Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1717 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

stanislav0373
17.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Pokračování Hadrového panáka mi úplně nesedlo.

Baxterová je úplně tupá a bez Edmundse by nepřišla ani na to, jak rožnout světlo v koupelně. Její "romantický" vztah s přítelem, který má trpělivost, kterou by mu záviděla nejedna učitelka v mateřské školce svědčí buď o tom, že skrývá svou homosexualitu nebo je na jedné straně úspěšný právník a na straně druhé submisivní panenka bez špetky sebeúcty.

Spojení Metropolitní policie, FBI a CIA zde bylo spíše na škodu. I když Rouche jsem si oblíbil.

Celkový námět je opět zajímavý, ale zase nedotažený, autor nedokáže udržet napětí.

Evelin
16.01.2022 4 z 5

Priznam se, ze knihu jsem cetla fakt dlouho..dokonce si dala od ni pauzu, ale jsem nakonec rada, ze jsem se k ni vratila a docetla jsem ji. Chystam se na treti dil.

Aveli
29.12.2021 5 z 5

Půjdu proti proudu posledních komentářů, ale mě kniha nadchla. Je dobře, že v ději není na sílu angažovaný Wolf, sice mi chyběl, ale vzhledem ke konci Hadrového panáka, by mi to moc nedávalo smysl. Agent Rouche ho však zvládl mistrně nahradit. Vztah mezi ním a Baxterovou mě hodně bavil. A zároveň se mi líbil závan minulosti v podobě Edmunse a Finlaye. Každopádně kniha má skvělý spád, napínavý děj a o vyhrocené momenty není nouze. Konec mě překvapil, ale vlastně se dal očekávat. Baxterové mi bylo líto, že zažívá stejnou situaci znovu. Těším se na třetí díl a závěrečné rozuzlení.

tinka1974
20.12.2021 3 z 5

Tak tento díl byl takový střed. Nezklamalo, ale ani úplně nenadchlo. Poslouchala jsem audio a načtené to bylo dobře. Děj a zápletka, ani tady nemám co vytknout. Ale něco tomu chybělo. A scházel mi Wolf.

Ditush
19.12.2021 5 z 5

Kniha byla mnohem lepší než Hadrový panák. Autor si místy hraje se čtenáři, a to se mi moc líbilo, nebylo to prvoplánové. Zajímavé rozuzlení na závěr. Obdobné děsivé zážitky dvou klíčových postav nutily k zamyšlení o tom, jak si každý můžeme zvolit způsob naložení s tím, co nás poznamená (viz kapitola 38).

Grety
16.12.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka je mi sympatická a nějak jsem se s ní žila a někdy mi to přišlo až moc šílené a hůř se mi to četlo.

Gemma88
08.12.2021 4 z 5

Přidávám se k těm, kterým se knížka líbí. Pořád vidím jednotlivé scény z děje i pocity, které měli postavy jsem prožívala vďaka autorovu opisu s nimi.

anys3739
07.12.2021 2 z 5

Nedočteno. Tak jak první díl nezklamal ani nenadchl, tak jsem druhý díl musela po 100 stránkách odložit a s jistotou už nikdy tuto sérii a pravděpodobně ani žádnou jinou knihu od autora do ruky nevezmu.
Jediné co mohu autorovi pochválit je nápad na děj, ale bohužel styl psaní a neustálé bezvýznamné těkání z místa na místo opravdu ale opravdu nepřeje kvalitnímu čtení. Komplikovanost knih a děje vždy kvituji, ale toto se bohužel nedalo. Zbytečné situace, přeplácanost, přehršel zbytečných postav a neustálé přeskakování mezi těmito prvky skvělému námětu velice uškodilo.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Druhý díl Hadrového panáka mě chytl stejně jako první díl. Knížka se dobře četla, byla napínavá, měla spád. Určitě doporučuji.

Simirekdudkovic
02.11.2021 3 z 5

Kniha byla docela poutavá. Klasická dobrá detektivka, nic co by mě uchvatilo,ale určitě neurazila.

janina66
29.10.2021 1 z 5

Nedočteno! Opravdu se nedalo. Snažila jsem se do více jak čtvrtiny knihy. Neustálé přeskakování v ději, který vlastně neměl hlavu ani patu. A to se mi Hadrový panák tak líbil.

PetraDD
27.10.2021 3 z 5

po totalnim zklamani s Hadrovym panakem jsem jeste Daniel Cole dala sanci. Bylo to daleko lepsi nez Hadrovy panak, nenutila jsem se do cteni a tesila se na rozuzleni, ale dalsim dilum uz sanci nedam. Daniel Cole se bohuzel mezi me oblibence nezaradi..
Hadrovy panak byl darek, Loutkar koupen v akci 2+1, takze tak..do dalsich dilu uz investovat nebudu, protoze je mi jasne, ze to bude na jedno brdo..

o_mega
24.10.2021 2 z 5

Urobil som chybu, ked som nedal na recenzie tunajsich citatelov. Bestseller toto ani omylom. Keby som nebol tak tvrdohlave stvorenie, tak to fakt nedocitam. Knihu som odlozil minimalne 5x a k docitaniu som sa musel nutit. Daniel Cole asi nebude moj oblubeny autor.

moudivlacek
12.10.2021 4 z 5

Další díl s detektivkou Baxterovou. Docela mi zde chyběl Wolf, ale na druhou stranu ho mistrně zastoupil agent CIA Rouche. Ti dva jsou velmi protikladná dvojka, ale oběma to "pálí".
Děj se odehrává v Londýně a New Yorku na střídačku, takže se musí dávat pozor, kdo ke komu patří. Je tu také přemíra jmen vedlejších roliček, nicméně důležitých.
Bakerová a Rouche pátrají - je to nový Hadrový panák, nový napodobitel, náboženský maniak, terorista, nemocný mozek? Hodně dlouho tápají, ale tvrdá dřina a osobní nasazení až na dno svých sil přinášejí první úspěchy. Ale nic není tak jednoduché - ani sám život.....
Těším se na další díl.

Dédečko75
02.10.2021 5 z 5

500 %doporučuji

Tereza457
01.10.2021 5 z 5

Druhý díl Hadrového panáka mě pohltil stejně jako první díl. Scéna plná krve,masakru a nečekaných událostí. Celou dobu netušíte kdo za tím stojí. Konec stál taky za to. Můžu jen doporučit. Daniel Cole je Pan spisovatel.

Belanna
01.10.2021 1 z 5

Půjdu proti davu.
Námět knížky měl velký potenciál, ale byl naprosto nevyužit.
Bylo to takové přeskakování od ničeho k ničemu, kriminalisté působili jako parta amatérů, hodně uměle vytvořen pocit napětí a akce. Tu přidáme mrtvolu, tu trochu náboženského fanatismu. Za mě opravdu zklamání.
Nevím, zda dostanu odvahu na tředí díl.

snimcibdim
25.09.2021 1 z 5

To se moc nepovedlo.
Základní námět je dejme tomu obstojný, ale zpracování kulhá.
Způsob, jakým kriminalisté "pracují" a dosahují výsledků je skorem legrační, spojováky s Hadrovým panákem jsou křečovité, spousta hluchých míst, spousta za vlasy přitažených míst a pochybný závěr.
Zbytečná kniha.
Za námět a snahu jedna hvězda.

Kačka632
11.09.2021

(SPOILER) Ráda bych se zeptala, Rouche na konci knihy opravdu zemřel? Kniha se mi celkově líbila, ale nevím, co si mám z tohoto konce vzít. Jelikož jsem Rouche měla fakt docela ráda, budu vděčná komukoliv za odpověď :)

CLAIRE139
05.09.2021 5 z 5

Tak i k Loutkáři jsem se vracela podruhé, díky poslední knize z této série, Konec Hry.
Tak jako mě bavil Hadrový panák, tak moc jsem byla nadšená z Loutkáře. Baxterová a Rouche TOP postavy. Určitě je fajn, že se autor nesnažil za každou cenu i do této knihy vrazit Wolfa, kterého mám taky moc ráda, ale cením si toho, že se ho dočkáme až v Konci Hry.
Loutkář je bezesporu úžasně vymyšlený příběh plný hrůz, které se střídají s humornými momenty. Líbí se mi, že se autor vždycky v půlce knihy vrací do minulosti a teprve tam nabídne čtenáři pohled do vrahova života.
Opět mě nadchly také citáty a Daniel Cole mě opět nezklamal.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole