Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1717 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Klára90
19.02.2021 3 z 5

Co knize rozhodně nemohu upřít je je, že byla napínavá od začátku do konce, ale na mě až moc děsivá a zbrklá. Mrtvých tam na mě bylo až moc. Poslední dobou se mi více líbí thrillery a detektivky, kde je méně mrtvých (klidně i jen jeden), ale za to je tam detailněji popsáno vyšetřování, myšlenky vyšetřovatelů, případně i myšlenky záporáka. Čtu většinou před spaním a vždy když jsem odložila tuto knihu, neměla jsem vůbec dobrý pocit, opravdu mě až děsila. A trochu mi i vadila ta věčná snaha čtenáře šokovat. Kloním se k názoru většiny komentářů tady, že by to byl dobrý scénář na film.

Eliška750
12.02.2021 3 z 5

Moje pocity z knihy jsou smíšené. Ze začátku jsem se nemohla začíst a byl to trochu chaos. Ale konec nebyl tak špatný a četl se dobře.

Boogie007
11.02.2021 5 z 5

Drsné, nepředvídavé, ale tak struhující.

kofola33
06.02.2021 4 z 5

Chaos, zmatek, napeti, neuveritelne prihody a propojeni, chvilemi se mi zdalo, ze ctu filmovy scenar, jak to bylo akcni, nicmene me pribeh Baxterove, Edmundse a agenta CIA Rouche dost bavil a na konci nas cekalo prekvapeni...jdu na to, Wolf mi chybel.

Tweety0207
05.02.2021 3 z 5

Kniha sa čítala dobre. Ale prvá polovica knihy bola strašne nudná taka nemasná, neslaná. Keby to nebol Cole tak ju ďalej nečítam. Ale som rada, že som ju dočítala, lebo druhá polovica sa konečne rozbehla, a bola úžasná.

gad
09.01.2021 4 z 5

Zpočátku trochu chaos, pak se to četlo dobře. Napínavé až do konce. Otevírám Konec hry.

capricorn__
05.01.2021 odpad!

"Loutkař" byl pro mě ještě o něco horší než "Hadrový panák". Styl psaní se sice možná o něco zlepšil - autor už nebyl tak chaotický a dal si větší práci s popisem, takže čtenář najednou mohl snáz pochopit, o co vlastně usiloval. Jenže co se zhoršilo, byla jeho fantazie, která mi často připadala k smíchu a říkal jsem si, proč mu nikdo ve vydavatelství nepověděl, že takhle psát není dobrý nápad. Chci říct: určité scénky, které autor vymyslel, prostě nedávaly smysl, byly tak přehnaně zdramatizované, rádoby akční a nechutné - hlavně, když je všude spousta krve a vnitřností, čím brutálnější, tím lepší. A tohle podle mě není základ kvalitní detektivky. Podle toho, jak Cole píše, mám dojem, že se spíš než k psaní chce nějak dostat k filmovému řemeslu a psát náměty na akční filmy. Tam by možná obstál. Tohle bylo moje poslední setkání s autorem, nyní se mu budu vyhýbat obloukem.

eltondo
04.01.2021 3 z 5

Loutkář na mne čekal od některých dřívějších Vánoc. Odrazoval mne žánr, jemuž neholduji a rovněž "bestsellerovská" ujištění na obálce. Nicméně kvůli Covidem zavřeným knihovnám jeho čas přecejen přišel. Příběh má spád, přítomné napětí a brutalitu na střídačku vyvažují odlehčené popisy soukromí a chování hlavních aktérů. V cca třetí čtvrtině je to dokonce i jazykově vtipné. Zápletka zajímavá, uvěřitelnost slabší, ale to neva. Naprosto ale nepochopím motiv hlavního padoucha, kdy se za oběti terorismu nemstí na jeho strůjcích, ale paradoxně dělá další oběti ze stejných řad.
P.S. Nevím, jak to chodí v FBI a CIA, ale nepřipadá mi, že by hlavní hrdinka během vyšetřování mohla bez povšimnutí veškeré získané informace a dokumenty obratem posílat mailem kamarádovi.

Biba_with_Book
02.01.2021 4 z 5

Nevim, mam z toho takove rozporuplne pocity. Cetlo se mi to dobre, melo to spad akorat jsem to zase uplne nepochopila stejne jako u Hadroveho panaka :D Souvisely teda spolu ty vrazdy? Jaky teda byl motiv? Kde byl celou tu dobu Wolf a proc se na konci objevil? Otazky, same otazky. Jestli se mi Hadrovy panak jevil moc prekombinovane, tak Loutkar tuplem.

cucik14
30.12.2020 4 z 5

Autor píše poměrně dobře, kniha je zajímavá i tématem, přesto jsem se v ději občas ztrácela a ve scénách popisujících hromadné útoky obzvlášť. Navíc opět jako v Hadrovem panakovi velké množství postav.

