Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1855 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Šajler
13.02.2022 5 z 5

Krásný příběh, který je zároveň velice smutný, hlavně je v něm tolik pravdy. Kolik pejsků lidem důvěřuje,miluje je a pak z ničeho nic někde skončí uvázaný nebo v útulku.

Kopretina
09.02.2022 5 z 5

Pěkné, moc pěkné a to na podobné knihy nejsem. Nikdy jsem se nezamyslela nad prožíváním psů. Snad ještě zhlédnu film.

tulipi
29.01.2022

Inspirativní síla naděje a víry v lepší svět psíma očima...
Knihu jsme objevili (a pořídili) náhodou ještě před obrovskou propagační vlnou. Zhltla jsem ji během dvou večerů.
Film jsem neviděla (a asi ani vidět nechci - popsané psí trápení si "in natura" nechám klidně ujít), ale ráda bych si příležitostně příběh poslechla v podání Ivana Trojana (audioknihu vydal Radioservis v roce 2019).

Sibel
27.01.2022 4 z 5

,,Je o síle a nezlomnosti..."
Kniha není dlouhá, zato emočně obsáhlá. Jednoduchost a lehkost s jakou je kniha psaná ještě víc podtrhuje to, jak věří i v té nejhorší chvíli, kdy už by člověk naději dávno ztratil. Osudy,které jsme my lidé, schopni zvířatům připravit jsou neskutečné. Diky za to neskutečné DOBRO a přála bych si, co nejméně neskutečného zla.

Cady
26.01.2022 5 z 5

Na první pohled mi kniha připomínala Psí cestu od našeho amerického protějšku, ale nevěděla jsem jak moc jsem se mýlila. Příběh Gumpa, i přes svůj jednoduše napsaný a rychlý děj mě dokázal dokonale vtrhnout do děje a naplno si knihu užít. Ačkoli by příběh v několika pasážích mohl působit prázdně a nedůležitě neboť se nad postavami (kromě Bedřicha), které nachal za sebou ani nepozastavil, celý děj měl takový rychlý průběh, že na tomto faktu ani tak nezáleželo. Navíc je celý napsaný z pohedu psa, který o všem nepřemýšlí tak jako člověk.

maryska09
24.01.2022 4 z 5

Kniha i film dojmou a pohladí na duši. Potěší i fotografická příloha. Doporučuji

Juvka
24.01.2022 3 z 5

Kniha je jednoduchá a velice čtivá. Kniha vyloženě nenadchne ale zároveň neurazí.

Zujaja
14.01.2022 5 z 5

Opět krásná kniha, jen mi trochu vadila hovorová mluva. Stejně jsem "trpěla" u Harryho Pottera, ale při čtení si to prostě upravím do správného tvaru Každopádně pěkný příběh, možná fajn i pro děti, které touží po čtyřnohém mazlíčkovi. I když možná lepší číst s rodiči, protože děti nemusí pochopit ve svém věku všechny souvislosti, které jsou knize obsaženy. Každopádně, krásně se četla.

Snoopi
13.01.2022 5 z 5

Všem pejskařům, kteří to své "čtyřnohé štěstí" už mají, ale i těm, kteří o pořízení takového "nadělení" uvažují.
Příběh psa, který je životem mnohokrát bit, přesto se nevzdává naděje na lepší život a nebojí se své štěstí /a za své lidi/ tvrdě bojovat. Autor zcela bez příkras líčí strastiplné putování jednoho docela obyčejného voříška. Na svět se díváme jeho očima - a rozhodně to není pohled naivního dítěte, ale zkušeného, životem protřelého citlivého tvora. Nehodí se do rukou malým dětem: ačkoliv se jedná o příběh psa, je určený dospělým, právě kvůli některým drastickým momentům a pasážím. Skvělý příběh, silné emoce, jen je škoda, že text je příliš krátký.
Poslouchala jsem jako audioknihu ve fenomenálním podání Ivana Trojana.
PS: Dodatečně pořídila i knihu - kvůli zde vychvalovaným ilustracím. Je to pravda, rozhodně nelituji, navíc jsou v ní přidané bonusy z natáčení a fotografie.

