Hadrový panák

Hadrový panák

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.7957

Detektiv William Fawkes (1.)

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Dali73
předevčírem

Stručně:
Klady: Super námět, sympatické postava hrdiny (hrdinů), přesný (až strašidelný) popis událostí a jevů
Zápory: Občas nesrozumitelné, že se musíte vracet, aby jste zjistitli, co chce autor sdělit, ale hlavně - celou knihu (která je jinak napsaná dobře) se těšíte na rozuzlení, zjištění, že vrahem je ten, do koho by jste to vůbec neřekli a ono NIC.
ŠKODA.
Ale je to údajně jeho první kniha, tak uvídíme u Loutkáře.

Kerberos

Ze začátku jsem si říkala průměr,ale postupně se začal děj rozvíjet a zamotávalo se to čím dál víc až k závěrečnému rozuzlení.Spisovatel má potenciál a doufám,že druhý díl bude ještě lepší

anetka.repova

Na knihu jsem byla velice zvědavá, už z důvodu toho, že jsem slyšela rozporuplné reakce. Někomu se líbila, někomu zase ne. Potřebovala jsem si udělat na knihu vlastní názor.

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Jsem z ní nadšená. Předčila mé očekávání.

Bože a co ten konec? To jako myslel autor vážně? Jak já nesnáším nedořešené konce.

Není to top, ale rozhodně ji můžu doporučit. Znám lepší spisovatelé v tomhle oboru. Ale věřím, že autor na sobě ještě zapracuje a další díly budou lepší a lepší.

bulda3

Čím více mrtvol a brutality, tím lepší thriller? Vtip. Nemálo přeceňované dílo. Nad nabídkou přečíst si druhý díl jsem se jen pousmál.

PetrKral

Spíše nudnější a místy nelogické - určitě ne thriller roku...

hakunamatata

Na tuhle knihu jsem se velice těšila. A on to je slabý podprůměr.
Je fakt, že detektiv Wolf mi připadal svým způsobem hot. Tím všechna pozitiva končí.
Vůbec mě to nechytlo. U dektektivek miluju, když vás nutí číst do noci, na autobusové zastávce, při jídle a na wc.
Děj se furt tak plytce povrchně vlekl a nedělo se nic napínavýho. Rozřezaný těla a krev cákající až za roh přece není ukazatel kvalitní detektivky.
Inu, dobrá reklama dělá divy. Mrzí mě však, že mi takto unikne spoustu skvostných knih.

Verrrunka

Kniha mi přišla fakt dobrá, čtivá, napínavý příběh, docela neokoukaný námět. Téměř až do konce jsem nebyla vůbec schopná odhadnout, kdo zatím vším vlastně stojí. A pak přišlo trochu zklamání, tenhle závěr a rozuzlení mě teda moc neuspokojilo. Chápu, že ten záhadný prvek je asi návnada na další díl, ale kdyby to nakonec bylo víc reálné, přidala bych hvězdu navíc. Netvrdím, že je to nějaký ultra převratný thriller, ale přišel mi do ruky ve vhodnou chvíli, kdy jsem přesně na něco takového měla chuť.

haWranka

Skvělá kriminálka, společenské drama, thriller... Opravdu jsem nečekala, co se z příběhu vyvrbí. Jisté je, že jsem ji přečetla na tři posezení a zanechala ve mě hodně hluboký dojem!

konicekbily

Zajímavá zápletka v thrilleru nového autora. Snaží se zaujmout, asi hledá místo na trhu, proto tolik mrtvých. V knize zůstává mnohé neobjasněno a autor si nechal asi nějaká překvapení. Další díl si přečtu, uvidím, jak se to vyvine. Prvotina - za průměr!

kara

Mírné zklamání.

bigben

Námět se mi líbil, ale hlavní detektivové mě moc nezaujali, až mi skoro vadili. A do toho bývalá manželka - ambiciózní novinářka, ve které se pak hne svědomí.....no nevím...a závěr mě docela zklamal. I přesto si přečtu novou knihu od tohoto autora.

Veronika95

K této knize jsem se opět dostala dost zamotaně. Krimithrillery nejsou moje parketa, ale potřebovala jsem nutně změnit žánr, takže jsem si vybrala v knihkupectví knihu Loutkář. No a až jsem ji začala číst, tak mě kamarádka upozornila, že si mám nejdříve přečíst první díl Hadrový panák (super, a to jsem si chtěla koupit knížku, která nebude ze série).