Lucie_Z
30.12.2020 5 z 5

Loutkář mě nadchl ještě více než jeho předchůdce Hadrový panák. Od začátku až do konce knihy si čtenář užije zajímavý příběh plný napětí a záhadných vražd. Postupné odhalování toho, kdo při těchto vraždách a událostech tahá za nitky je vynikající. Třešničkou na dortu je autorovo vykreslení postav, které je naprosto skvělé, obzvlášť detektivky Baxterové a agenta Roucheho. Těším se na závěr celé série.

Sejna1955
28.12.2020 1 z 5

První knihy vynikající, druhá, Loutkář, slátanina. Vrcholem bylo znovuobjevení ztraceného komisaře.

kob
18.12.2020 4 z 5

Potoky krve a drsná Baxterová...příběh je zajímavý, dobře promyšlený. Měla jsem trošku problém s překladem. Výkřiky jako - "Mluvte detektivko!" - mě dostávaly do kolen. A že jich tam bylo :)

veronika9761
17.12.2020 4 z 5

Trošku lepší než jednička, ale chvilema sem měla problém s překladem. Závěrečná scéna ale byla top.

oblakaknih
13.12.2020 5 z 5

Když jsem minulý rok přečetla Hadrového panáka, byla jsem poměrně zklamaná. Kniha se u mě zařadila mezi průměrné thrillery a nebýt toho, že už jsem měla druhý díl v poličce, nejspíš bych na celou sérii rychle zapomněla. To by ale byla velká škoda! Loutkář mě nejen překvapil, ale taky jsem si příběh oblíbila. Už teď se těším na třetí díl.
Jedním z největších plusů bylo, že hlavní vyšetřovatel a zároveň nejdůležitější postava prvního dílu, neměl v knize vůbec prostor a byl nahrazen mnohem zajímavějšími postavami.
Případ jako takový byl podle mě více promyšlený a spletitější než v předchozím díle. Po celou dobu čtení jsem byla napjatá a nemohla jsem na nic přijít. To je pro mě jedna z důležitých věcí u thrillerů. Sice ráda přicházím věcem na kloub, ale není nad pořádné překvapení na závěr.
Kniha se dobře a rychle četla, často jsem ji nechtěla ani odložit.
Mojí nejoblíbenější postavou se okamžitě stal Rouche. Byl mi sympatický, líbily se mi jeho vtipné poznámky a zaujal mě jeho příběh.
Určitě doporučuji dát knize šanci!

kacka66
10.12.2020

Dost dlouho mi trvalo než jsem jí přečetla ,vůbec mě nechytla ,čekala jsem od toho víc .)

rencovav
07.12.2020 2 z 5

No popravdě úplně nevím, co na těchhle thrillerech všechny tak baví. Lidí tam umřelo nepočítaně, oběti přitom byly dost anonymní, vrahové taky, celé to bylo moc překombinované. Navíc mi hlas Moniky Žákové moc nesedl. No co, zkusila jsem to, nebudu nikomu hejtit vášeň pro krev a napětí, ale ve mně to vyvolávalo leda pocit, že s tím ztrácím čas a nervy.

hey123
27.11.2020 5 z 5

Loutkář se mi líbil víc než Hadrový panák. Přišlo mi, že mě příběh více vtáhl, nutilo mě to číst stále dál a dál. Navíc mi tu byl sympatický Rouche.
Těším se na další knihu, jelikož poslední stránka knihy opět nezklamala v tom, že hned musím další knihu chtít.

Arsi007
25.11.2020 3 z 5

Souhlasím s názory čtenářů, že pokud nečtete druhý díl nejlépe hned po tom prvním, bude vám chvíli trvat než se v ději zorientujete. Na druhou stranu pro případ Loutkáře jako takového první díl vlastně není potřeba číst. Není tu totiž detektiv Wolf, který dle mého držel celý první díl v rovině nadprůměru. Jeho absence byla pro mě smutnou skutečností, protože postava deprimované a flegmatické Baxterová tento standard série prostě nedokázala udržet. Pravda, trochu jí s tím pomáhal Rouche, kterého jsem si na první dobrou zamilovala.

Co se samotného děje týče tak ten byl v poslední třetině tak přehnaný, že kdyby se stal skutečností asi vypukne třetí světová ???? Takový rozsah katastrof byl úplně zbytečný.

IG: @hanybooks

Aleh
10.11.2020 4 z 5

Loutkář navazuje na Hadrového panáka. Veřejnost má stále i po roce a půl v paměti případ tzn. hadrového panáka a vyšetřovací tým musí čelit dalším vraždám. Do případu vstupuje i FBI.Vyšetřování mimořádně brutálního případu je složité a všichni netrpělivě čekají na nějaký posun ve vyšetřování, který povede k odhalení šíleného vraha. Tentokrát smrt zasáhne bohužel i na straně spravedlnosti. Strhující, napínavé čtení.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole