Gump – pes, který naučil lidi žít

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415682/gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-FVf-415682.jpg 4.6196
Novely, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno, Kontrast

Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít

Kexina

Ne, že by to byl špatný příběh, jen stejný jako všechny ostatní. Člověk doslova věděl dopředu každý další zvrat a dějovou linku.
A docela mi vadila ta čecháčkovská mluva "cejtil jsem, že jsem jinej".

evik_svistik
31.12.2019

Knížku jsem probrečela, jsem pejskař, sami máme adoptovaného psa z útulku, takže představa, co všechno toho našeho ňuňana mohlo potkat, mě vážně děsila. A přesně si pamatuji, jak byli tehdy v útulku z nás rozpačití, byli jsme mladí, psík byl štěně a už tehdy měl 20kg, mnohokrát nám opakovali, že bude velký, zda máme prostor, finance atd... No tak má teď 60kg a je to nejlepší pes na světě, lepšího psa bych si k malým dětem nemohla přát. Je mi zle z toho, jak se někteří lidé dokážou ke zvířatům chovat. Tak dobře, když někdo nemá rád zvířata, ok, tak si je snad ale nepořizuju, ne? I ta zvířata se umí mnohdy chovat lépe než lidé :-(

Szekynka
31.12.2019

Uff to byla síla. Musela jsem se do čtení hodně nutit, ne proto že by kniha byla špatná – právě naopak, ale bylo mi ze čtení toho, jak jsou lidí zlý do breku. Nejednou jsem při čtení popotahovala a bojovala se slzami a přiznávám, že sem tenhle boj několikrát prohrála. Moc smutný a krásný příběh. Já jsem sice kočičkářka :), ale psy mám moc ráda taky. Knížka se četla skoro sama. Líbilo se mi, jak je to opravdu celé psané Gumpovou psí mluvou :), možná působí styl psaní trošku kostrbatě, ale do tohohle příběhu to prostě zapadlo. Trochu mě zaskočilo, že kniha má v závěru pouze 80 stránek, ale stály za to. ♥ Jo a ještě chci zmínit, jak jsem byla unešená z Ilustrací v knize se fakticky povedly a autorka udělala kus práce.

V dnešní době je smutné, jak je pořád někde slyšet a vidět, co my lidi jsme schopní němým tvářím, které nás bezmezně milují udělat, bohužel se to ale děje dnes a denně, tenhle příběh bral za srdce, a to asi nebyl ani zdaleka tak nejhorší.
„Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každý den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe.
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takový zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít. My prostě nevyměňujeme. – VELKÁ MYŠLENKA ♥

Zkrátka co se snažím říct, mějme ty naše ušáky rádi, vždyť oni by pro nás dýchaly a zaslouží si to!!! ♥♥♥

admin
30.12.2019

Dcerka to dostala pod stromeček. Museli jsme to schovat. Nemohu hodnotit celou knihu, ale začátek je plný vulgarit, nehezkých výrazů a násilí na zvířatech. Pro malé děti opravdu nedoporučuji.

tessie_m
30.12.2019

Krásně napsané, Gump se četl rychle, přečetla jsem to za jeden večer. Povinnost pro všechny pejskaře.

Pištec
30.12.2019

Hezky napsáno, klidně by to mohlo být i delší, akorát konec trochu málo rozvinutý.

triatlet
28.12.2019

:3:"Tyhle psí fabriky na štěňata, kolik to těm jejich mámám přineslo smutku. Miminka jsou všechny krásný, ale ty jejich mámy u toho vyměňování malýho psího života za papírky nikdy nejsou." (s. 47)

Na základě reklamy jsem měl větší očekávání. Medailonky lidí a psů, jejichž osudy se staly námětem Gumpova příběhu, mohly být propracovanější. Přesto - jedná se o velmi potřebnou knížku.

:3:"Psí láska je jako nebe, nikdy nenajdete její konec." (s. 82)

soupik2012
28.12.2019

Útok na city nenásilnou formou. Teď mi stačí pouhý pohled na obálku této knihy a chce se mi brečet. Uvěřitelný příběh z pohledu toulavého psa Gumpa. Abych jenom nechválila, tak příběh mohl být propracovanější, delší. Kdyby vedle dějové linky psa, běžela vedle dějová linka s životem lidí které se kolem Gumpa vyskytují, mohl z toho být místo novely román. Škoda, takto mám pocit, že nebyl využit veškerý potenciál, který toto téma nabízelo. Ivan Trojan čte tuto audioknihu tak jak jsem u něho zvyklá. Tedy naprosto dokonale.

zuzana4587
27.12.2019

Vánoční dárek, který jsem přečetla za den. Moc krásný a zároveň smutný příběh. Dle mého by si ale zasloužil jednou tak delší a propracovanější vyprávění. Hlavní myšlenku však kniha předá čtenáři stoprocentně. Sama si jednou pejska nekoupím, ale adoptuji. Za mě 4*.

Lka
27.12.2019

Tak to byl velmi silný a dojemný příběh. Bohužel pro mne hodně bolestný. Strašně trpím, když vidím co někteří lidé dokažou. Těmto lidem bych přála, aby se jim toto stalo taky.
Já sama mám už druhého yorkšíra. Toho prvního jsem měla 15,5 let když zemřel. Už to budou pomalu 3 roky co odešel a pořád to hodně bolí a nemůžu se s tím smířit.

monika011
23.12.2019

Gump- pes, který naučil lidi žít je dojemný a silný příběh o pejskovi, který to měl velice těžké (až si říkám, jestli by tohle všechno jeden malý pejsek snesl- samozřejmě vím, že příběh je smyšlený, ale trošku logiky bych prosila). Spolu s příběhem Gumpa se nám v příběhu odráží příběhy i dalších opravdových pejsků, kteří to v životě neměli jednoduché a byli inspirací pro autora.
Pokud bych to měla shrnout po stránce myšlenky a nápadu, tak ano, příběh je pěkný a jsem ráda, že i český autor se pustil do této problematiky - týrání psů, útulky a opuštění psi. A padlo tam hodně moudrých myšlenek, nad kterými se člověk, i kdyby nechtěl, musí zamyslet.
Po stránce složení vět a znění, už to bylo trošku horší. Občas to bylo krkolomné a takové suché. Ovšem tohle vše se ztratí, když se soustředíte na Gumpa a jeho srdcervoucí příběh.
Nemohu taky zapomenout zmínit ty překrásné malby. Tolik živé, opravdové. Moc povedené.
Nakonec bych řekla, že je to dílo, které potěší a na jeden večer vám udělá milou společnost.

A běžte prosím pomazlit vaše pejsky a buďte rádi, že se zrovna váš mazel dostal k vám, protože ne všichni pejsci měli takové štěstí.

KydlochMoris
23.12.2019

Srdcovka :-*

biairicia
21.12.2019

Miluju zvířata a je fakt smutné, co lidi dokážou těmto úžasným tvorům provádět. Ale nemůžu nevyjádřit svůj názor na knihu jako takovou. Tohle prostě nebylo na knížku :( styl psaní je otřesnej a tu mediální propagandu vůbec nechápu. Knihu bych snad ani nedoporučila. Tím ale nesnižuju vážnost tématu.

kiraa
21.12.2019

Myslím, že nejlepší audiokniha, jakou jsem kdy naposlouchala. Ivan Trojan musel být v minulým životě pes, jinak si to nedovedu vysvětlit :) Dovedl neskutečně krásnej příběh k dokonalosti. Zbláznila jsem se do odkopnutýho, zrazenýho, ale naštěstí ne bohem zapomenutýho tuláka Gumpa. Zamačkávám slzu, přátelé.

kalinka99
19.12.2019

Mám doma 2 voříšky a po přečtení této knihy přemýšlím, jak mě pojmenovali dle pachu. Knížka je moc pěkná. Dojímal mě celý příběh. K tomu i krásné ilustrace. Teď doma pejskům říkám, že by si mě měli více vážit, že mají teplo, žrádlo a hlavně lásku.

