Vzestup magnáta - Zisk

Vzestup magnáta - Zisk https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123713/bmid_hadi-saga-vzestup-magnata-zisk-5b7-123713.jpg 4 156 9

Hadí sága série

Rupovi se podaří stát se členem krondorské burzy a zahájí riskantní spekulaci na trhu s obilím. Jeho soupeři však nespí a tak se z běžného obchodního rizika stává souboj nejen o ovládnutí obilného trhu v celé západní části králvství, ale i boj o bytí či nebytí obchodního impéria vítězů a poražených.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Wales

Rise of a merchant prince , 1995

Luigi1
20.09.2023 3 z 5

Některé pasáže mě nějak nemohly podchytit

Hadati
24.08.2023 5 z 5

Rupert Avery se již může považovat za úspěšného obchodníka. Na vlastní kůži ale zjistí, že nejcennější komoditou není zboží, ale informace. A jedna z takto cenných informací se mu dostane do rukou. A je jen na něm, jestli z něj udělá největšího boháče nebo zkrachovalého obchodníka, který přišel o veškerý svůj majetek.

Erik s Calisem se mezitím připravují na blížící se smrtonosnou válku se Smaragdovou královnou, která buduje své loďstvo, aby se dostala do Ostrovního království. Opět se vydávají na Novindus, aby se střetli s Hadím lidem.

Hobo
29.12.2019 5 z 5

Další pokračování Hadí ságy a stále se zachováním stylu vyprávění. Chvílemi by člověk zapomínal, že existuje nějaká magie, zapomenout mu však není dovoleno. Příběh o zbohatnutí a boji s magickými silami.

Ladys
14.02.2019 3 z 5

Dávám průměrné za tři a to jen díky slušnější druhé půlce knihy.
Celkem nechápu, proč Feist tuhle sérii napsal. S fantasy to má společného málo, děj je zbytečně natahován, pasáže s Rupem by mohly vydat spíš na historicko-dobrodružnou knížku. Takže kromě toho, že autor umí psát a celkem dobře se kniha četla, nevím, co bych pochválil. Ještěže druhá půle má celkem spád.
Za mě opět zklamání a další díl dám jen proto, že jsem se rozhodl ságu přečíst celou.
už od ní nic super nečekám.

kurcatovium
26.11.2018 3 z 5

Na to, že zkáza je za rohem, se toho v knize zas tak mnoho nestalo. Některé pasáže s Rupem byly slabší a to nejzajímavější (a podle všeho pro další děj i nejdůležitější), tedy další výprava na Novindus, bylo velmi upozaděno.

p3tris
16.08.2016 5 z 5

Na Vzestupu magnáta se mi líbilo nejvíc to, co na sáze Impéria. Že nadpřirozeno a magie ustupují do pozadí a soustředí se na obyčejný příběh člověka, který si musí prokousat cestu k úspěchu. A i když je Rupert Avery kladná postava, rozhodně není černobílá. Má mnoho špatných vlastností a dokáže se zachovat i jako pěkný hajzl.

Peti
06.03.2015

4. díl hadí ságy, příběh se nám rozdvojuje - Rup se věnuje obchodů a milence, Erik jede na válečnou akci na Novindus, více mě bavil Erikův příběh, Rup mi moc nepřirostl k srdci. Pořád mi tato sága přijde dost slabá, navíc je velice matoucí pojmenování postav po slavnějších předcích.

Eldar80
13.10.2014 3 z 5

A v sáze přicházejí první dějinné zvraty. Příběh se pozvolna začne stávat akčnějším. Cesty Erika a Rupa se na čas rozcházejí a každý jde svou cestou. Rup postupuje k stále většímu bohatství a Erik bojuje o holý život na Novindu. Na můj vkus je to však psáno příliš popisným způsobem a postavy trpí poněkud plochou psychologií a tak jsem nebyl schopen se do knihy plně vžít. Naštěstí se však začíná něco dít a děj se začne stávat poněkud temným. Rozhodně lepší než předchozí díl, ale Feist nějak nedokáže využít potenciál předchozí knihy. Ikdyž to začíná být skutečně zajímavé, tak některé dějinné zvraty mě přišly značně laciné a odfláknuté. Velká škoda, protože Feistův styl se zde trochu začíná měnit. 70%

MiaVa
24.01.2014

tenhle díl už je zajímavější ale Rupa jsem si pořád neoblíbyla. Treba zmoudří uvidíme další díl.

Midkemie

Raymond E. Feist