Habsburkové

Habsburkové https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12748/habsburkove-12748.jpg 5 11 3

Životopisná encyklopedie Slovník obsahuje životopisné portréty příslušníků Habsburského a Habsbursko-Lotrinského rodu od 13. do 20. století. 400 abecedně řazených personálních hesel s životopisy významných příslušníků jednoho z nejmocnějších šlechtických a panovnických rodů Evropy, krátký úvod, genealogické tabulky, fotografie a obrázky. České vydání je v jednotlivých heslech doplněno údaji, které se týkají našich dějin.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Brána

Die Habsburger , 2006

Thalin
29.04.2023 5 z 5

Velice zajímavá a obsáhlá kniha-encyklopedie. Jediné, co mi trošku vadilo, ale to samozřejmě není vina autorů ale historie jako takové, ta veliká spousta stejných jmen. Bohužel, tehdy se jména hodně dědila po (pra)rodičích a když čtete o osmé Eleanor nebo šestém Františkovi, tak už se ty informace o nich občas slévají dohromady. Ale jinak jsem se dozvěděla spoustu věcí a narazila na mnoho členů tohoto rodu, o kterých jsem dřív nikdy nečetla.

Val
11.01.2019 5 z 5

Tato encyklopedie je úžasná . Věřte - nevěřte, přečetla jsem jí celou , do posledního písmenka.

maryzka
04.05.2012 3 z 5

je to encyklopedie habsburku a pěkne ucelená-