Hadrový panák

od:


KoupitKoupit eknihu

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.71320
Série:

Detektiv William Fawkes (1.)

Orig. název:

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (451)

Přidat komentář
hossek
včera

Za mě kniha se četla dobře, ale závěr byl divný. Jsem zvědavá na Loutkáře.

Mája777
včera

Mám ráda detektivky. Tato se čte dobře. Jsem zvědavá na druhý díl.

Jessybelle
předevčírem

Zdá se, že Britové nechtějí zůstat pozadu za Seveřany... Roztrhl se pytel s detektivními autory... Ale proč ne,na prvotinu to
nebylo špatné, tak uvidíme jak se tvorba vyvine dál... Jinak Wolf není špatná postava a ani Baxterová, ale opět otázka Proč většina detektivů, ma potíže s alkoholem, nebo chováním...???

Sofós
17. listopadu

Hm, tuto knihu není snadné hodnotit. Skvělý námět, čtivý styl psaní a většinou jsem se dobře bavila. Ale tak nějak tomu chyběla štáva, zbytečně se děj uměle protahoval. A konec? Ten byl opravdu hodně zvláštní. Ale za přečtení kniha rozhodně stojí.

Marosusu
14. listopadu

No u mňa ako na horskej dráhe raz hore raz dole ..záver sa dal..čítala som už lepšie bestsellery..uvidím čo ďalší diel ;-)

Keren
14. listopadu

Od knihy jsem asi očekávala víc...už jen podle toho, že byla prezentována jako hit.

Vilma232
13. listopadu

Jedna z mnoha krimi. Není špatná, ale zase světový bestseller? Nicméně Loutkáře si přečtu taky.

chudobkah
11. listopadu

Kniha nepřekonala moje očekávání.

Alien.
10. listopadu

Super zápletky.

Sametka81
10. listopadu

Knihu jsem dočetla v noci. Už jsem zjistila, že ne vše co je označeno Edice světový bestseller musí být super, bomba. U této knihy mi nevyhovoval styl psaní. Ve větách jsem se ztrácela. Konec mi také přišel divný. Rozhodně jsem četla lepší knížky. Tady se hold potvrdilo, že reklama má velkou sílu. Kdyby se o této knize všude nepsalo a nemluvilo asi by ji tolik lidí nečetlo. Jsem ráda, že jsem si ji nekupovala a měla ji pouze půjčenou z knihovny.

namornice
08. listopadu

Tak nejočekávanější krimi loňskýho roku jsem sice přečetla až letos, ale za mě dost dobrý. Líbilo se mi to a hned jdu na další díl

Rhonnyn
07. listopadu

Čekal jsem od toho víc...kniha se četla dobře, ale byla předvídatelná...

hrabalikoval
07. listopadu

Knížka mě bavila a zhtla jsem ju jením dechem. Během pár dní jsem jí měla přečtenou. Autor píše velice čtivě a musela jsem pořád číst dokud jsem nebyla u konce. Zápletka s jedním tělem, ale více obětma mě velice nadchla a určitě to je jenom plus.

Namexis
06. listopadu

Dokonalost sama! Teď mít ještě čas na druhý díl.

Veru.Viti
05. listopadu

Hrozně jsem se bála začít číst tuhle knihu vzhledem k ne uplně dobrému hodnocení a stejně tak komentářům. Čekala na mě na poličce skoro půl roku. Kniha se mi četla dobře, děj mě bavil. Musím uznat, že jsem se v jednu chvíli malinko ztratila a nebyla jsem si jistá, jestli ději vůbec rozumím. Ale po pár stránkách to bylo objasněno lépe a už jsem zase mohla číst. Na konci mi malinko chybělo objasnění nekterých věcí. Dala bych 3,5 hvězdy, ale zaokrouhluji nahoru. Uvidíme, jestli Loutkář bude lepší.

jasmína
04. listopadu

Kniha se mi líbila tedy moc a nečekala jsem, že to bude mít takový konec, už mám zamluvený další díl :)

Phorbo
02. listopadu

Další knížka, která mě nalákala na obálku a anotaci. Na to, že je to Coleův debut je to knížka čtivá. Ze začátku jsem se ztrácel mezi Edmundsem a Simonsem, nevěděl jsem který je který, ale postupně to člověk pochopí z příběhové linie, inu... jako obvykle. Vůbec postavy jsou dobře napsané. Edmunds, který si z nuly vypracuje určitý respekt kolegů, vyeskalovaná láska Emily k Wolfovi, zarputilost a staromódnost zamítající nové přístupy Finlaye a v neposlední řadě postava Wolfa, u kterého hned ze začátku spekuluju, že by mohl být Ragdoll killer, což nakonci není až tak daleko od reality.
Trošku mi chyběla větší komplexnost Ragdoll killera, který je jen zamindrákovaný ex-voják, jemuž nebylo dovoleno vrátit se zpět do armády. Postava Joela v blázinci a jeho křesťanská posedlost mi tam taky narušovala celkový dojem, nač to tam sakra bylo? Třeba to bude mít co do činění s dalšími díly...

Jana283
31. října

Čas od času je třeba odlehčit a přečíst něco mimo obvykle vyhledávaný žánr. Tak jsem zkusila tuto knihu. Jistě - jako obvykle - všichni autoři se snad předhání, kdo více šokuje a vymyslí větší hnus.... Ale co mne nadchlo byly oba hlavní hrdinové. Oba podivíny - Wofa i Baxterovou jsem si prostě zamilovala, takže 3 hvězdy a chci se s nimi znovu potkat.

Teresita
31. října

Tuto knihu mám doma už více než půl roku, ale pořád se mi do ní moc nechtělo, vzhledem k ne moc dobrým recenzím. Nakonec tedy hodnotím celkem kladně, nejdříve mi trvalo se začíst, ale postupně jsem byla zvědavá, jak to tedy vlastně je. Příběh je hodně překombinovaný, dost věcí není vysvětleno nebo popsáno, i když by si to čtenář zasloužil, postavy nesympatické a konec zvláštní.. Zatím nevím, jestli se mi do Loutkáře vůbec chce…

LeKal
27. října

Celkem se mi to líbilo, ale ten konec jsem nečekala. Uvidím v příštím díle, snad to bude lepší.

Katulinka69
20. října

Čekala jsem víc,ale četla se dobře,od konce jsem čekala trochu víc.

MirkaProk
18. října

tak za mě tato kniha docela zklamání. Ale tím, že byla prezentována jako bestseller, tak jsem od toho čekala asi víc. Ne, že by se nedala číst, ale rozhodně jsem už četla lepší knihy

Markeet
17. října

Za mě rozhodně zajímavá knížka. Jednoduché a rychlé čtení. Oceňuji úvodní vtáhnutí do děje, rozpracování postav a zasvěcení do detektivovi minulosti. Knížka se dobře četla až do konce. Bohužel to byl právě konec, který byl trošku slabší, lehce překombinovaný a ne úplně dobře neukotvený. Stále se nemohu rozhodnou, jestli jsem Wolfovi přišla na chuť, nebo ne. V každém případě budu pokračovat Loutkářem a uvidíme. :)

slaska77
14. října

Vcelku povedená propracovaná detektivka z tradičního britského prostředí, některé věci zůstaly nedořčeny a nevím proč, ale posledních pár stránek jsem nějak nemohla dolouskat, i když měly být to nejnapínavější. I tak dávám slušné 4 hvězdičky a už teď rozčítám pokračování.

Annkag
13. října

Neviem....možná očakávam od kníh prehnane vela.Možná je toho už napísaného vela....Niečim ma Hadrový panák nudil,niečim ma ohúril.Netvrdím že to bolo zlé...ale chýbal tomu takový ten správny smrad...Ale chválim autora za neptrelý spôsob akým na mňa pôsobili postavy a ako sa pozeral na to ako tam postavy vďaka zoznamu čakali na smrť....
Tri hviezdičky preto že niekedy som mala ppcit že sa dej vlečie a že to čo bolo napísané desiatimi vetami stačila jedna...
Ale ja viem museli sa naháňať strany.

Klarinecka
13. října

Přečíst se to dalo, ale že bych kvůli tomu ponocovala, protože bych se nemohla odtrhnout, tak to tedy rozhodně ne. Za mě průměr.

jockel
12. října

Na rozdíl od jiných detektivek se mi líbily dobře rozepsané charaktery detektivů. Jinak nic výjimečného. Spíš naopak.

LittleK
10. října

Mohu říct, že mně příběh na rozdíl od čtenářů níže opravdu bavil. Z knihy je patrná promyšlenost a tvrdá práce autora. Některé vraždy byly na můj vkus už moc brutální, ale neotřelé. Za mně rozhodně doporučuji.

lea735
09. říjnaodpad!

Mám oba díly Hadrového Panáka i Loutkáře a ani jeden mne nebavil.... Nedočteno , odloženo. Reklama má zázračnou moc. Dostala jsem oba díly dárkem , sama bych si je nekoupila. Koukám první do knih , jak se čtou . Tyhle knihy teda fakt špatně. Ze reklamu a rozruch pro nic, dávám jednu hvězdu.

AltaMari
08. října

Ono asi není lehké najít v detektivním žánru něco neotřelého, "co tu ještě nebylo". Podobné pološílené konstrukce jsem opravdu u nikoho jiného nečetla.... Hned na začátku jedno tělo sešité ze šesti mrtvol, k tomu seznam dalších šesti "čekatelů na smrt", detektivové i další účastníci chovající se poněkud nestandartně... Vadila mi i autorova sáhodlouhá a občas nepřehledná souvětí , takže jsem myslela, že knihu na 30. stránce odložím. Dál jsem četla hlavně ze zvědavosti, jak se autor hodlá se ctí (a bez zásahu nadpřirozených sil) z toho všeho vymotat. Inu, dokázal, a patří mu za to ode mě 3 hvězdičky.