Hadrový panák

Hadrový panák

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.71176

Detektiv William Fawkes (1.)

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Markushka

Čteno před delší dobou, kniha mě bavila. Napětí, čtivé, svérázný detektiv. Jen rozuzlení mi přišlo trošku přitažené, ale za to překvapující :-)

michaela3483

Čtivá kniha, zajímavé téma. Určitě sáhnu po další autorově knize.

nkacaba

Kniha měla spád od začátku,jen ten závěr mě překvapil a zdálo se mi,že konec zůstal tak nějak otevřený.Už se těším na další knihu Loutkář.

Alma-Nacida

Tak nevím, buď jsem zmatená já, nebo mě poněkud mátlo a otravovalo přeskakování autora. Byla jsem sice zvědavá a dočetla jsem, ale někde ve dvou třetinách už mi od knihy myšlenky utíkaly jinam. Za mě trochu horší průměr.

tak.normal

Čtivé, líbilo se mi to moc. A překvapivě jsem si dlouho nebyla jistá, o co tam jde, nebo spíš o koho. Anebo jsem spíš tomu nechtěla věřit, protože fénix mi byl sympatický a v jeho kůži jsem se cítila podezřela doma...těším se na další knížku.

hruskovalucie93

Za mě obyčejná detektivka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem ji četla v období, kdy jsem neměla moc času a nebo mě opravdu moc nezaujala. Posledních pár stran jsem ani nedočetla. Půjčila jsem si ji hlavně protože jsem k Vánocům dostala Loutkaře a chtěla jsem mít nejdříve přečtený "první díl". Dávám 3 hvězdy z 5.

adela2230

Zajímavá kniha, napínavý příběh až do konce.

Trolice
14. záříodpad!

Divná kniha. A po přečtení některých komentářů jsem ráda, že jsem nebyla sama, kdo u čtení mysli na něco jiného a nesoustredi se.

stdriverlc

Krimi s tlakem na vážnost a apelem na brutalitu, ale zároveň jednoduchá a lehká četba na dovču. Autor mě vtáhl do děje a nepustil, ovšem za měsíc si nevzpomenu, jestli název knihy vypovídá o strašáku do zelí nebo jehelníčku.

stumpy

Dobre se to čte, něco jako Padaniniho smlouva od Keplera. Ale jinak klasická detektivka. Žádná senzace. Pro mne trochu zklamání.

Zanynka
10. záříodpad!

Se spisovatelem jsme se nesetkali... on psal o voze ja premyslela o koze. Nekolikrat jsem se pristihla ze ctu a vubec nevim o cem.

pavpaz

Musím se přiznat,že pro mě to zas takový trhák nebyl. Zbytečně zdlouhavé, často přeskakoval , chvílemi sem se nechytala o kom to píše. Ke konci bylo celkem jasné,kdo v tom má prsty....

kiskuska

Čtivé, doporučuji jako četbu na delší cesty MHD. Bohužel se objevovalo moc jmen a byla jsem místy trochu zmatená.

hasič

Čtivé a velice zajímavé. Doporučuji.

adelaska

Nebýt toho zmateného a pro mě naprosto neuspokojivého konce, tak by ty hvězdičky byly možná 4. Je to velice průměrná detektivka/thriller, ale nějakým způsobem mě zpočátku bavila a udržovala moji pozornost. Nicméně humbuk kolem absolutně nesouhlasí s kvalitou knihy. Loutkáře si určitě nepřečtu.

Misute603

Líbil se mi nápad,kniha se dobře četla...
V půlce jsem věděla,kdo bude asi vrah.
Konec mi bohužel zklamal...přišel nedodělaný...ale i tak bych knihu doporucila

oolinkaa

Děj a námět nebyl špatný , ale jelikož nejdůležitější část knihy, a to konec, byl tak zmatený a vůbec si nejsem jistá, zda jsem to správně pobrala, jsem nucena dat pouze 3*. Třeba bude v Loutkaři nějaké dovysvětlení

Miška.Miška

Kniha mi přišla místy trošku zmatená, nicméně děj byl zajímavý. Další díl si určitě přečtu.

LiLinka

Moc thrillerů jsem zatím nepřečetla, ale tento se řadí mezi ty za mě průměrné. Měla jsem možná díky recenzím a ohlasům moc velké očekávání. Kniha se čte velmi dobře a je zajímavá, ale celkově mi něco chybělo...

busmil

Je to trochu chaotické, ztrácel jsme se v tom, což se mi u detektivek nestává. Rozhodně to nepovažuji za nějaký "bestseller", je to jen o marketingu, knížka je to průměrná...

Evišťátko

Nemůžu říct, že by tahle krimi byla špatná. Co mě při jejím čtení rozptylovalo byl styl psaní. Jako bych se na něj nedokázala soustředit a opakovaně se v textu ztrácela.

irskádívka

Knihu jsem si přečetla, protože jsem ji našla někde ke stažení do čtečky a na cestování se takové věci hodí. Zjistila jsem, že kniha je řazená mezi bestsellery - to považuji za trochu přehnané. Je to příjemné čtení, ale běžná detektivka, kterých na nás autoři v současné době chrlí přehršel.
Asi bude na místě teď napsat SPOILER:
Princip odpočítávání a odesílání lidí po celé zemi mi připadal příliš filmový a byl tak i popsán - spíš scénář než literárně hluboké dílo (nedávali kdysi seriál založený na stejném principu?)
Děj ubíhal svižně s přiměřeným počtem překvapení, ale vše bylo jaksi ..neupravené, činny lidí na sebe špatně navazovaly. Opět spíše se jednalo o filmové střihy než o popis děje - což bych od autora knihy očekávala.
Shrnutí: čtení příjemné, napínavé, ale hlouběji mě nezaujalo. Hodnotím jako dobrý průměr.

1v8na

Průměrně dlouhé kapitoly, svižně napsané, čtivé, akční již od samého začátku.
Líbilo se mi, že celý příběh se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku od 28.června do 14.července 2014.
Fascinuje mě Wolfova osobní interese v případu a to, že z něj nebyl odvolán mnohem dříve.
Zároveň mě udivuje jeho touha pomoc a být užitečný.
Nicméně stále nevím, co si o Wolfovi myslet a zda ho brát jako kladného hrdinu nebo jako nevyrovnaného chlapa.
Jsem hodně zvědavá na Loutkaře.

ladush

Bohužel jsem nedočetla, kniha mě vůbec neoslovila...

syky245

Od této knihy jsem měla velké očekávání, asi jako spousta dalších čtenářů. V tak první čtvrtině jsem měla chuť knihu zavřít, protože jsem byla zklamaná. Reklamy knihám víc škodí, než pomáhají, ale nakonec mě to chytlo a potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne. Takže v závěru se mi kniha i styl psaní líbila, když jsem se prokousala zdlouhavým začátkem.

Metla

Existují debuty, u kterých čtenář žasne nad autorovou imaginací, precizní prací se slovy, schopností vybudovat hutnou atmosféru či vytvořit skvělé charaktery. "Hadrový panák" k nim nepatří. Na této knize je znát, že spisovatel ještě příliš neovládá řemeslo: stylisticky je text neučesaný, děj poskakuje mezi postavami bez sebemenšího řádu, dávkování informací je trochu nevyvážené a psychologie postav uvázla kdesi na půl cesty (není tedy vyloženě mělká, zároveň však čtenář nedostane žádná vodítka, z čeho pramení chování jednotlivých osob a jejich problémy). Občasná neobratnost překladatele "Hadrovému panákovi" také nepomohla (uvést v souvislosti se zohavenou mrtvolou termín "škaredé tělo" zní kapku infantilně, "nejhořejší patra" nejsou zrovna košer vyjádřením pro nejvyšší poschodí atd.)
Zápletka na téma brutálního sériového vraha se křečovitě, s pochybným úspěchem snaží přinést originální prvky, neměla bych k ní však vážnější výhrady, nebýt určité zabedněnosti detektivů a nedomyšlených závěrečných stran. Geniální (vlastně přímo jasnozřivý), superschopný, rafinovaný zabiják se začne chovat jako amatér mdlé inteligence, krvácející oběť se dlouze vykecává a odmítá upadnout do bezvědomí, záchranné složky fungují v nějaké odlišné realitě se silně zpomaleným časem... soukolí příběhu zkrátka ve finále skřípalo nad přijatelnou mez.
Daniel Cole ode mne možná dostane druhou šanci - za předpokladu, že si sousedi pořídí a zapůjčí mi další díl. Jeho prvotinu ocejchuji lehkým nadprůměrem za snahu a ucházející čtivost.

HalleyM

Podle mě se tento příběh řadí mezi novodobé detektivky. Nepřekvapí, ale ani neurazí. První část mě skoro vůbec nebavila, ale pak jsem se do toho dostala a knížku s chutí dokončila. Druhý díl si ráda přečtu.

vekune

Byla jsem mile překvapena. Na to, jak poslední dobou nadávam na kdejakou detektivku a na kdejaký bestseller, tak tohle mělo hlavu a patu, utíkalo to a svižně se to četlo. Závěr mě sice nenadchl, ale za mě dobrý.

Ferum

Kniha se mi četla lehce a rychle.
Nevadilo mi ani přeskakování v čase, které může být pro někoho matoucí.
Ale znovu si jí už nepřečtu.

XenasChakram
13. srpnaodpad!

Děsně mi to nesedlo, jak Pálení žáhy po špatném jídle. Nesedl mi styl psaní, nesedli mi postavy. Nesympatický. Nejvíc asi Bexterova tu jsem měla chuť zliskat za to chování.kdyz už jsem mela naději, že to půjde,tak zas nuda. Za mě ne...