Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436029/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-faq-436029.jpg 4 1851 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Ivana11
25.12.2021 5 z 5

Krásný příběh, jelikož mám psa, tak to pro mě bylo o to zajímavější.

Potolu
22.12.2021 4 z 5

Pro pejskare krásný příběh o lásce k lidem z pohledu psa. Místy jsem slzela (sama mám psy, takže některé pasáže se mi nečetly zrovna s lehkostí). Zároveň je ale kniha i děsivým pohledem do hlubin lidí - jak někdo může něco takového dělat, to mi hlava nebere.

georginaa
20.12.2021 5 z 5

Příběh který opravdu chytí za srdíčko. Bála jsem se, že budu plakat, ale v tomto příběhu i když byl chvílemi smutný, končil radostně a s láskou. Též mám pejska - labradorku je jí 12 let, a jsem moc ráda, že jsem ji dala krásný život plný lásky a radosti a nemusela si procházet trpkým životem. Oni dokáží pohladit na duši, když je vám smutno tak se přitulí, když je vám veselo tak se s vámi radují, myslím, že žít s nějakým tím pejskem člověka duševně naplňuje.

sissque
18.12.2021 5 z 5

"Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe."
"My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám tu lásku k tomu člověku nedokáže vzít… My prostě nevyměňujeme."

Snad poprvé mi skutečně docházejí slova a nevím, co ke knize napsat.
Tak moc bych si přála, aby některým lidem otevřela oči. A taky srdce.

Při čtení jsem u sebe měla svoji holčičku Dafné.
Bolí mě, když vím, že ne každý pejsek dostane tu lásku, kterou si zaslouží.
Vždyť pes je tak dokonalé stvoření, které osobně vnímám jako bytost sobě rovnou.

Láska, věrnost, oddanost, bezmezná důvěra.
To vše vám pes dá a nikdy vlastně ani nečeká nic nazpátek.

Na film stále nemám odvahu se podívat. Stejně jako na Psí poslání.

TerezaJágrová
12.12.2021 5 z 5

Krásná kniha, která Vás chytí za srdce.

Jana K
10.12.2021 4 z 5

"Ničemu nerozumím. Ty lidi, kterejm celej život pomáháme a sloužíme jim, nám koupí lahvičku smrt a lidi, který nás nikdy v životě neviděli, nám kupujou život."
Pěkný příběh, místy i drsný a smutný.

jarkaska
04.12.2021 5 z 5

Krásná kniha v které příběh vypráví Gump. Moc se mi líbila.

jiri77
01.12.2021 5 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu milého pejska. Vyprávění Gumpa mě hodně zaujalo a nečekal jsem, že to bude tak drsné ( miluji zvířátka ,a každý popis utrpení němých tváří mě hodně zabolí na srdíčku ) nakonec jsem rád ,jak to dopadlo. Moc se mi líbily i ilustrace, velmi povedená kniha.

Michelleee
30.11.2021 5 z 5

Smutný příběh, ale krásný!

martina.culik
28.11.2021 4 z 5

Kniha psaná z pohledu psa je zajímavá a donutí nás zamyslet se nad některými malichernostmi, kterými se často zabýváme.
Jedná se o takovou odpolední rychlovku, jelikož je kniha opravdu kraťoučká.

blebuska
24.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha, četla jsem ji společně s dcerou a příběh Gumpa nás chytl za srdce.... Je plná mouder, která stojí za to si zapamatovat. Kdo četl, tomu asi nemusím ani zmiňovat, že po přečtení jsme měli chuť se rozjet do nejbližšího útulku a zachránit pejska. Opravdu skvělá kniha,, doporučuji

baji42
21.11.2021 5 z 5

Milá knížka, která vám ale dozajista vžene slzy do očí.

Johny_H.
20.11.2021 5 z 5

Tato místi smutná milá spíše povídka nežli knížka. Je opravdu vynikající má spád a velice mile líčí čtenáři příběh, který občas dožene až do lehkého zamlžení očí. Pokud máte rádi zvířátka tak si tuto knihu opravdu užijete.

Nikkiproch
17.11.2021 5 z 5

Psí láska je jako nebe - nikdy nenajdete její konec.

ikul
10.11.2021 4 z 5

Je to celkem útlá knížka, ve které svůj příběh vypráví pes Gump. Jeho život nebyl vůbec jednoduchý, jednu dobu mu hrozilo utracení. Nakonec ale jeho příběh končí příslibem lepší budoucnosti, když získá srdce člověka, který neuměl žít. Vždycky mě dostanou příběhy, které jsou postavené na skutečném základu. Druhá část knížky se skutečnými postavami mě dojala. Velmi obdivuji lidi, kteří pomoc zvířatům staví nad všechny peníze světa.

Barulinkas
09.11.2021 4 z 5

To že nejsem vyloženě pejskař, to už vím dávno. Ale že během čtení jsem měla potřebu mít vedle sebe nějakého psa, to by mě vážně nenapadlo. Jasně, všichni víme, že pes je nejlepší přítel člověka, ale nikdy by mě nenapadlo tak do detailu přemýšlet, nad tím co si myslí a co prožívá. Na jednu stranu si říkám, jak bylo hezky kdyby to fakt tak uměli a přemýšleli.. . Na druhou stranu... Snad tak nepřemýšlí a nevidí a necítí vše co jim člověk zlého může udělat... Předpokládám, že kniha se nedostane k těm co by si ji měli přečíst, budu tedy doufat, že filmové zpracování bude mít ještě větší dosah. Jinak celkově krásně dojemně napsaný příběh z pohledu pejska. Kniha má jen pár stránek a stojí za přečtení.

včelařka
08.11.2021 4 z 5

Na začátek přiznání ... nemám moc ráda psy. Ale po přečtení, resp. po poslechu jsem měla chuť ihned zajet do nejbližšího útulku.
Čisté emoce. Čisté pravdy. Čistá láska.
Díky.

Annannas
07.11.2021 5 z 5

Byla to moje první audio kniha a zvolila jsem opravdu dobře. Ivan Trojan čte úžasně úžasnou knížku. Pustila jsem si jí dnes k vaření a je s podivem, že jsme vůbec jedli. Doporučuji.

dangerkriss
04.11.2021 4 z 5

Příběh smutný, emotivní a bohužel pravdivý. Přečetla jsem za jeden večer. Čekala jsem možná ještě něco víc, ale myslím, že dokáže velmi zaujmout. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu.

Dimas
01.11.2021 4 z 5

...Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe. To my psi neděláme, my tyhle papírky vůbec nepotřebujeme, pro nás nejsou důležitý. Jídlo si pes obstará vždycky a pak už schází jenom láska a na ni jsou tyhle papírky krátký. My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít...My prostě nevyměňujeme...