Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

JIVaJaH
03.10.2018 3 z 5

Nebylo tu tolik brutality jako v Hadrovém panákovi, ale nejsem z knihy nadšená. Připadalo mi, že se autor až moc snaží, aby kolem padali blízcí, aby hlavní postavy co nejvíc trpěly.

Milča66
30.09.2018 3 z 5

O něco horší než Hadrovy panak

Evka27
30.09.2018 odpad!

Nevím,jestli si ji můžu dát do přečtených,když jsem ji po 14 dnech jen dolistovala. Jedna z nejméně povedených, co jsem kdy četla. Zmatený a nezáživný děj. Ztráta času.

SilvieSisinka
25.09.2018 3 z 5

Tedy upřímně nevím co jsem to četla a proč :-( Hadroveho panáka jsem četla.... dal se prelouskat. Ale tohle tedy moc ne. Hodně mě vadilo že pokud jste nečetli H. Panáka už půl knihy nevíte nic. Prekombinovano, špatně se to četlo.... Hrozný guláš. Konec nějak nechápu. Pokud bude pokračování.... Kupují až v bazaru. Ještě nevím zda tomu dám další šanci. Dávám 3 hvězdičky. První za krásný obal knihy, druhou za snahu spisovatele a třetí za sebe že jsem sakra dobrá a dočetla jsem :-)

sassenkka
24.09.2018 3 z 5

No. Těšila jsem se velmi, protože jsem často četla v komentářích nebo slyšela od lidí kolem sebe, že Loutkář je mnohem lepší než Hadrový panák. Začátek vypadal slibně, začetla jsem se okamžitě, ale pak to najednou začalo být takový divný. Překombinované, občas mi to, co se dělo, nedávalo absolutně smysl. Na Baxterovou jsem si po přečtení Panáka nějak nemohla udělat názor, ale po tomto díle musím říct, že jsem si jí oblíbila a klidně bych s ní zašla na drink :)
Každopádně můj komentář se bude lišit od hromady těch nadšených, ale za mě byl první díl mnohem lepší. Nemůžu se rozhodnout, jesli mi v Loutkáři něco chybělo, nebo tam toho bylo naopak až příliš...

michalka S.
24.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila jen mě mrzí že jsem začala druhým dílem.

maygirl
24.09.2018 3 z 5

Na základě mediálního obrazu jsem čekala podstatně více. Tísnivou atmosféru i hektolitry malinové šťávy si v knize čas od času ráda vychutnám. Zde se objevilo obojí, ale bylo to uchopeno způsobem, který mě nezaujal. Své čtenáře si kniha jistě najde, osobně ale upřednostním jiné detektivky.

1v8na
24.09.2018 4 z 5

Kniha byla akční od první stránky. Byla čtivá. Čtivost podporují i kratší kapitoly. Udržuje Vás v napětí.
Ovšem má i své stinné stránky a negativní stránky - Baxterová byla místy na můj vkus až moc protivná. V určitých pasážích byla až příliš velká brutalita a násilí příliš mnoho obětí.
Příběh byl neuvěřitelný a překombinovaný - i přesto se mi kniha celkem líbila a až vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

LusSyNDA
23.09.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Miluju detektivky, ale tato kniha byla pro mě matoucí. Bohužel jsem nečetla Hadrového panáka, tak byl pro mě děj někdy záhadou, poslední větu posledni kapitoly mi také nedává smysl. Myslím, že mám doceka dobrou predstavivost, ale ted jsem se ztrácela v ději, popisy scén byli opravdu matoucí, postav se v knize vystřídalo velký počet a to jsem taky nestihala vstřebávat, jelikož každý byl oslovovan jen příjmením. Když v půlce knihy někdo řekl "Emily" myslela jsem, že jde o novou postavu a ona to byla Baxterová! No nevím, prostě za mě to bylo zmatené čtení.