Sandokan47
18.12.2019

Ahoj všem přátelům psích duší,dnes jsem měl tu čest poznat Gumpa osobně, také Filipa Rožka,ale i úžasnou holčinu Aničku Šulcovou nejlepší a nejsledovanější mladou youtuberku u nás. Přijeli všichni natočit i příběh pejska jménem Rocky,moc chci všem z celého srdce poděkovat za dnešní den. Jste všichni skvělý a moc jsme si to užili. Díky. spolek pejsci a kočičky v urgentní nouzi zs.

Šánka
17.12.2019

Chtěla jsem se pustit do nového Sparkse, ale Gump vyčerpal můj letošní příděl slz.
Psí putování, vyprávěné pohledem čtyřtlapkového tuláka za svým člověčím kamarádem, za hledáním nového domova a lásky. Je to krátké vyprávění, ale ať jste pejskař bývalý, současný nebo budoucí, tohle se musí vašeho srdce aspoň dotknout, pokud ho úplně nevyždíme.....

,,Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe........
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít....My prostě nevyměňujeme....."

Občas vtipné, velmi dojemné a tak moudré vyprávění.
A za mě poděkování všem, kteří se snaží udělat ten psí život lepší a napravují zlomené psí duše.

adela9782
17.12.2019

Každý pejskař by si ji měl alespoň přečíst!

Scathia
12.12.2019

Dobrá odpočinková knížka. :-)

Kočičáci
04.12.2019

"Psí láska je jako nebe, nikdy nenajdete její konec."

Statečný Gump nám vypráví svůj příběh psíma očima. Jeho start do života byl plný překážek, bolesti i utrpení, ovšem vždy s prosvítající nadějí na lepší zítřky... které naštěstí přišly. Jeho velké psí srdce nám ukazuje, co je to bezpodmínečná láska, kterou nám lidem dokáží pejsci věnovat.
Ač je to příběh krátký, psaný jednoduchým "psím" stylem, jeho poselství je nedozírné.
Až ho dočtete a začnete si psí i lidské postavy propojovat s následujícími fotkami, teprve tehdy vám to dojde... srazí vás to do kolen... zalijí se vám oči slzami...

Je to obrovsky pravdivé.
Je to neskutečně smutné.
Je to velice nadějeplné.

VELKÉ DÍKY patří všem, kteří dnes a denně pomáhají bezbranným, autorovi za Gumpa, za knihu, za organizaci Se psem mě baví svět, všem ostatním za mediální podporu, která pomáhá upozornit na nutnost podpory útulkům a všem pejskům v nich.
A že je to komerční? Ano, zaplaťpánbůh za to, protože tentokrát je to více než žádoucí!

"Proč psi jsou tak závislý na lásce od lidí, proč tu lásku lidem potřebujeme tolik dávat? ... Jsme tady na ochranu lidí, ale ne tak, jak některý z vás myslíte, aby vám někdo druhý neukradl kolo ze zahrady. Myslím tím, že chráníme hlavně vaše srdce, ukazujeme vám, jak láska je jediný bohatství, který se tady na tom světě nedá ukradnout. Ukazujeme, co jediný má tady na tom světě smysl."

maxx
02.12.2019

Není to špatný příběh jen takový zkráceny a velmi nepropracovaný

Deny95
02.12.2019

Nádherná kniha, která pohladí na duši. Jedině doporučuji!!!

Jeegles
02.12.2019

Po přečtení jsem k sobě jen přitiskla svýho útulkáče a brečela nad tím, jak je ta knížka bohužel pravdivá.

jaromate
22.11.2019

Tak jsem si poplakala ...

Zuzka12627
20.11.2019

Úžasná krásná a dojemná knížka..chytne za srdce nejen ty co milují psy..

charitativní činnost psi