Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Evkae36
16.09.2022 odpad!

Tohle bylo teda fakt strašný. Vyšetřovatelka Baxterová nesympatická, neurotická, asociální a labilní postava. Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, a příběh mi přišel bez hlavy a paty.

novina
06.09.2022 4 z 5

Tento díl mi přišel o fous slabší než předešlý. Ale pořád to bylo napínavé čtení od kterého se nešlo odtrhnout.

eva3992
09.08.2022 3 z 5

V Londýně a v New Yorku se začínají objevovat zavraždění lidé, kteří mají na hrudi vyryté nápisy Návnada a Loutka. Začíná vyšetřování napříč kontinenty, aby se zjistilo, kdo je ten, kdo tahá za nitky.

Po knize Hadrový panák, která mě nebavila, jsem dala autorovi ještě jednu šanci (a to hlavně jen proto, že jsem knížku už měla doma), bohužel, ani tentokrát se nadšení nekoná.

Nevyhovuje mi to, jak autor píše. Mám problém se do knížky začíst, některé popsané situace se mi špatně představují, nedokáži si to převést do reality. Je tu hodně jmen, kolikrát jsem se ztrácela. A vyšetřovatelka Baxterová mi zrovna nebyla moc sympatická. Ač se kniha mrtvolami jen hemží, tak i přesto mi to přišlo málo napínavé a u čtení jsem se trochu nudila.

Navíc se tu často tajemně mluví o tom, jak skončil Hadrový panák, ale jelikož mě kniha nebavila, tak si to už nepamatuju. Byla jsem při čtení často mimo, o čem je vlastně řeč. Když se pustíte do čtení, tak to rozhodně vemte pěkně postupně.

Druhou šanci autor u mě nevyužil a jeho knížky už rozhodně vyhledávat nebudu.

monishek
31.07.2022 3 z 5

Tento díl se mi libil o neco mene, nez Hadrovy panák. Bylo to zrejme tim, ze samotny namet me az zas tolik nezaujal a hlavni hrdinka mi take moc nesedla. Chapu komentare, ze nekomu neni sympatická. Ale četlo se to celkem dobre, i napeti nechybělo. Jsem zvedava na 3.díl.

Laf
30.07.2022 3 z 5

Tato kniha mi přišla o něco horší než předchozí díl, ale i tak se to četlo poměrně dobře. Za přečtení to stálo :)

zpevSusannah
27.07.2022 3 z 5

Tak nebylo to špatné...
Občas to ale dost tahalo za uši. Občas to dokonce tahalo tak, až se mi bolestí křivil obličej... Ale přes tyto nepříjemnosti musím říct, že kniha zapadá do takového normálu, který zabaví, ale moc nenadchne.
Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více.
Přesto sbírám poslední střípky odvahy a okamžitě se pouštím do posledního dílu. Ať už to mám za sebou! :)
A doufám, že si spravím aspoň trochu chuť!

_Brunetka_
20.07.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 3,9*.

Co k tomu říct? Autor už v předchozí knize dokázal, že umí skvěle psát a tady se to jen potvrdilo. Opět vám totiž bude dělat problém položit knížku z ruky a napětí se na každé stránce bude jen stupňovat. Baxterová, která zde dostala víc prostoru, se mi jako hlavní hrdinka taky líbila. Ovšem si podle mě získají vaše sympatie i Rouche a Curtisová,kteří jsou zkrátka skvělí. A i když ani tohle opět nepostrádalo originální námět a velké množství zvratů, nelíbilo se mi to tolik jako Hadrový panák. Nepřišlo mi to prostě jako tak nezapomenutelný příběh a méně mi to utkvělo v hlavě.

lucie2371
10.07.2022 5 z 5

Další skvělý díl z této bravurní série! Napínavý od začátku až do konce.

zp87
14.06.2022 4 z 5

Mně se to líbilo.
Místo Wolfa je tam Baxterová, která se chová trochu jako slon v porcelánu. Jakože drsňačka, se svými démony, trochu asociál - ale ač popluju proti proudu, mně se taková hrdinka právě líbila. A to mívám s babama většinou problém. Drzá, svéhlavá, bez servítek, docela se takový charakter hodí k práci, kterou v knize vykonává.
'Rúš', jak se v knize párkrát vtipkuje (pro mě to byl stejně jasný 'Rouche') je velký sympaťák.
A 'Oběti'... Tak to bylo psycho... Říkala jsem jim zombíci.
Oceňuji občas vtipné dialogy.
A líbí se mi, že je tam víceméně jen hlavní linka, bez milionu odboček. A přiměřené množství postav.
Já to považuji za 'oddechovku', docela drsnou, ale nemusíte si dělat poznámky kvůli několika rozjetým liniím a stovce postav.
V globále to byla velmi povedená kniha.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že celkově jsem už četla i lepší. Ale nebylo jich zas tolik.