Nuttelka
09.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem se knize vyhýbala, jak na mě skákala na každém rohu, dost mě to odrazovalo. Nyní jsem zvolila audio verzi a myslím, že díky Trojanovi jsem si Gumpa užila mnohem více, než když bych ji "jen" četla. Trojan úžasně vdechl Gumpovi život a všechno jsem s ním prožívala. Hodně se mi svíralo srdce a přiznávám, navnadilo mě to i na film. A píseň taky miluju, ta se moc povedla :-)
(Audiokniha)

tabaluga
08.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem otalela tento příběh číst a konečně na něj taky došlo. Putování psa Gumpa, jeho myšlenky, zážitky,pohled na svět lidí... Bavilo mne to. Tuto knihu bych doporučila přečíst v podstatě všem, kdo má v plánu si nějaké zvíře pořídit, aby to pak nedopadlo tak, že někdo vyveze zvíře co nejdál od baráku a tam ho vypustí a ponechá svému osudu:-(bohužel i takové věci se stávají a jednoho takového tuláka máme doma a ten je opravdu vděčný za pohlazení..děkuji autorovi, sice Gump a jeho první páníček k tomu přišli úplně nevinně..

4345
04.01.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednu malou slečnu, která se stále vyptává ohledně mého bígla proč dělá to či ono. Právě tohle umí kniha krásně, zábavně a trefně vysvětlit.
Jen jsem do ní nahlédla a už se neodtrhla. Přečetla jsem jí na jeden zátah a pauzy jsem měla jen kdyz jsem pro slzy neviděla na písmenka, protože tohle bohužel není smyšlený doják, tohle se opravdu děje a fandím všem, co těm psím příběhům připíšou šťástný konec.

Kája_14
04.01.2022 3 z 5

Je to krásný, dojemný příběh který by si měli přečíst všichni, film je také velice krásný. Mě se líbil více film ale jen proto že mi v knize vadila ta nespisovnost.

Květi62
03.01.2022 5 z 5

Smutný příběh tuláka Gumpa, s obrovským srdcem, naplněným láskou k člověku.
Příběh, který vezme za srdce každého.

esfinge
02.01.2022 4 z 5

Krátký příběh o dlouhém a smutném putování pejska. Na své cestě se setkává se spoustou lidského zla...pro mě nepochopitelneho. A to nejsem majitelem pejska a ani netoužím být. Ale celé dětství mě pes doprovázel a nikdo se neměl líp v naší domácnosti, než právě on:).
Knížku jsem jinak přečetla za jeden večer a tak nějak mi ten konec přišel useknuty a celý příběh zrychlený. Já bych strašně ráda četla o Gumpovi víc a víc.

Ethell
02.01.2022 5 z 5

Knížka krásná, doporučuji všem psím přátelům ️

Zuknihomol
01.01.2022 3 z 5

Pěkná kniha, pro psí milovníky určitě správná volba jen.... je neuvěřitelně krátká necelých sto stran, to jsem ještě nezažila. A je to trošku přes kopírák. Upřímně daleko více mě zasáhla série knih Psí poslání od Camerona nebo doporučuji knihu Psí hrdinové, to jsou knihy originální, dojemné, nádherné a opravdu potěší na duši. Tato kniha mě rozesmutnila, opět mě utvrdila v přesvědčení, že lidé dokáží být neuvěřitelně krutí a že psí miláčci jsou nevinná stvoření, které si zaslouží tisíce lásky. Nejlepší část knihy mi přišla část o filmu Gump (měla jsem speciální edici), protože ukazovala fotografie a skutečné příběhy oněch psů.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Naprosto krásná knížka o psí lásce a věrnosti. Rozhodně doporučuju všem! Příběh je opravdu úžasný, silný, dojemný... Prostě nádherný! Fakt si to přečtěte. Je fakt příšerný, jak se někteří lidé dokáží chovat ke zvířatům :(

Liberush
31.12.2021 4 z 5

Knížka se četla rychle, pohodlně. Konec jsem čekala jiný, nevadí. I tento ušel.

Ale na pět hvězdiček to není. Je to pěkná kniha, ale že bych se k ní někdy vrátila, nehrozí...

marie3541
31.12.2021 3 z 5

Knížku si přála dcera k vánocům, chtěla by vidět i filmové zpracování....Takže ještě než se do ní začte dcera, jsem si ji přečetla i já. Nemám zrovna nějak psí plemeno v oblibě, ani mi nijak psi nevadí. Takže jsem si tento krátký, ale o to víc silný příběh ráda přečetla. Nevím, jak se bude líbit dceři, protože někdy je to místy docela drsnější.....Mně se ale líbila moc a těším se, až uvidím i film....

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976