Vynálezci z Guslaru

Vynálezci z Guslaru https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69031/vynalezci-z-guslaru-69031.jpg 4 30 5

Guslar série

Sbírka humorných povídek z městečka, hojně navštěvovaného mimozemšťany – tentokrát o tom, co se může stát, když se místní obyvatelé pustí do vynalézání.

Luigi1
Luigi1
14.12.2023 3 z 5

Tato kniha se moc nepovedla

Lessana
Lessana
20.06.2023 4 z 5

Ono je to vlastne tak na 3 a 1/2 hviezdy, čo je myslím najmenej, ako som kedy majstrovi Bulyčovovi dala. Je to pre veľmi kolísavú kvalitu poviedok. Niektoré sú skutočne výborné, originálne, humorné, napínavé a so skvelou pointou. Iné som však dočítala len z úcty k autorovi, no aj tak som nepochopila, čo nimi chcel povedať. Akoby ich písal, lebo musel. Chýbal im šmrnc, grády a, žiaľ, aj vyústenie. Zachránili to (vždy) napokon postavy, naši starí známi (dedo Ložkin, Kornelius Udalov so ženou Xeniou a synom Maximkom, profesor vynálezca Minc a ďalší - kto tieto nesmrteľné figúrky pozná, tomu ich netreba predstavovať), a samozrejme autorov nadhľad, kritika, vtip a krásne dialógy. Odporúčam len zarytým fanúšikom autora :).

kaja.marik
kaja.marik
03.08.2014 5 z 5

Velice pěkná kniha. I pro teenagery ale i oddychovaka pro starší. Vynikajici povidky, casto to vlastne ani neni moc scifi, ale spis vtipna povidka ze zivota, kde jen tak mimochodem figuruje i nejaky ten mimozemstan nebo vynalez pana profesora. Casto velmi necekana nebo vtipna pointa az na samem konci povidky, podobne jako treba R. Dahl.

Ikkju
Ikkju
19.03.2014 5 z 5

O radostech a strastech guslarských občanů jsem četl moc rád, nakonec i podivuhodné vynálezy a návštěvy brali krásně civilně. Je fakt, že atmosféru knih si asi pamatuji víc než příběhy, ale pár zajímavých mi v hlavě uvízlo: mimozemský asfalt jako svatý grál úředníka stavebního úřadu, či vynález chození po vodě. Ke knize se určitě někdy vrátím.

Eigis
Eigis
28.12.2013 3 z 5

První kniha o mimozenštanech byla lepší. Tato se jí málokdy vyrovná.