Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

charlizee
29.01.2023 3 z 5

Tohle je moje oddechová literatura. :)
Konec hry navazuje na předchozí díly (Hadrový panák a Loutkář) a bez jejich znalosti spíš nebude fungovat. Výrazně totiž staví na dřívějších případech a psychologii postav, rozvíjí je a také uzavírá. Zároveň je nejméně krvavý a nejméně zběsilý, což je takový příjemný kontrast k většině severských thrillerů, v nichž se díl od dílu násilí stupňuje.
Konec hry je více o detailech ve vyšetřování a o nezdolné víře v kladný (psychický) kredit mentora většiny současného detektivního týmu.
Čtení mi uteklo jako nic, bavilo mě to a co víc - příběh mi přišel velmi pravděpodobný.
Jen si (zase) neodpustím poznámku:
Pakliže se pustím do popisu finančních transakcí a machinací, pro jistotu proberu názvosloví s někým ekonomicky vzdělaným. Nebo ne?!
Protože když si pak autor plete debetní a kreditní položky, je zřejmé, že to neudělal…
Ano, ve výsledném textu by (mu) to měl někdo opravit. Ale ideální svět neexistuje a zjevně opět selhala i redakce…

alhl
03.01.2023 5 z 5

Za mě skvělé uzavření trilogie. :-) Pravda, bylo by lepší všechny díly číst hned po sobě, jak na sebe navazují dějově. Od prvních dvou jsem měla odstup 3-4 roky a bylo to znát. Něco jsem si vybavila jen matně, něco vůbec, nakonec mi to ale zas až tak nevadilo. Příběh možná trochu posmutnělý, ale hezky vyprávěný, napínavý, z celé série se mi četl snad nejlépe, snad už jsem si na autorův styl zvykla a měla jsem problém se odtrhnout. Flashbacky-střídání času už zvládám, perfektní byly občasné osvěžující vtípky, které mě přiměly se usmát. Osobně jsem vděčná za prolnutí postav ze všech tří dílů (hlavně sympaťáky Edmundse a Rouche jsem si oblíbila) pro velké finále a za happy-end, byť možná je to klišé, ale ať si. Rozuzlení asi není tak dramatické a překvapující jako u předchozích dílů, ale za mě spokojenost. :-)

Vilma232
31.10.2022 4 z 5

Naposloucháno. Zápletka dobrá, ale zjistila jsem, že u audia mi vadí prolínání času. Prostě nevidím to datum napsáno a pak mě mate, kde v ději právě postavy jsou. A taky nebylo dobré, že jsem měla dost velký časový odstup od předcházejících knih.

novina
07.10.2022 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbil styl psaní a prolínání času.

Evkae36
18.09.2022 2 z 5

Příběh jako takový zas tak zajímavý nebyl. Knihu jako celek nehodnotím nějak vysoko, ale že série se tato kniha četla nejlépe. Co mi ale vadilo byla každá kapitola v jiném čase, a také to, že jeden policajt vydírá druhého, vyšetřují a podezřívají se navzájem… nevím no, jako kdyby každou knihu psal pokaždé jiný spisovatel

zpevSusannah
23.08.2022 4 z 5

Tak jako nebylo to špatné.. Rozhodně nejlepší díl z celé série! Ale přesto jsem si z toho nesedla na zadek, jak tomu bývá u jiných napínavých a propracovaných knih. Naopak jsem knihu často odkládala a dokonce jsem se přistihla, že jsem občas zapla rychločtení :).
Kniha je takový lepší průměr. Zabaví v dlouhých chvílích.
Konec dobrý, všechno dobrý...
Prostě jednou stačilo a dost.

šipek
10.08.2022 4 z 5

Tak za mě tento díl byl nejlepší z celé série. Udělal jsem chybu, že jsem měl mezi díly delší pauzu, chce to číst určitě postupně a hned za sebou. Tato trilogie nebyla špatná, ale top to určitě nebylo.

Laf
30.07.2022 4 z 5

U knihy mi chybělo varování "těsně navazuje na přechozí díl". Bylo štěstí, že jsem měla obě knihy najednou. Číst tuto knihu s odstupem od přečtení předchozího dílu, možná by vše vyznělo jinak. Kniha se mi líbila, ač jsem se v tom kolikrát ztrácela, ale naštěstí autor vše bravurně rozmotal a utáhl otevřené konce. Skvělý závěr. Za přečtení to stojí.

lucie2371
15.07.2022 4 z 5

Ačkoli tu je hodně komentářů, kde je psáno, že je pro lidi tento díl nejlepší ze série, za mě byl nejslabší z nich. Vraha Finlaye jsem odhalila již v polovině knihy.
Celkově ale tuto sérii hodnotím velmi kladně. Určitě stojí za přečtení.

PolBara
07.07.2022 3 z 5

Nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Děj plynul bez větší akce a ani závěr nijak nepřekvapil. Jedna z knih, kterou si asi dlouho pamatovat nebudu.

kob
17.06.2022 4 z 5

Žádné z postav se nějak nepodařilo získat moje sympatie, ale příběh byl zajímavý.

tinka1974
06.06.2022 4 z 5

Právě jsem doposlouchala. Mezi předchozím dílem jsem si udělala pauzu, a to nebylo dobré. Musela jsem se rozpomínat na děj a vztahy. Z počátku mi to moc nenadchlo, ale později to chytalo spád. Někdy jsem se ztratila v myšlenkových pochodech vedoucích k odhalení. Vzhledem ke konci to vlastně bylo i jedno. Konec super. Docela jsem se zasmála. Doporučuji. Všechny díly v celku a neprokládat ničím jiným

SilvieSisinka
15.05.2022 3 z 5

Pro mě poslední díl zklamání.Nemohla jsem se začíst,první dva díly jsem četla dávno....tedy trošku guláš v osobách, ději.

Čmeláček
15.05.2022 4 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie. Na plný počet to ale nevidím.

akinomV
11.05.2022 5 z 5

Řekla bych, že nejlepší díl z trojice. Sice jsem se občas trošku ztrácela v datech, ale na druhou stranu to bylo vykompenzováno vtípky, které mě fakt bavily.

Roux
08.05.2022 3 z 5

Poslední díl trošku zmírnil pachuť, která ve mě zůstala po přečtení druhého dílu. Uznávám, že je z celé trilogie nejlepší. Všechno je hezky v pohybu, spousta věcí se vysvětlí. Miluju v knihách dvě dějové linky, takže si u mě Konec hry získal velké plus. Postavy mají všechny zhruba stejný prostor, což je dobře .

spoiler: Jen ta Baxterová zase - "Je mi 35 let a vlastně nepoznám, když jsem těhotná. Musí mi to říct můj mladší koleGA!" WTF? O epilogu raději nemluvím, to je taková malá katastrofa sama o sobě.

bigben
08.05.2022 4 z 5

Závěrečný díl, ve kterém se všechno rozmotalo, vysvětlilo a dobře dopadlo...

Marla
07.05.2022 5 z 5

Kruh se uzavírá, hra se blíží ke svému konci, někdo prohraje, jiný překvapí a ani životní ztracenci nemusí být zatracení. Hezké čtení, smutně vtipné, celá série stála za přečtení. Nikdy bych si nepomyslela, že mě tak zaujme krimithriller.....

vekkr
26.04.2022 2 z 5

Audiokniha.Nemám ráda doplňující zvuky.Přišlo mi to zmatečné a moc mě to nebavilo.

Plaknel
25.04.2022 4 z 5

Co napsat....
Wolf je zpět a to je dobře...
Bohužel jsem Konec hry četla s odstupem času od Hadrového panáka a Loutkáře... tak jsem se trochu ztrácela v souvislostech.
Kdo je vrah, jsem tak nějak vytušila strašně brzy... od půlky knihy si to ujasníte a rychle číst dál, jak to dopadne...
Epilog jak z pohádky

napětí