Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3019 854

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

_Brunetka_
20.07.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,3*.

Okolo téhle knížky bylo celkem velké haló, někomu se líbila a někomu vůbec. Já ji nějak neřešila a navíc jsem se kvůli anotaci bála, že to bude hodně drsné čtení. Což by tady mělo rozhodně zaznít,že to drsné nebylo vůbec! Ale jednou jsem na ni narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že jí zkusím. A udělala jsem sakra dobře. Tohle se totiž četlo sakra rychle, čemuž napomáhaly i krátké kapitoly. Autor má naprosto návykový styl psaní, nešlo se vůbec odtrhnout a když už mě k tomu něco přinutilo, byla jsem sakra nepříjemná, protože jsem tuhle knížku chtěla číst nonstop. Velké plus knížky jsou taky postavy. Wolfa, Baxterovou i Edmundse jsem si zamilovala. Zároveň tahle knížka, jak už můžete poznat z anotace, nepostrádá ani originální námět a skvělé rozuzlení. Jediné mínus, které jsem našla, je to, že mi právě ono zmíněné rozuzlení přišlo možná moc uspěchané a chaotické. Něco by bylo vážně potřeba trochu více dovysvětlit. To mi však nebrání hodnotit knížku velmi pozitivně.

Evkae36
05.07.2022 3 z 5

Zas takový drama to nebylo. Už jsem četla lepší.

lucie2371
02.07.2022 5 z 5

Bravurně napsaný krimithriller! Jeden z těch, co vás vtáhne do děje a za každou cenu chcete vědět co a jak.
Kniha je zajímavá hned po prologu a dobře se čte.
Občas proběhnou i nějaké vtipné nebo sarkastické dialogy, které mě v knihách baví.
Trochu mi vadil přístup ostatních kolegů k nováčkovi, kterého mi bylo líto ale to nemění nic na tom, že knize dávám plný počet hvězdiček, neboť si to opravdu zaslouží!
Určitě stojí za přečtení!

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Zajímavý příběh. Napínavé čtení.

Acquenta
19.05.2022 2 z 5

Pořád to nešlo...nešlo se začíst....konec byl překvapivý, ale nedá se říct, že i přes to čtivý. Za mě prostě nuda :-(

Čmeláček
15.05.2022 3 z 5

Docela dobré, spíš průměrné, ale číst se to dalo.

Lexie321
14.05.2022 3 z 5

Na knihu som sa tešila už dlhšie ale úprimne som ostala sklamaná. Aj keď námet znel super a zaujímavo samotné písanie akosi nevedelo uchopiť môj zaujem. Napísané to bolo jedneducho takže sa to aj dobre čítalo. Nebolo tam ani priveľa postáv aby sa človek strácal. A dokonca to malo aj nejaké akčné a veľmi zaujímavé pasáže ale asi som od toho čakala viac a pokazila si dojem. Z mojej strany asi nebudem pokračovať v tento sérii.

Laf
13.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hned mne vtáhla a stránky mi mizely pod rukama rychle jedna za druhou. Je to velmi čtivě napsané a chytlavé. Také nechybí velmi zajímavá zápletka. Kniha mne překvapila. Za přečtení to stojí :)

akinomV
08.05.2022 4 z 5

Víc než thriller je to spíš detektivka. Je to ale čtivé, stránky mi rychle ubíhaly. Jsem zvědavá na pokračování, zda se to víc rozjede.

Meda77
07.05.2022 2 z 5

Jestli hledáte zábavu a napětí při pěkném detektivním příběhu tak tuhle knihu radši odložte. Neuvěřitelně nudná a po celou délku vyčerpávající četba, která mi připomíná spíše blábol, protože po celou dobu je to jen samé bla bla bla bla. Postavy jsou naprosto pitomé a úplně zbytečné v celém příběhu. Kniha úplně postrádá napětí a dynamický děj. Více napětí zažijete v březnu při podávání daňového přiznání. Dvě starsy jsou pouze za vcelku ucházející sloh a styl psaní, jinak je to jedna z nejhorších knih, které se mi zase poštěstilo najít. Je mnoho průměrných autorů, kteří jsou mnohem lepší. Od tohoto autora už ani řádku. Nedoporučuji.

Roux
03.05.2022 3 z 5

Především musím říct, že se kniha velmi dobře a i celkem rychle čte. To je její velký plus a nebýt toho, asi bych ji ani nečetla. Už mě unavují ti geniální vrahové a ve své podstatě i geniální vyšetřovatelé. Jasně, tady to bylo trošku jiný, když vezmu v úvahu jakou roli v tomto všem měl detektiv, ale i tak. Zbytek série samozřejmě dočtu, když už ji mám doma celou. Za zmínku stojí i to, že je pro mě Cole snesitelnější než nahypovený Carter.

monishek
28.04.2022 4 z 5

Ale joo, pro me to bylo čtivé i napětí jsem našla, ale přesto mi tam něco chybělo. Plny počet hvězdiček nedam, ale zkusím další díl. Neviděla bych to tak tragicky, četlo se to dobře.

Marla
21.04.2022 5 z 5

Pro mě toto nebylo hrůzné a nebyl to krimithriller. Spíše to byl smutný, depresivní a překvapivě velice čtivý psychologický román o ztrátách, hledání a nenalézání. Jsem zvědavá na druhý díl.

vekkr
15.04.2022 3 z 5

Audiokniha.Stále jsem se vracela zpět,protože jsem se ztrácela v ději a postavách.Kniha výborně načtená.Jelikož již mám další díl v audiu,tak to dám,ale jinak bych to nečetla.

AndyYoggy
08.04.2022 3 z 5

Tato detektivka byla celkem čtivá. Ovšem hlavní postavy mi těžce neseděly. Detektiv Wolf mi přišel až moc arogantní a nabroušený. A konec knihy se mi absolutně nelíbil. I když musím přiznat, že až do konce jsem si nebyla jistá, jak to vlastně dopadne.

Lka
05.04.2022 4 z 5

Audiokniha :
Kniha se mi celkově líbila, měla pěkný námět. Knihu jsem poslouchala jako audio a musím říct, že dost často jsem byla myšlenkami jinde než u knihy. Ale nevzdám to a budu pokračovat v dalším díle.

Zuzvil
29.03.2022 2 z 5

Ajaj, toto mě moc neoslovilo a závěr mě nebavil snad vůbec. Knížku jsem četla ušima a všechny kladné body jdou za interpretem, tedy za Martinem Stránským. Půl hvězdičky pak dávám za námět, ale tím to končí, protože charakteristika postav, popis příběhu, vyšetřování, atd. nic mě absolutně nezaujalo a neupoutalo. Za mě bohužel nemůžu doporučit ani trošku a pokračovat v této sérii určitě nebudu, nebudu už ani za týden vědět o čem byl tento první díl :-)

TeriLoch
01.03.2022 5 z 5

Skvělý! Opravdu napínavé a neustále se něco dělo. Jdu hned na další díl!

Angell328
06.02.2022 5 z 5

Kdyby bylo možné dát víc jak 6 hvězd, tak je klidně dám. Od začátku až do konce se jedná o napínavý, depresivní, svižný a akční pohled do mysli velice zrůdného a vysoce inteligentního psychopata.
Jen malý dodatek: zdá se mi to? Nebo Cole stejně jako Tim Weaver ve svých knihách o Davidu Rakerovi udělal z metropolitní policie neschopný pitomce, kteří nejsou hodni ani ohlídat stánek s pizzou?

Romanka89
26.01.2022 4 z 5

Tohle se povedlo, měla jsem delší pauzu od detektivek, už jsem byla přehlcena a tohle mě zase vrátilo do hry. Skvělá zápletka. Nejspíš se pustím i do dalších dílů série.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983