'Oklepala se ze vzpomínek, přešla k posteli a hodila mu rodinné balení jeho oblíbených čokoládových bonbonů s medem, které koupila v trafice v přízemí. Toto dojemné gesto se však minulo účinkem, protože Rouche nedokázal dostatečně rychle pohnout rukama a poté vykřikl bolestí, když mu sáček přistál přímo uprostřed zakrvácené bandáže.
'Sakra!' polekala se Baxterová a přesunula bonbony na pojízdný stolek vedle postele. '

Čmeláček
15.05.2022 2 z 5

Slabší než předchozí první díl. Ani na průměr to nestačilo.

akinomV
09.05.2022 4 z 5

Stále mě to baví, hned se pustím do třetího dílu. Ne že by to byl naprostý top, ale čte se to rychle, ke konci to bylo hodně napínavé a nějaké ty nepřesnosti, nevyjasněnosti, to jsem přehlížela, protože děj byl zajímavý.

Roux
07.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Buď jsem trošku zaujatá nebo mi druhý díl přijde dost mizerný.
Baxterová je tak neuvěřitelně nesympatická postava, až se mi z toho chce pomalu brečet. Popsala bych ji jako živoucí trosku, která vysává energii lidem kolem sebe a vlastně ničí jakékoliv lidské vztahy, které ji přijdou pod ruky (tím nemyslím jen manželství svých přátel). Je jak parazit, který je nonstop naložený v lihu.
Wolf je tu zmíněn jen párkrát, aby jste snad neměli pocit, že čtěte úplně jinou sérii a nezapomnělo se na něj.
Jedinej sympaťák byl agent Rouche a díky němu tahle kniha ode mě neodchází s nálepkou "odpad".

Marla
25.04.2022 5 z 5

Druhý díl je tak nacpaný podivíny, životními traumaty, depresemi a smutkem, že jsem velice zvědavá na pokračování. Dnes jsem si ho půjčila v knihovně.

Lka
23.04.2022 2 z 5

Audiokniha :
Po prvním díle Hadrového panáka jsem ještě dala šanci Loutkaři. Ale pro mě ztráta času. Hned v začátku jsem ji chtěla odložit, ale říkám si, že musím vydržet. Vydržela jsem knihu poslouchat až do konce. Námět pěkný, ale to je asi vše. Do dalšího dílu už nepůjdu.

ThomasRuhe
11.04.2022 3 z 5

Loutkář mě spíš zklamal. Nějak mi nesedí Coleův spisovatelský styl, hlavně způsobem jak vypravuje příběh, který se mi moc dobře nečte. K tomu pak zbytečně přehnané vraždy, jak co do počtu tak i způsobu. Bohužel ani postavy nic moc. Snad až na agenta Rouche, ten se mi líbil. Abych jen nekritizoval, tak je zde pár povedených momentů, které mě potěšily.
Knižní výsledek je tak za tři.

ivoiro
25.03.2022 5 z 5

Za mně skvělá kniha. Četlo se to příjemně a některé hlášky měly svůj vtip.

Palus
19.03.2022 5 z 5

Skvělé, mám ráda takový žánr, super napětí...

TeriLoch
18.03.2022 5 z 5

Skvělý ! Pořád se něco dělo, vlastně až do úplného konce. Jdu hned na třetí díl!

Heliandílci
22.02.2022 5 z 5

Jedna z lepších knih...

martini.ce
18.02.2022

V knihovně jsem si nevšimla návaznosti na Hadrového panáka. Dala jsem jí asi 20 stran, ale moc jsem se v ní neorientovala. Asi moje chyba, odkládám.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole