Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3019 854

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

jana277
11.03.2021 4 z 5

Fajn čítanie. Pozitívne určite hodnotím, že hlavní aktéri nie sú vôbec vykreslení ideálne, sú to ľudia s mäsa a kostí so svojimi ľudskými slabinami a zhrešeniami.

Anastazie0810
04.03.2021 4 z 5

Skvěle napsaná detektivka, která navíc po dlouhé době není severská :D !
Zajímavý námět a vykreslení postav. Hlavní hrdina mi připomíná mého milovaného Joonu Lima (Lars Kepler), tím myslím drzého, lehkovážného ale přesto sebevědomého jedince, který prožívá nějaké své problémy, ale přesto se nebojí pro správnou věc riskovat vše. Tento typ detektiva se objevuje v mnoha kriminálkách, ale na jednu stranu chápu i proč. Nikdy s nima není nuda a nikdy nevíte co udělá.
Posledních 100 stran jsem hltala jedním dechem. Rozhodně je to povedená knížka, kde se budu těšit na další díly.

olca1983
24.02.2021 5 z 5

Drsné a nechutné téma. Zprvu jsem myslela, že se mi bude příčit jeho čtení, ale kniha mě okamžitě vtáhla do děje a hltala jsem jednu stránku za druhou. Zajímal by mě další osud několika postav, takže se s nadšením hned dnes pustím do Loutkáře a budu doufat, že je tam "potkám".

PePl1974
22.02.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, příběh je brutální, krvavý, žádná tuctovka, u které předem víte, jak dopadne.

Boogie007
11.02.2021 5 z 5

Cítíte strach, znechucení z takové brutality, ale nemůžete si pomoct a hltáte jednu stránku za druhou.

Eliška750
05.02.2021 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou hned. Bavila mě a těším se na pokračování.

kofola33
04.02.2021 4 z 5

Knizku jsem prave docetla podruhe, protoze jsem si koupila 3.dil serie a mezitim precetla dalsich asi 200 knih:-)
Musim souhlasit sama se sebou, je to celkem dobra detektivka, ale trochu zmatena. Misty jsem se trochu ztracela v deji, ale celkove se mi pribeh libil, linka mezi Baxter a Wolfem je zajimava a Edmunds nam urcite taky ma co rict, takze promijim nedokonalosti a jdu znova na Loutkare.

Kicka
04.02.2021 3 z 5

Příjemná detektivka, která není jedna z těch úplně nejlepších, co jsem četla, ale ani výrazně nezklame. Nápad hadrového panáka se mi líbil, po dotčení ve mně však nezanechala výraznější dojmy, jak to umí třeba Kepler, u kterého chci hned další díl.

martina5069
23.01.2021 3 z 5

Právě doposlouchaná audiokniha. Musím řïct, že kdybych ji měla číst v papírové podobě tak se na ni brzo vyprdnu, navíc je to žánr, který normálně nečtu ovšem, když jsem na ni narazila a zjistila že ji načetl Martin Stránský, šla jsem do ní a nelituju. A proč hodnocení 3 hvězdičky? Zaprvé ty hudební podkresy u kapitol jsou večer spíš na lekačku, jak jsou hlasitý a nehodí se tam. A druhá mínus je za samotný příběh.... Moc detailů ve kterých se ztrácíte ano jasný čtenář měl být napnutý až do nepředvídatelného konce ale i tak některé kapitoly byli zbytečné. Mě osobně se nejvíc líbily kapitoly z léčebny a s kolegyní Wolfa Baxterovou. Přemýšlím jestli jít i do druhého dílu, když vím že je namluvený ženskou a vyšetřování má vést jenom Baxterová no uvidíme, docela mě láká celá trilogie :-)

Lorri
15.01.2021 2 z 5

Dostala jsem nespočet doporučení na hadrového panáka. Spoustu chvály, jak skvělý thriller to je. Říkám si okay, tak jdem na to. No a bolo to takové čudné. Ne vážně, nedokázala jsem se začíst a popis postav a celkový děj byl takový hentaký. Wolfíkůf příběh mě nijak prostě nezaujal. Tak a teď ta hlavní otázka. Proč tolik doporučení, kvůli tomuto dílu? Jo ahaaaa, ono se jedná o BESTSELLER. Tak už je mi to jasné.

petkasable
11.01.2021 4 z 5

Moje první detektivka, do které jsem se hned začetla. Zklamal mě konec, proto ubírám hvězdičku. Jsem zvědavá na pokračování.

P-puma-
07.01.2021 3 z 5

Od Hadroveho panáka jsem neměla žádná očekávání. Byl to dárek a tak jsem m němu i přistupovala. Musím říct že pro mě byl milým překvapením. Kniha je kratší a je napsána čtivě a svižně. O mezerach v případu no prostě tam jsou no. Ale můj jediný problém byl ten, že si nejsem jistá kdo je vlastně hlavní hrdina knihy. Měl by to být asi Wolf, ale o tom se tam je dost mluví ale vy nemáte šanci ho skutečně poznat a je vám cizí. To si myslím že je u knihy špatně.

capricorn__
05.01.2021 1 z 5

Já jsem "Hadrového panáka" dostal kdysi k Vánocům a ještě s komentářem: "Tuhle knížku jsi sice neměl na seznamu, ale my jsme ji vybrali, protože jsme věděli, že máš rád detektivky". Takže mi nezbývalo nic jiného, než nasadit úsměv a předstírat, že si užiju knížku, která v té době byla kvůli reklamě úplně všude. Na moji obranu: já nešel do čtení s žádnými předsudky, já si totiž o knížce nemyslel vůbec nic (kromě toho, že nesnáším tak moc protěžované knížky), byla mi jedno a kdybych ji nedostal (a taky pokračování), tak se k ní nikdy nedostanu. Nápad je fajn, to uznávám. Tím to ale celé končí - provedení je totiž otřesné. Styl psaní - spolu s postavami - mi připadal velmi chaotický a neuspořádaný. Na jedné straně se dělo něco a na druhý zase úplně něco jiného s tím, že jasný, na tohle jsem obzvlášť z detektivek zvyklý, ale tady to nedávalo logiku. Všechno se děje tak nahodile a zvláštně, že jsem si pořád říkal: "WTF?!" Stylisticky je "Hadrový panák" opravdová katastrofa. Taky nechápu, proč je kniha v takovém formátu, jakém je - to už nejsou normální stránky, ale čtvrtky, ne?

Jenny055
03.01.2021 4 z 5

Počúvala som audioknihu, čítanie Martina Stránského bolo skvelé. Ale v druhej polovici som sa zle orientovala, kto čo vlastne urobil, kto je zlý, kto je dobrý... (Pri počúvaní v aute a pri varení nie je jednoduché sa vracať o stránky späť.) Ale je to asi moja chyba, pri počúvaní mi často myseľ uletí inam. Príbeh sa mi páčil a určite si prečítam ďalšie knihy.

ArwenAragorn
01.01.2021 3 z 5

60%
"Tu masku," zopakoval Wolf.
Tentokrát se agresivně naklonil dopředu on. Cítil, jak se mu špička umělohmotného čenichu otírá o nos, a puch se zhoršoval, neboť se dělili o jeden horký dech. Stáli tak mučivých deset vteřin, dokud se mužovy světlé oči k Wolfovu překvapení neobrátily k horním oknům velvyslanectví za detektivem. Všude kolem lidé lapali po dechu a vykřikovali, když zpozorovali totéž, co vlk.

Přečetla jsem si Hadrového panáka znovu a poněkud měním hodnocení. Je fakt, že to není žádný thrillerový vrchol, ale zase tak špatné to není. Po prvním přečtení jsem kritizovala úplně všechno. Teď bych řekla, že zápletka je dobrá a příběh napětí nepostrádá, i když je dost zamotaný. Nakonec se mi docela líbil a pustím se do dalších dvou dílů. Jsem zvědavá, jestli se zase setkám s Baxterovou a Wolfem. A doufám, že ano.

KatyM.
01.01.2021 2 z 5

První polovina knihy se četla celkem dobře, druhou polovinu jsem dočetla, abych věděla kdo zatím stál a proč. Kdybych znala někoho, kdo to četl a prozradil mi to asi bych ani nedočetla. Další pokračování číst nebudu.

Biba_with_Book
31.12.2020 4 z 5

Prvni polovina knihy me hodne bavila a precetla jsem ji jednim dechem. V druhe polovine uz jsem se zacala trosku ztracet -jak v postavach, tak v deji (nejak jsem to rozuzleni uplne nepochopila, podle me to bylo uz moc prekombinovane). Postavy mi byly sympaticke, stejne jako autoruv suchy anglicky humor. Davam 4 hvezdicky. :)

devildeny
16.12.2020 4 z 5

Musím říct, že se mi kniha, i vzhledem k tématu, četla překvapivě dobře. Byla napínavá a děj byl nepředvídatelný. Některým věcem, jsem úplně neporozuměla. Plusově hodnotím originální zápletku.

Sejna1955
15.12.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha.

surikata246
15.12.2020 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení, ale místy je to trochu chaotické a zdlouhavé. Konec je docela překvapivý.
U nás na klinice máme čtenářský klub kde si povídáme o knížkách, půjčujeme si je mezi sebou a doporučujeme dalším. ˇJsem vděčná čtenářům databáze za kvalitní tipy na čtení, určitě mnoho titulů by uniklo naší pozornosti. Práce je celkem náročná a knihy nám hodně pomáhají .

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983