reklama může udělat z průměrné knihy hit. Ještě že jsem si to jenom půjčil...