cathyblack
23.09.2018 1 z 5

Víte jak poznáte dobrou detektivku, či thriller? Že se od ní nechcete odtrhnout a přečtete ji na jeden záběr. Když jsem našla Loutkaře ve výprodeji v Kauflandu, řekla jsem si, no co...je zlevněná víc než o půlku a je to bestseller. K tomu ty reklamy v telce od Luxoru, to bude určitě pecka maximalně na jeden víkend. A tak jsem ji začala číst někdy minulý týden. A četla doslova od víkendu k víkendu. Dříve se říkalo čím víc pruhů, tím víc adidas. Dneska se říká, čím víc mrtvejch, tím větší thriller. Autor doslova tlačí na pilu, konec taky zrovna moc dobře nevymyslel (asi trest za to, že jsem nečetla hadrového panáka) a způsob psaní mi nebyl moc milý. Co knize nevytýkám je krásné provedení, lesklý obal, krásné stránky... ale to je tak všecko. Nedoporučím, nikomu nepůjčím a posílám na bazar. :-) Sorry Danieli, Jo Nesbo, Jeffery Deaver a kupříkladu Mo Hayder jsou daleko, daleko před tebou. Musíš se ještě hodně učit. Ikdyž to bylo stále lepší než Dívka ve vlaku, to jo. To jsi překonal už první stránkou.

veronikacer
21.09.2018 5 z 5

Doporučuji :)

p.pavlina
21.09.2018 5 z 5

Moc dobré čtení. Dokonce se mi tenhle díl líbil více než Hadrový panák. Ale zase na druhou stranu je to téměř to samé, jako bych srovnávala hrušky a jablka. Tohle téma, stejně tak jako téma Hadrového panáka, bylo něčím zajímavé a velmi nápadité. Těším se na další knihu od autora.

dagmar0959
20.09.2018 odpad!

Vlastně jsem to začala číst, abych zjistila, jestli je to stejně slabé jako Hadrový panák. No je, dokonce se stydím, že jsem to četla, i když jsem přeskakovala... Třetí díl už ne!!

april4
19.09.2018 4 z 5

U Hadrového panáka jsem (marně) čekala, že dostojí své pověsti knižního bestselleru. Od Loutkáře jsem nečekala vůbec nic a popravdě ani nevím, proč jsem po něm po tom "Panákovém" zklamání vůbec sáhla. Teď můžu s klidným svědomím napsat, že nezklamal. Méně kudrnaté, méně překombinované, méně nesmyslných vět, celé mi to přišlo dotaženější a čtivější. Za mistry ze severu sice stále jen tak vzdáleně pokulhává, ale třetímu dílu šanci dám :)

maroni
19.09.2018 4 z 5

Po přečtení Hadrového panáka jsem už na Loutkáře neměla nijak zvláštní chuť, ale rozhodla jsem se dát Coleovi ještě jednu šanci a s pomocí dua Baxterová-Edmunds (+ Rouche, který byl Baxterové důstojným protějškem) to dokázal! Kniha bavila a konec naznačil 3.díl

BoubelkaLulu
18.09.2018

Víte, co je na téhle knize nejdivnější? Od začátku jsem totiž netušila, jak to celé dopadne. To se mi zdálo právě podezřelé. Byla jsem z toho taková skoro až hadrová. Tak jsem si přečetla prvních 10 stránek a posledních 10 stránek a všechno mi najednou bylo jasné - kniha je sr**ka.

Ferum
14.09.2018 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mám z této knihy rozporuplné pocity.
Nemohla jsem jí dočíst a přeskakování v čase mě tentokrát hodně mátlo.
Ale třetí díl si přečtu. Na to jsem zase až moc zvědavá. :-D

Lenoulinka
14.09.2018 2 z 5

Myslela jsem, že další kniha bude lepší, ale nepřesvědčilo mě to. Snaha šokovat přišla vniveč. Spousta osob ve mně vzbuzoval chaos. Nečetlo se mi to dobře a až bude mít spisovatel další knihu, tak už číst nebudu. Tenhle styl mi nesedí.

Terezaa
11.09.2018 3 z 5

Autor hrozně tlačí na pilu, tolik obětí, způsobů vražd a na konci knihy to vlastně vůbec nedává smysl, protože “Azazelovi” stačila prostě bomba a veřejné prostranství.

Demonlover
11.09.2018 3 z 5

Kniha má velkou reklamu a také je aktuálně ve výloze téměř každého knihkupectví. Hadrový panák se mi líbil a ke čtení bych ho doporučil. Loutkář, na kterého jsem se "namlsaný :)" Hadrovým panákem moc těšil, mě poněkud zklamal.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole