Habibi

Vitajte v klube LocalX. Čaká vás strhujúca a šokujúca prehliadka podsvetím. Pozor. Vstup je možný iba na vlastné riziko. Harry žije dvojitý život. Cez deň zastáva váženú funkciu redaktora v rodinnom vydavateľstve, v noci je manažérom pochybného nočného klubu. Habibi, ako ho prezývajú v podniku nerestí, balansuje na tenkej hrane zákona a morálky. Čo sa stane, keď sa jeho dva úplne odlišné svety prepoja vďaka spolupráci s mladou a ambicióznou Cassie? Zmení sa počiatočná iskra medzi nimi na spaľujúci oheň? Vášnivá a temná romanca Habibi vám strhne ružové okuliare a odhalí skutočný svet bez pozlátky. Autorka Baja Dolce debutovala úspešnou romanticko-erotickou trilógiou Placebo a po nej vás previedla príbehom troch generácií v románe Horkosladké esencie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455945/big_habibi-f34-455945.jpg 4.273

Kniha Habibi

Ewe291

Dotahovanie medzi Casie a Harrym skvele. On je uprimny a na nic sa nehra co je super. Ona zatial zahada. Pribeh pisany putavo bez cenzuri az mi niekedy prislo zle. Jedine minus skakanie kapitol a to az tak, ze som sa musela vratit aby som zistila ci mi nieco neuslo alebo som nieco nevynechala. Mam rada "drsne" pribehy a tento taky bol. Bolo to doslova neuveritelne a niekedy som az krutila hlavou, ze "co to docerta ma znamenat!" Inokedy sa modlila aby to nebolo tak ako citam a od hrozy som chcela zatvorit knihu, pretoze to aj na mna bolo moc. Zboznujem v knihach, ked ma dokazu vtiahnut do deja a vsetko prezivat a tato to dokazala. Pretoze zivot nieje rozpravka zivot sa deje bez cenzuri a prikraslovania presne tak ako to ukazala tato kniha a ze to teda bola KNIHA!!!!!!!!!! Zboznujem v knihach takychto "alfa samcou" co sa na nic nehraju a nevadia mi tetovania ani to ostatne, takze za mna urcite ale urcite skvele a odporucam

"Pan Vcielka" ma dostal do kolien (pretoze je zlaty, usilovny a bzuci)!

K napsání této recenze se dostávám až teď, v době kdy jsem knihu s ročním odstupem přečetla podruhé. A nic se nezměnilo. Stále je to jedna z nejlepších knih, co jsem měla zatím možnost přečíst.

Vzpomínám si, jak jsem před rokem trochu váhala s koupí. Přeci jenom do té doby jsem žádné zkušenosti s dark romantikami neměla. Bála jsem se, že to nebude ono. Pche. Chytlo mě to od samého začátku a pustilo až na konci. Ani na minutku jsem se nenudila a užívala si každou jednotlivou stránku. Musím pochválit zajímavé a inspirativní myšlenky, které se v knize hojně vyskytují a které vás nutí na chvíli přestat číst a zamyslet se.

Cassie jsem si oblíbila. Silná, milá holka, co si jde za svým. Jak pověděl Harry měla v sobě oheň. Bavil mě její vývoj. Vidno, jak ji spolupráce s Harrym prospěla :-). Měla skvělou nejlepší kamarádku Beu a kamaráda Leviho, se kterým měla zajímavou minulost. Spolu tvořili super partu a užívala jsem si, když se na scéně všichni objevili. Celý ten nápad s tím, že Harry pomáhal Cassie s příběhem pro literární soutěž je parádní. Je tu taky jeden dost zajímavý zvrat. Nebudu spoilerovat ovšem klobouk dolů. Ještě jsem se s tím nesetkala. Musela jsem si k tomu dohledat nějaké informace. Dost mě to zaujalo. Nečekané a zajímavé.

Harry je kapitola sama o sobě. Plusem jsou kapitoly z jeho pohledu. Byl strašně sexy. Tetování, piercingy. Zároveň inteligentní a dost velká záhada. Nebyl na romantické chození, pusinkování ani přeslazené řečičky :-). Ke všemu přes den redaktor v noci manažer podniku, kde se odehrává všechno možné. No to je kombinace :-). Líbilo se mi, že ke konci úplně nevyměknul a zůstal svým po celou dobu. Měl zajímavý způsob života a s každou stránkou jsem se těšila, co nového se o něm dozvím.

Super bylo jejich první setkání. Prostředí klubu bylo popsané tak, že jsem si to živě dokázala představit. Klidně bych tam na nějaký ten večer zašla. Vybrala bych si náramek a užila si trochu povyražení :-). Jak se píše v anotaci je to bez cenzury, to je super. Ale klidně mohla jít autorka ještě hlouběji. Snesla bych toho i víc :-).

Celé to prostředí, hlavně klub Local X, hlavní postavy, vedlejší postavy, erotické scény, zápletka, obálka, grafické zpracování, epilog, myšlenky, zvraty, chemie mezi postavami. Topka. Ani k jednomu bodu nemám žádnou zásadní výtku. Z knihy je cítit, že si s tím autorka dala obrovskou práci. Že takový talent, žije jen pár kilometrů od našich hranic je úžasné. Na pokračování, jehož ukázka je na konci, se neskutečně těším.

Rozhodně jukněte k autorce na instagram na předlohu pro pana Habibiho. Ten chlápek je děsně sexy přesně jako náš Habibi :-). Nedá mi to a ještě znovu zmíním tu nádhernou obálku i celé grafické zpracování knihy, to se totiž neskutečně povedlo. Všude kudy chodím doporučuji, nezapomenutelný příběh.

LittleRebelle6

Miluju tématiku podsvētí. To je taky duvod proč jsem knihu četla. Moje první DARKROMANCE kniha. Nevēdēla jsem co mám očekávat. Kniha mē dost bavila. Doporučuju holkám a ženám co tenhle žánr čtou často a nevadí jim slovenský jazyk v knihách. Na tohle jsem byla připravená. Na knihy v SK jsem zvyklá.

Karin94

Presne trefný žáner do Dark romance, kde nechýbala temná romanca, ale ani vášeň.
Z knihy mám doteraz stále zmiešané pocity, pretože som očakávala trochu iný dej. Nebojte, niesom žiadna puritánka a sex a vulgarizmy mi vôbec nevadili, ale predsa by som z tejto knihy niečo odobrala a naopak zas niečo pridala.

Harry, ktorý žije dvojitý život. Cez deň pracuje v rodinnom vydavateľstve a cez noc sa mení na Habibiho, ktorý pracuje vo veľmi pochybnom nočnom klube.
Cassie, ktorá mi prišla v prvej polovici tiež sympatickejšia, keďže nepoznala Habibiho. Odkedy sa spoznali, obom sa zmenili riadne životy ale aj samotné povahy. Ona mi prišla po zoznámení s Habibim taká, že prišla aj o poslednú hrdosť a stále iba plakala, najprv som ju aj chápala, ale potom revala pre samé hlúposti, ktoré ma miestami už aj rozčuľovali.

Úprimne, bavila ma skôr prvá polovica knihy, ako druhá. V prvej polovici som sa ešte ako tak zoznamovala s postavami, a Harry mi prišiel sympatickejší a hlavne dávno som sa takto nenasmiala ako pri dialógu Harryho. Ďakujem, Baji. Za to druhá polovica sa otočila o 180 stupňov. Dozvedáme sa temnú minulosť Habibiho, a v tejto polovici, mi prišiel ako obyčajný chrapúň, pri ktorom som nevedela, kedy bude rozmýšľať hlavou a nie vtákom, a vyzná konečne Cassie city. Keď sa na to takto spätne pozerám, očividne nemám až tak veľmi rada knihy tohto typu. Asi sa prikláňam viac ku knihám, kde sa mužské hlavné postavy chovajú menej debilne a sú viac romantickejší. Stále ale neviem, kde zaradiť Habibiho. Jeho buď milujete alebo nenávidite, alebo ako ja, oboje. Každopádne Baja to napísala fakt excelentne a pútavo a stále som potrebovala vedieť ako to celé skončí a ako to teda bude s nimi dvoma.

Na záver sa chcem Baji poďakovať za možnosť prečítať si aj niečo nové, keďže som od nej čítala zatiaľ iba Placebo sériu a tá sa mi páčila o čosi viac, ale to neznamená, že si neprečítam ďalšie knihy, ktoré napíše, pretože píše fakt super a len tak ďalej. Ďakujem
P.S. Mimochodom, ananás na pizzu rozhodne nepatrí!

Ralemo

Jedním slovem woow! Masakr, zamotaný příběh. Měla jsem tušení, ohledně Victorie, četla jsem už jeden podobný příbeh s tímto tématem. Každopádně i tak jsem byla překvapená. Napsané tak zajímavě, že se od knihy nešlo odtrhnout. Mám ráda knihy z pohledu obou dvou hlavních hrdinů, je zajímavé číst oba dva pohledy. Velice doporučuji.
V poslední době slovenské autorky píší neskutečné příběhy!

terikus

Tak tohle bylo dost hustý!!! Většinou člověk odhadne zápletku...no tak tady jsem jí vážně neodhadla a o to větší důvod dát knížce 5 hvězdiček...dobrá práce!

NikolaSkop
27.12.2021

Kniha me moc bavila. Narazila jsem nani uplným omylem a jsem zato rada!! :) jiste se ke knize jeste nekdy vratim :)

nikca3976
25.08.2021

Tahle knížka by měla mít zakázané skončit proboha!!! Po strašně dlouhé době mě něco takhle pohltilo..vážně klobouk dolů ️ Knihu jsem si koupila z čiré zvědavosti,jelikož si moc knihy od slovenských ani českých autorek nekupuji,protože se bojím,že to nebude mít takový zápal jako u autorek zahraničních...no ale vzhledem k tomu,že se o ní tady Instagramu strašně moc mluvilo tak mi to nedalo a šla jsem do toho a vůbec toho nelituji..tahle dark romance mě úplně odrovnala...hlavní hrdinka Cassie se mi hodně líbila,nebyla to žádná zakřiknutá stydlivá trubka,ale měla pořádně proříznutý jazyk...no a Habibi...to je kapitola sama sobě...sexy potetovaný bad boy,kterého byste z jednu chvíli nejradši zabili,ale potom byste si ho nejradši vzali za muže a porodily mu děti (a nebo to je jenom v mých fantaziích :DD) líbilo se mi,že to oba dva neměli v životě jednoduché a každý měl svou temnou stránku...no ty zvraty někde v polovině knihy mi braly dech,jeden šok za druhým..no a Viktorie...to byl masakr,to mi málem vypadly oči z důlků někde ke konci jsem si pobrečela (poslední dobou u těch knížek často brečím ) a epilog mi udělal radost a na závěr zase trošku šok z Candyho...no už se na něho hooodně těším kniha je ve slovenštině,takže jsem si ji aspoň po dlouhé době hezky procvičila