Gutta z Bubnu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gutta je mladá šlechtična, která je donucena provdat se za zhýralého pána hradu Buben, Evana. Ten po ní chce jediné - dědice panství. Po náročném porodu se místo vysněného syna narodí Guttě dcera Jitka. Evan v návalu vzteku sedá na koně a vyráží tryskem nebezpečnou zasněženou krajinou, neboť doufá, že se tak rychleji zbaví své špatné nálady. Na zasněžené skále jeho kůň spadne a strhne jezdce s sebou. Evan se ocitá smrtelně zraněný v malé lesní chaloupce, kde se o něj stará Liana, žena kdysi odsouzená k smrti upálením. Zatímco ho léčí, rodí se mezi nimi silné pouto, stejně jako mezi Guttou a Evanovým správcem, Petrem z Plešnic. Za nepřítomnosti manžela se Gutta potýká se zástavními právy, které na hrad uvalil Evan i jeho otec Heřman z Bubnu. Situace se ještě zkomplikuje, když se do problémů vloží sám král Zikmund Lucemburský. Gutta má najednou mnoho nápadníků a při tom touží jen po jediném, po svém správci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272462/gutta-z-bubnu-FSG-272462.jpg 4.535
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Nová Forma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Gutta z Bubnu

Přidat komentář
Clarabel
08. července

Já asi budu první, kdo neskáče nadšením. Na mě byla kniha moc "červená." Sáhla jsem po ní na základě zdejších recenzí a žánr mi prostě nesedl. Prokletí Schwarzovy vily se mi líbilo mnohem víc.

Na knize však oceňuji, že nekončí těžko uvěřitelným happy endem, čehož jsem se v průběhu knihy trochu bála. Proto se kniha dala číst, i když nejsem fanynka romantické literatury. Dále se mi líbí, že autorka vycházela z historických pramenů - hrad Buben, hradní pán s paní a jejich dcera Jitka, zástavní právo a majetkové spory, popis architektury, gastronomie a dobové módy. Ale opravdu je těžké uvěřit, že si to šlechtična rozdává někde ve stájích se svým poddaným a ještě zezadu.

Vatram
18. června

Krásná kniha. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Irsaf
02. června

Tahle kniha me bavila o dost víc nez další kniha autorky Prokletí Schwartzovy vily...

certik003
30. května

Velmi čtivý romám, přečetla jsem ho neuvěřitelně rychle a ani trochu jsem se nenudila. Autorka umí skvěle nastínit těžkosti života ve středověku, intriky mezi šlechtou a vztahy lidí různého postavení.
Kdyby zkrátila erotické scény a vynechala poslední odstavec epilogu, dala bych knížce plný počet hvězdiček. Tohle jsou ale věci, které v historickém románu nehledám a nemusím.

inkatenysek
27. dubna

Musím se přiznat, že knihy českých autorů, hlavně teda autorek, jsem začala vyhledávat až od loňského roku. A jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala, protože bych jinak přišla o možnost přečíst si některé opravdu zajímavé a napínavé příběhy, mezi něž mohu s klidným svědomím zařadit i Guttu z Bubnu od paní Sabiny, kterou sleduju na Instagramu (knizni.kavarna) a jež publikuje knížky pod pseudonymem Anna Beatrix Bártová.

Z knihy jsem opravdu moc nadšená. Nejen proto, že se odehrává v mém oblíbeném středověku, ale také proto, že ačkoliv se v ní část děje motá i kolem různých milostných pletek a dokonce nechybí ani několik eroticky laděných pasáží, tak se nejedná o žádnou bezduchou červenou knihovnu. Věřím, že si v ní každý čtenář přijde na to svoje, protože kromě již zmíněných románků, poukazuje i na těžkosti tehdejší doby, například na mocenské intriky, boje s husity a jejich dopad na celkovou situaci v zemi nebo třeba postavení ženy ve společnosti. Gutta mi byla od začátku celkem sympatická, ale přeci jen jsem o trochu víc fandila tajemné bylinkářce Lianě. Konec celého příběhu jsem obrečela. Něco takového jsem nečekala...

Pokud jste tedy Guttu ještě nečetli a máte rádi napínavé historické romány, okořeněné špetkou romantiky, tak to rychle napravte.

Už se moc těším na další autorčinu knížku, Prokletí Schwartzovy vily, která na mě už čeká v knihovničce.

nada3314
07.12.2018

O knížku jsem soutěžila, ale nevyhrála jsem. Všiml si toho můj přítel a knihu mi jako překvapení koupil. Je to můj první historický román a moc se mi líbil. Všechny postavy mi byly sympatické a děj ubíhal nesmírnou rychlostí...Moc knihu doporučuji a už teď vím, že jestli autorka napíše další, velmi ráda si ji koupím a podpořím její tvorbu, píše neskutečně čtivě.

Marekh
14.10.2018

Dlouho jsem uvažoval o této knize, že si ji přečtu, a nakonec jsem byl touto knihou obdarován, aniž bych dopředu věděl, že ji obdržím. Bylo to milé překvapení. Knihu napsala Sabina, která natáčí knižní videa na svém YouTube kanálu. Rád sleduji její videa, o knihách umí pěkně vyprávět. Kniha Gutta z Bubnu je její první kniha (debut). Celkově se kniha četla dobře.

Historické romány moc nečtu, a tak jsem přemýšlel, jestli se mi bude kniha líbit. Jak autorka uvádí v doslovu, některé události se zakládají na skutečnosti, jiné jsou smyšlené. Děj příběhu je zasazený do středověku, kdy král Zikmund Lucemburský vede boje proti husitům. V knize nalezneme lásku, napětí, smutné okamžiky a také erotické scény, které mne překvapily. Z jedné strany to může pro některé čtenáře oživit vyprávění, něčím jej okořenit, z druhého hlediska to může mít opačný efekt. Knihu bych zařadil jako historický román s prvky erotiky, spíše je kniha určená pro ženy, které knihu lépe ocení než-li muži.

V závěru uvádí autorka seznam použité literatury.

Danago
19.01.2018

Stává se vám, že se na něco moc těšíte a potom je to zklamání ? A naopak do něčeho se vám vůbec nechce a vy jste nakonec překvapení a nadšení ? Tak mě se právě toto stalo s touto knížkou.
Historické knížky vlastně nečtu vůbec. I když jsem někdy nějakou zkusila , tak mě nebavila. Tuto knížku jsem si koupila už docela dávno a vůbec se mi do ní nechtělo.
Knížka mě překvapila už od první stránky. Je úžasně čtivá, žádné dlouhé nudné rozjezdy a seznamování s postavami. tady se děj rozjíždí opravdu hned. Příběh je skvěle vymyšlený a propracovaný. Je vystavěná jedna základní dějová linka , které se autorka drží po celou dobu. Žádné odbočování, které jen navýší počet stránek, ale nemá pro hlavní děj žádný význam, tak jak se to v poslední době často stává. Knížka je skvěle napsaná. Příběh je krásný i smutný . Za některé erotické scény by se nemusel stydět ani erotický román. Ale tady je to tak nějak přirozené, vhodné, nenásilné. Za mě skvělá knížka.


Autor a jeho další knihy

Sabina Huřťáková
česká, 1985

Kniha Gutta z Bubnu je:

v Právě čtených2x
v Přečtených36x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených5x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit18x