Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

lendinka.k
14.05.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, jak mě první dva díly moc nebavily (druhý vůbec), tak tento závěrečný díl mě dostal a přestože se mi již nevybavovaly souvislosti z minula a postavy jsem si musela složitě připomínat, nakonec jsem četla jedním dechem a ještě se dobře pobavila. Teď čtu znovu Hadrového panáka a teprve můžu autorův styl a také zvláštní humor, který se v knize objevuje jen tak mezi řádky, dostatečně ocenit.

PS: Přečetla jsem celou sérii ještě jednou a užila jsem si to mnohem víc. Autor měl pravdu, že je lepší vše číst postupně, aby vám neunikly všechny souvislosti. Takhle jsem ale zase měla možnost hledat a objevovat narážky k dalšímu ději a že jich tam je spousta! Takže: Paráda!

NoraHudecová
06.05.2021 4 z 5

V zamknutej miestnosti nájdu telo Finlay Shawa. Vyzerá to tak, že bývalý detektív spáchal samovraždu. Jeho žena Maggie tomu odmieta uveriť a o pomoc požiada jeho priateľa Williama "Wolfa' Fawkesa, po ktorom, ale pátra polícia, kvôli poslednému prípadu "Hadrový panák". Wolf je presvedčený, že sa jeho priateľ a mentor nezabil sám. Vzdá sa polícii pod podmienkou, že mu dovolia vypátrať pravdu o smrti svojho bývalého kolegu. Bývalý tím Wolfa, na čele s Baxtrovou, nie je vôbec nadšení z jeho návratu. Považujú ho za vyšinutého a v smrti Shawa vlastne nevidia žiadny prípad. Je to síce smutné, ale ostatní majú jasno a nasvedčujú tomu aj všetky dôkazy. Zdá sa, že jediný kto ho podporuje vo vyšetrovaní je samotný komisár Christian Bellamy, ktorý bol v 70. rokoch Finlayho partnerom.
Zatiaľ posledný diel série je rozhodne najmenej krvavý, ale na oplátku autor ponúka dve časové línie. Minulosť a prítomnosť sa navzájom dopĺňajú a perfektne dotvárajú celú atmosféru knihy. Opäť čitateľa čaká väčšie množstvo postáv, a tak, ako v predchádzajúcich dieloch, je to trošku mätúce. Zároveň sa Cole do veľkej mieri venuje súkromiu a charakteristike postáv, čo pomáha v lepšej orientácii, najmä ak počúvate audioknihu, ako ja.
S celou sériou mám taký zvláštny nevyrovnaný vzťah. Zápletky majú potenciál, ale nemám pocit, že by bol využitý na plno. Colove námety sú šokujúce, čiastočne originálne, pomerne surové aj tak však tomu niečo chýba. Je tu, ale jedno veľké "ALE" a to je Wolf a Baxtrová a už len kvôli nim dvom knihy odporúčam.

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Tento díl krásně ukončil celou sérii a já jsem spokojená jak vše dopadlo. Vše se vyřešilo a i ten konec byl moc hezký. Série se pěkně uzavřela a třetí díl se mi líbil snad nejvíc.

kokosek
19.04.2021 4 z 5

Děj přímo navazuje na Loutkáře (předchozí kniha) proto by nebylo dobré, aby kdokoliv tohle četl bez znalostí předchozího děje.
A hned na začátku se dozvíme proč se Wolf vrátil a není to nic pěkného.
Celá kniha se vlastně dost vrací jak p předchozím knihám, tak hlavně hodně do minulosti.
A je to zase dost povedené. Občas překombinované ale nakonec uvěřitelné. A vlastně zjistíte, že nikdo, ale opravdu nikdo není tak úplně čistý.
A konec je ... (to si sakra zjistěte sami, si myslíte, že vám všechno vykecám)

Jo a návrat Martina Stránského je v audioknize jen a jen k dobru. Teď už i tu Moniku Žákovou snesu. I když pořád je tam velký rozdíl.

Dashmo
09.04.2021 5 z 5

Skvele napísané. Humorný štýl tomu pridal na zaujímavosti a čítalo sa to perfektne. Príbeh, zápletka aj rozuzlenie - všetko zapadlo krásne do seba.

careras.c
02.04.2021 5 z 5

skvělé čtení...

konicekbily
01.04.2021 4 z 5

Zdařilé zakončení celé série. Autor tento díl napsal trochu jiným stylem a s jinak vystavěnou zápletkou. Podle mne to napsal dobře, ale při čtení doporučuji čtení celé série pěkně popořádku!

zdendula31
29.03.2021 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl ze série...

Ivka14
22.03.2021 3 z 5

Já osobně od toho čekala víc. Zaprvé jsem si moc nevzpomínala na předešlé díly a zadruhé jsem se ztrácela v postavách. Za mě první dva díly byly lepší a velkolepé finále mě zklamalo.

Knihomolka506
21.03.2021 5 z 5

Před rokem začalo mé pátrání a dnes skončilo.... Hadrovy panák, Loutkář, Konec hry - D. Cole
Poslední díl trilogie a já mám "vyražený dech" sedím beze slov a snažím se vše pochopit. Jaké to bylo ? Super jízda plná humoru, nečekaných událostí, vražd ,kde jich ve všech dílech trilogie bylo až moc a hlavně jsem knihy nemohla odložit!!
Ke knihám : V prvním díle vrah sešívá obětí z těl úplně jiných osob, ve druhém jsou obětí obešené a mají nápis Loutka na hrudi a ve třetím se nechte překvapit sebevraždou nebo spíš umyslnou vraždou? Kdo je vrahem tentokrát a kdo zabil uznávaného kolegu z policejní kriminálky, která vyšetřila už dva předchozí případy? Doporučuji všemi deseti!!!
Fawkes plus Baxterová - dlouhé vzpomínání na všechno, co jsem spolu s nimi prožila. Jedna série končí a další začíná...

andy_nejedla
06.03.2021 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle, když mi chybělo 50 stran do konce, tak jsem si říkala, že by tam už nemusely být... Ale opak je pravdou! Tolik vysvětlení a zvratů na posledních 50 stránkách? Paráda.

ash3672
02.03.2021 5 z 5

Dle mého perfektní ukončení trilogie toho skvělého autora. Těším se na další díl. Knihu jsem přečetl za dva dny, a z celé série mne bavila ze všech nejvíc.

Mandlevest
23.02.2021 5 z 5

To jsem se načekala než se na mě u výdejního okénka dostane závěrečný díl této skvělé série :-). Musím říct, že to čekání stálo za to. I přes značně rozporuplná hodnocení, já jsem z celé série opravdu nadšená. Konec hry je méně brutální jako dva předchozí díly, ale je opět originální s výborně zpracovanou osobní linkou hlavních hrdinů, které jsme v celé sérii poznali. A je vidět, že autor je má opravdu rád. Vymyslel jim tolik různorodých situací, které dokáže mistrně vypointovat. A je tu ještě více humoru než v předešlých dílech, já se opravdu několikrát smála nahlas a nikterak to napínavou a originální zápletku nedevalvovalo, spíše naopak. Moc dobrá série, která asi nesedí každému. Nemohu se dočkat novinky tohoto talentovaného autora, která letos vyjde. Laťka je nastavena, pro mě, hodně vysoko. A jen upozornění pro případné budoucí čtenáře. Zde se opravdu vyplatí ,číst díly postupně, jak byly napsány.

Eliška750
15.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se dobře a s koncem jsem spokojená.

Boogie007
11.02.2021 5 z 5

Moc se mi nechtělo rozloučit s hrdiny této série. Ale těch ran, bolesti, smrti, krve a zla, to už na člověka muselo být moc :-).

kofola33
09.02.2021 5 z 5

Jednoznacne nejlepsi dil serie. Musim uznat, ze tenhle styl psani mi vyhovoval mnohem vice nez v predchozich dvou, neztracela jsem se v deji a akci a dve ruzna casova obdobi ledacos vysvetlila. Vysetrovani nam vratilo Wolfa a ostatni postavy, bez kterych by to proste nebylo ono. Krasne se to vsechno semlelo a i kdyz pachatel byl vicemene brzy jasny, nic to neubralo na ctivosti a spadu. Ocenila jsem humornou stranku a pak zejmena Wolfovy obrazky a zaver knizky byla jen tresnicka na dortu.
Tesim se na dalsi knihu autora, rozhodne zustava v mych oblibenych.

pavel9989
08.02.2021 4 z 5

Rychle přečteno. Ale ten zamotaný konec...? To nevymyslíš :-D

Anasa
08.02.2021 3 z 5

Tahle kniha byla chyba. Moje chyba. Nějak jsem z recenzí nevyčetla, že je opravdu nutné znát předešlé díly, takže jsem se nejméně v první čtvrtině knihy doslova ztrácela. Osudy postav, předešlé případy, nic jsem neznala, ale v knize se prakticky nic neodehrávalo, spíš se jednalo o přechod od předešlých případů do současnosti. Nakonec jsem u knihy vydržela, takže závěr mne i bavil. Celkový dojem je dost rozpačitý.

monika0356
08.02.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl z celé trilogie, přečteno rychle, mělo to spád...

Amikosa
01.02.2021 3 z 5

Dobré ale první a druhý díl lepší.

napětí

Daniel Cole