Kniha nás zavádí do Londýna a ukazuje ho ne jako turistickou destinaci, ale jako místo mnohých a mnohých vražd. My se dostáváme k řešení případu Hadrový panák a musím říct, že mrtvola sešitá ze šesti lidí je dost hrůzostrašná a co si budeme povídat, i dost nechutná.
Vykreslení detektivů, kteří tento případ řeší, je poněkud typické, ale právě tím se kniha, podle mě, stává dost reálnou - zkrátka nám nepředstavuje detektiva, který by všechno věděl, všechno znal a do toho měl bicáky jako hrom.
Samotné vyšetřování je do půlky knihy nezáživné a já jsem se do čtení opravdu musela hodně nutit. Vraždy, které se v první polovině knihy odehrály, byly celkem zajímavé, ale to bylo tak jediné "vzrůšo".
Také jsem si docela dlouho zvykala na autorův styl psaní, který mi nešel úplně přes pusu. Určitě za to může i výběr žánru - jak jsem psala, nejsem fanda detektivek a tak mi čtení přišlo chvílemi spíš za trest. Ale to se změnilo zhruba v polovině knihy, kdy detektiv Edmunds začal rozpitvávat případ kousek po kousku a zase ho skládal dohromady jako puzzle. Tahle část se mi opravdu líbila a je bez debat, že autor měl zápletku hodně dobře a zajímavě vymyšlenou. Nechci spoilerovat, takže víc z děje neprozradím, ale musím říct, že rozuzlení případu bylo vážně skvělé.
Takže abych to shrnula, kniha není mým šálkem kávy, ale opravdu mě zaujalo autorovo přemýšlení a vymýšlení samotného příběhu, takže i když jsem se na začátku knihy poměrně dost nudila, i tak jsem pokračovala dál a věděla jsem, že přijde něco velkýho. Přece kniha nemůže být světovým bestsellerem pro nic za nic.

BlankaTr

Můj komentář prozatím nebude objektivní, bo knihu jsem dostala dárkem a nějak přes veškeré mé snahy ji nemohu dočíst. Nechytla mě, a to vůbec. Snad se k ní někdy vrátím. :)

kittlerka

Pro mě tedy velké zklamání. Po celou dobu jsem se do knihy vůbec nezačetla, autor ve mně nevyvolal žádný pocit napětí. Velmi špatně popisuje různé situace a pořád vtipkuje tam, kde by neměl, tím ubíral příběhu na váze. Postavy nijak výrazné, ničím mě nezaujaly. Dočetla jsem jen proto, že neumím nechat knihy rozečtené.

katarina9k9

Nic som od knihy nečakala, ale som spokojná. Dobre sa čítala, napínavá a zaujímavá. Severski autori asi lepší, ale k autorovi sa určite vrátim

wildavk

Kniha me nenadchla. Težko uvěřitelná. Vrah, který se dokaze dostat všude, narychlo naplanovat vraždu, která vyžaduje komplikovaný sled událostí. Hlavní vyšetřovatel Wolf ani nevyšetřuje. Ale nadruhou stranu napinave napsana. Knihu jsem bral jako nenarocne cteni na dovolenou. Pro tento ucel ok.

vojteska70

Přečetla jsem hodně rychle. Líbilo se mi to. Už se těším na Loutkáře, už ho mám doma

gonnaeatallfood

Knize jsem se dlouho vyhýbala, ničím mě nezaujala. Před 14 dny jsem ji dostala s tím, že se mi určitě bude líbit. Po dvou nocích, kdy jsem je strávila u této detektivky vřele doporučuji, kniha se mi četla velice dobře a těším se až se mi dostane Loutkář do rukou.

Plaknel

Skvělá kniha, doporučuji. Rychle se čte, 2 večery

radka8970

Hadrový panák...
Průměrná detektivka se zajímavým námětem, jehož zpracování na mnoha místech pokulhává. Příliš mnoho motivů zůstává nedotaženo a nevysvětleno. Začátek knihy byl slibný, ale druhá polovina už mě místy i nudila.

Misha224

Pro mne to je taková průměrná detektivka. Nenadchne ani neurazí.

namido

Trochu mě mrzí, že jsem vcelku brzy odhalila, jak to asi všechno je. Hadrový panák pro mě však rozhodně patří mezi zajímavou a napínavou četbu.

Moonrose

Trochu zklamání. Čekala jsem bombu. Jsem zvědavá na Loutkáře.

Mali88

Podle mediální kampaně, že se jedná o očekáváný hit a bestseller, jsem čekala více. Kniha mě ale nezklamala. Připomněla jsem si oblíbený Londýn. Ke konci se mi tajil dech, zda jsou domněnky Edmundse pravdivé nebo ne. Oproti severským krimi byla tato kniha slabý odvar.

Kikty

Taková... neurazí, nenadchne.

Petra17

Průměrné počtení. Napětí bylo celkem dost ale něco tomu chybělo. Přitom ten námět by mohl být dokonalý, skvělý... škoda

EricNor

Kniha je velmi ctiva. Připomněla mi atmosféru z antologii Jedenadvacet dektivu nebo Patnact patracu ani nevim cim. Rozhodne jsem se nenudil, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak je to cele hoodne prestrelene, jako ostatne vetsina detektivek. Vic krve, brutality, psychickeho naruseni,traumat. Detektiv musi mit trauma, to je jasne. Jsem zvedavy na dil dva, kde je hodnoceni nad devadesat procent.

Leniii

Zajímavý námět, to určitě, ale asi bych od nálepky "Světový bestseller" čekala něco jiného. Všude jsem o tom četla a slyšela, jak je to super fajn skvělý, ale upřímně jsem četla lepší detektivky.

the_res13

Skvělý příběh, skvěle napsáno. Kniha naprosto postrádala mnou neoblíbené nudné, klidné pasáže a pořád se něco dělo. Ovšem s trochu nudným a nedodělaným závěrem, po kterém jsem si myslela, že jsem zapomněla dokoupit posledních 10 stran.

PetraChvílová

Čtivé, napínavé, téma fajn, ale nic vyjímečného, rozhodně jsem četla lepší detektivky. Labilních detektivů je na trhu spoustu, tento zatím u mne zapadá.