Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1855 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Barbanka
23.07.2022 5 z 5

Jedním slovem nádherný příběh! A spousta životních mouder v něm….

Šárka88
15.07.2022 5 z 5

Neustále jsem se rozmýšlela, zda vůbec se do Gumpa pustit, co na té knížce všichni mají?Nakonec jsem zvolila formu audioknihy v podání Ivana Trojana a poslech byl super. Příběh plný očekávání, přátelství, dojetí, zrady, týrání. Svět očima psa, který to nemá lehké od svého narození. Jeho život vás chytne u srdce a třeba ukápne slzička. Je mi smutno z toho, že spousta psích životů žije v nepříznivých podmínkách a čekají na svůj duhový most. Pokaždé poslechnuté kapitole, jsem vyšla ven a koukla se do těch krásných oříškových očí naší tříměsíční fenky Kačky NO, řekla ji jak ji mám ráda i za to zlobení a jak je skvělá k naší skoro roční dceři. Doporučuji.

Sajdak
14.07.2022 5 z 5

Nádherný, dojemný a poutavý příběh. Příběh se mě hodně dotkl, tak kéž by se dostal i k lidem, kteří se k pejskům nechovají tak hezky, jak by měli, a trochu by se v tom přístupu změnili. :) Také bych řekla, že kniha splnila svůj účel, jelikož mi pomohla se rozhodnout a lehce se přestat bát hledání dalšího psího parťáka v útulcích.:)
Kniha je zajímavě psaná a na tento styl jsem si velmi rychle zvykla. Příběh, jak jsem již psala, byl dojemný a krásný. Knihu hezky doplňovaly ilustrace a zdroje inspirace v závěru knihy. Příjemný bonus je také charitativní účel knihy a český autor. :)

Katt15
07.07.2022 5 z 5

Nádherné, příběh se líbil i mé dceři a kniha putovala po celé rodině

vernem1850
16.06.2022 4 z 5

Krásný a smutný příběh. Na mě ovšem moc moderní.

munka
12.06.2022 4 z 5

Pekný príbeh o hľadaní domova a psieho šťastia.

knihovna22
08.06.2022 3 z 5

Já si téhle knížky moc cením jako opravdu povedeného charitativního počinu, sama jsem pejskařka, která dala domov potulnému voříškovi, ale literárně mě to, bohužel, vůbec neoslovilo.

van0502
06.06.2022 5 z 5

Moc krásný příběh o psovi. Kniha popisuje všechny jeho pocity, tělesné reakce na okolí

dendisek3
29.05.2022 5 z 5

Pěkná knížka. Přečetla jsem ji během par hodin.

Petraaa1
19.05.2022 5 z 5

Gump je kniha, která se mě dotkla. Je napsaná v podobě psích myšlenek od jeho narození. Zachycuje jeho nelehký život plný naděje, bezpodmínečné psí lásky a věrnosti k člověku. Najdou se v ní moudra, která by mohla čtenáře ovlivnit.
Poslouchala jsem ji jako audioknihu a v podání Ivana Trojana je skvělá. Poslechnuto za jeden den, nešlo se odtrhnout :)

Skoupka
17.05.2022 3 z 5

Spíš taková povídka na odpoledne. Chápu, co tím chtěl autor říct, ale žádná "velká literatura" to není. Půlku knihy tvoří obrázky... Ten "humbuk" okolo knihy trochu nechápu. Spíše jde o marketingový tak a snahu poukázat na útulky.

Mirka2778
12.05.2022 1 z 5

Zase jsem se nechala nachytat na módní hit.
Nemám ráda takhle prvoplánově postavené příběhy.
Vadí mi, když autor předstírá, že ví, co si myslí zvíře.
Z těchto důvodů bych nechala knížku bez hodnocení, ale... Autor mě opravdu vyprovokoval tvrzením, nebo spíš vyvolaným dojmem, že hladový pes nesežere uhynulého králíka. Ano, jsem přízemní.

ještěrka38
03.05.2022 4 z 5

Velmi milé čtení, ale tentokrát musím říct, že film je asi lepší. :-) Je to tím, že ve filmu vidíte ty opravdové psy. Ale příběh chytne za srdíčko jak v knižní, tak i ve filmové podobě.

aliza
01.05.2022 5 z 5

Milá, hezká kniha o pejskovi. Takové pohlazení na duši.

brunettlibrary
28.04.2022 4 z 5

Děj knihy plyne rychle. Oceňuji, že se tu autor neuchýlil k výplňkovým pasážím a tak krásně vynikla hlavní myšlenka. Charaktery postav byly vykresleny skvěle. Jednoduchý styl psaní se mi k typu této knihy hodí. Knihu můžu doporučila lidem, kteří mají rádi film nebo knihy od Camerona W. Bruce.

angelak
26.04.2022 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu malého pejska Gumpa.
Je hrozné, čím vším si stovky psů, koček a jiných zvířat projdou za své životy a někteří bohužel nezažijí ten šťastný konec.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Jednoduché, ale milé čtení. Proč ne....

MadlenkaM
24.04.2022 odpad!

Tak tahle kniha je nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Tohle prvoplánové emoční znásilňování přímo nenávidím! A ještě je to tak špatně napsané… Gump neví, co jsou peníze a říká tomu papírky, ale ví, co je to ryba, nemocnice, maso? Kde to všechno vůbec zjistil? A když rvete psa do batohu, vůbec nezačne štěkat / vrčet / kňourat? Celkově je příběh děravý a nedomyšlený. Z autora je mi zle, týrání zvířat je vážná věc a zneužívat toto téma pro své vlastní obohacení a ještě takhle je hyenismus.

monushka
17.04.2022 3 z 5

Milý příběh na jedno odpoledne.

JoMia
16.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha měla silný a dojemný příběh, který chytne za srdce nejen milovníky psích mazlíčků.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976