Hadí doupě

Hadí doupě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338250/mid_hadi-doupe-Wy0-338250.jpg 4 663 135

Hadí doupě, román z roku 1949, označila Agatha Christie opakovaně za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu – napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech...... celý text

knihomolka27
08.07.2020 5 z 5

Hlavní hrdina a není to náš chytrý Belgičan Herkule ani roztomilá slečna Marplová se ocitne v jámě lvové nebo spíš hadí. Agáta opět exceluje v mlžení v tom kdo je vrah. Kniha si mě získala, mám ji doma.....a budu jí číst určitě pravidelně

m_martina
16.06.2020 5 z 5

Výborná detektivka od mé oblíbené spisovatelky, která se dobře čte i bez Poirota a slečny Marplové. Případ je zajímavý a hezky se četl.

zahadum
12.05.2020 5 z 5

Nie je možné aby som vraha neodhalil ! Neexistuje aby na cca 200 stranách mi ušiel nejaký detail ! Stala sa vražda v jednom jedinom dome kde nebolo tak veľa ľudí, tu sa dlho vrah neskryje ! Pozorne som čítal všetky dialógy aj tie úplne banálne, podozrieval som všetkých do jedného a nedal som sa zmiasť ničím a ..... tri strany pred koncom pani Agatha na franforce roztrhá moje predpoklady ako keby boli z vody varené....a pri tom je vrah od začiatku do konca na očiach...ach jaj..ako to tá Agatha robila , ale nabudúce jej nedám šancu a vraha odhalím ! hahaha

Aligator805
20.04.2020 4 z 5

Skvělá detektivka!

madem
23.03.2020 4 z 5

Někdy mě napadá, že knihy bez detektivů jsou od Christie ty nejlepší.

FilDaV
20.02.2020 4 z 5

Opravdu velice zajímavá a napínavá kniha od Agathy Christie, která se tentokráte obešla i bez Hercula Poirota a byť občas mírně ztrácí dech, tak konečné odhalení to vše vynahradí a Agatha opět nezklamala. Opravdu královna zločinu! (samozřejmě knih o zločinu:)

maris123
27.01.2020 4 z 5

Méně známá detektivka, alespoň pro mě, nicméně autorka své kvality nezapřela ani zde.

Márinka
16.01.2020 4 z 5

Dvě stě stránek jsem přečetla za jedno odpoledne. To svědčí nejen o literárním umění autorky, ale také o schopnosti překladatele Karla Voleského, který tu a tam archaickými výrazy skvěle navodil atmosféru poloviny minulého století. Popisy prostředí a skvěle vykreslené charakteristiky postav přímo povzbuzovaly fantazii k vizualizaci „křivého“ domu a jeho obyvatel.

Děj, psaný v ich-formě, pádil nezadržitelně vpřed a mé šedé buňky mozkové šrotovaly na plné obrátky. Kdo by tak mohl být vrah? Ta či ona? Ten, nebo ten druhý? Kdepak! Závěr je skutečně šokující. I když pár náznaků v textu samozřejmě bylo. Ale kdo by tomu věřil, dokud to neměl černé na bílém!

Trochu mi zde chyběl geniální detektiv se svými úžasně kreativními závěry a přebývala milostná linka. I když bez ní by neměl náš amatér důvod se do oné zapeklité situace dostat. Co mi rozhodně nechybělo, jsou popisy krvavých a trýznivých scén, které jsou v posledních letech hlavní součástí krimi-thrillerů. Není nad klasiku!

SilvieK001
11.01.2020 4 z 5

Nezklamala!

Jessica007
10.01.2020 5 z 5

Hezká klasická detektivka od mojí oblíbené autorky. Líbí se mi více takovéto detektivky než ty současné, kde je vše detailně, brutálně a drsně vylíčeno v podrobných popisech.

čef
24.12.2019 5 z 5

Proti dnešním detektivním románů má tento tak třetinu stránek. Přesto je zde vše – pátrání, napětí i překvapivý konec. Navíc zde máme mistrovsky popsané charaktery i překvapivé momenty v jejich chování. Románek vás tedy vtáhne do děje dostatečně a možná si nakonec jako já povzdechnete po starých dobrých detektivních spisovatelích.

Mateo67
21.12.2019 3 z 5

Klasika. Vražda v rodině, všichni mají nějaký motiv, všichni jsou tedy podezřelí, obvinění se postupně přesouvá z jednoho na druhého, aby se kruh vyšetřování v závěru uzavřel tam, kde vlastně zcela nenápadně začal. Mrzelo mě, že mě kniha v průběhu vůbec nenutila a nedonutila přemýšlet, kdo je opravdu vrah. Nechala jsem děj plynout s tím, že až to přijde, tak to bude. Možná to bylo způsobeno ne úplně podařenou audio verzí. Holt čtení je čtení.

Kerberos
28.08.2019 4 z 5

Příjemný poslech, i když tu chybělo to napětí až do samého konce,když jsme znali vraha už od poloviny.

Dzuda
20.08.2019

Skvělá, ale trochu mě zklamalo, že jsem věděla kdo je vrah už od poloviny knihy... takže určitě od této autorky existují více promyšlené příběhy ;)

lucie.8
08.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo mi sympatické, že tentokrát nebyl hlavním hrdinou génius jako třeba H. Poirot. Zápletka mi tak přišla uvěřitelnější.

kob
16.05.2019 4 z 5

Dobrá - bavila mě.

kika_
15.04.2019 3 z 5

Od Agathy Ch. jedna ze slabších knih. Já sem v ní neviděla takové to Waaaau... Napětí mi také chybělo... Pro mě oddychovka, což by detektivka být neměla.

MichaelaBublina
08.03.2019 3 z 5

Knížka mě moc nebavila a to jsem skalní fanynka A.Ch. Znovu bych ji určitě nečetla, má mnohem povedenější díla.

edith79
06.02.2019 4 z 5

Opět skvěle. Rozuzlení perfektní, i když tentokrát jsem to od půlky knihy tušila. Lehce mi zde chyběla postava s brilantnějším mozkem. Ano, vy víte kdo....

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Taky nechápu proč chtěl vydavatel změnit pachatele. Jsem ráda, že Agatha nepodlehla a nepřepsala konec.