Habent sua fata libelli

Habent sua fata libelli https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147522/habent-sua-fata-libelli-147522.jpg 4 15 5

Pod rukou Jakuba Volného ožívá vše neživé. Vroucí city se probouzí v klávesách starého piana, v knihách i v odpadcích ve škarpě. Krásná příroda i zdánlivě obyčejné věci promlouvají k lidem, milují je nebo je nenávidí. Při četbě se probouzí všechny čtenářovy smysly. Povídky okouzlují naše oči, lahodí sluchu i duši. Vtahují nás do svého světa, spolu s kapičkou vody se toužíme dotknout dívčiny šíje, spolu s listem papíru se skládáme do vlaštovky a odlétáme za svou láskou. Povídky v první knize Jakuba Volného jsou prodchnuté přátelstvím, láskou a radostí, zároveň však i touhou a bolestí. Jsou opravdové a naléhavé. Některé pohádkové, jiné poučné. Některé zázračné jiné věcné. Některé dojemné jiné překvapivé...... celý text

pavlinda
09.08.2015 5 z 5

Pod pojmem KRÁSA si představuji i tyto povídky-jsou vynikající,čtu je podruhé.

ElisabethS
13.11.2014 5 z 5

Kratičké povídky, plné vcítění se do věcí, zvířat a lidí. Probudí ve Vás smutek i radost. Vyrazí dech svou krásnou jednoduchostí a autorovou schopností se vcítit.

Baiba
10.06.2014 5 z 5

Útlá kniha křehkých povídek, emotivní zachycení světa kolem nás, krásné čtení pro všechny, kteří nespěchají.

miuk
25.04.2014 3 z 5

Krásné, křehké, neuchopitelné. Doporučuji, je to dokonalé!

Márinka
24.02.2013 4 z 5

Některé z těchto kratičkých příběhů mi připomněly skvělé Povídky nečekaných konců Roalda Dahla. Doporučuji.

Část díla

všech 16 částí díla

Autorovy knížky

Jakub Volný
česká, 1978
2012  84%Habent sua fata libelli

Kniha Habent sua fata libelli je v