Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1851 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Kuci12
13.03.2020 4 z 5

Vždycky jsem záviděla Arabele a Jiříkovi, že rozumí řeči zvířat a toužila to taky umět. Zejména mě zajímalo, co se honí v hlavě psům. Příběh Gumpa ukazuje, jak těžký život s námi někdy mají. Kolik zloby a krutosti je často obklopuje. Naštěstí ještě existují lidé, kteří dokáží pomoci a bojují s těmi, kteří nemají zábrany a zvířata jsou pro ně zřejmě jen "věci". Pes je součástí našeho života, ale vy jste pro psa celý jeho život. Tak mu dovolme ukázat nám, jak žít.

DarthElle
12.03.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem musela dávkovat po částech, jinak by se dala přečíst za jeden den. Ale představa toho, jak spousta psů trpí kvůli lidské hlouposti nebo krutosti, mi nedovolila, abych to zhltla jako malinu a tak jsem si dala hezky načas. Sžila jsem se s Gumpem, s lidmi, kteří si ho zamilovali stejně jako oni jeho, s pejsky, kteří zažili stejně hrozné věci jako on a zanadávala jsem si u těch, co jsou trnem v patě v životech psů. Psí život je tak krátký a nezaslouží si, aby žili bez domova, bez lásky. Neexistuje zlý pes, jen zlý pán. Bylo hezké, že spousta pejsků našla svůj vysněný domov, ač mnozí z nich mohli žít déle, kdyby se s nimi od samého počátku zacházelo lépe. Množírny jsou největší zlo s lidmi, co koukají jen na zisk, pejsci jsou pro ně jen papírky, jak by řekl Gump. Teď se půjdu poňuchňat se svým kudrnatým šílencem a budu věřit, že další a další pejsci najdou svůj šťastný domov. Protože to nevzdaj!

dawson321
12.03.2020 4 z 5

Milá kniha psaná pohledem psa. Jako bonus je to, že výdělky z knihy jdou na účet organizace Se psem mě baví svět. Kniha má i oficální song, který zpívá Olga Lounová.

Terrez93
11.03.2020 3 z 5

Příběh mě moc nezaujal, ale to bylo asi tím strohým stylem psaní – to mi fakt nesedlo. Příběh mohl mít mnohem větší emoce, ale bohužel mě to tolik nezasáhlo. Jinak takové krátké jednoduché čtení. Přečteno za 2 dny před spaním.

LadyCharlene
08.03.2020 5 z 5

Velmi krásná knížka, tolik bolesti, radosti, lásky, štěstí může pocítit jen čistá dušička bezbranného zvířátka. Tohle by si měli přečíst všichni, kteří tvrdí, že pes patří do boudy, do kotce. Kromě nádherného příběhu o houževnatém pejskovi autor čtenáři nastiňuje různé problémy jako útulky a množírny. O těchto tématech by se mělo více mluvit, lidé by neměli být slepí k osudům těch, kteří milují celým svým srdcem a věří nám celou svou duší. A nemluvím jen o pejscích. Tahle kniha mě opravdu dojala, alespoň nekanuly jen slzy smutku.

martinaandulka
06.03.2020 5 z 5

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa-Příběh o cestě plné překážek a pastí,o lásce,která má sílu až za duhový most,o psí obětavosti,která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní.Výtěžek z knihy jde na organizaci "Se psem bě baví svět".

Lucissia
05.03.2020 5 z 5

Jedna z posledních knížek, co jsem si koupila, ačkoli jsem srdcem spíš kočkař. A nemám, co bych knize vytkla. Je pravda, že sloh je poněkud jednodušší, ale pokud si za vypravěčem představím opravdu psa Gumpa, tak nic proti. Příběh je silný, uvěřitelný, a co musím opravdu vyzdvihnout, jsou ilustrace. Jsou opravdu nádherné a ty psí oči...
Jsem ráda, že jsem si knihu koupila a že přišla na řadu dřív než ostatní chudinky čekatelky... :-)

Ksyu
03.03.2020 5 z 5

Velmi silný příbeh a emotivní knížka.

RockMartina
02.03.2020 odpad!

Čekala jsem mnohem víc. Chvilkami jsem měla dojem, že čtu slohovou práci žáka základní školy, jež psal na koleni večer před odevzdáním. Takové prvoplánové hraní na city. Mám ráda příběhy s psím hrdinou, ale pokud se chci u nějakého takového příběhu dojmout, raději vsadím na knihy jako Psí poslání nebo Marley a já.

6235
02.03.2020 5 z 5

Krásná smutná knížka...za chvilku přečteno. Moc doporučuji...já ji celou probrecela..

lucka1998
02.03.2020 5 z 5

Kniha k zamyšlení co nikoho nenechá chladným. Bohužel příběh Gumpa ukazuje to, co se normálně děje...

tezzpoletsar
01.03.2020 5 z 5

Mám podezření, že to opravdu napsal Gump:) ne, moc hezké a k zamyšlení.

vera5841
27.02.2020 5 z 5

Krátká kniha, ale za mě velmi silný příběh. Místy jsem si musela dát pauzu, otřít slzy a příběh vydýchat. Bohužel ne každý Gump má svůj šťastný konec, proto díky všem hodným lidem, o kterých je v knize zmínka

Lenkazahal
27.02.2020 5 z 5

Skvělá knížka! Přečetla jsem ji jedním dechem a i slza ukápla.

@knihomolky
25.02.2020 5 z 5

Krásná knížka moc se mi líbila. Vyprávění očima Gumpa bylo super!! Jen mě překvapil konec. Vše ostatní bylo napínavé ale konec byl takový rychlí. Jinak super a určitě doporučuji!!

ellypusik
24.02.2020 5 z 5

Krásná kniha, která přestože je krátká, dokázala říct vše, co bylo třeba. Text byl jednoduchý a přesto plný životních mouder. Doplňující fotografie a namalované obrázky oživily příběh a přidaly na dobrém dojmu. :) Za mne jednoznačně pecka!! Když zakoupením alespoň trochu pomůžu opuštěným psům, dvojnásobná pecka!.

andulka1406
22.02.2020 5 z 5

Moc hezká knížka. Je to trošku prvoplánové, ale stejně se mi vyprávění z pohledu psa Gumpa líbilo. Konec jsem čekala, takže žádné překvapení.

Bukina
21.02.2020 4 z 5

Líbí se mi knihy, co jsou pro děti i dospělé v jednom. Každý si z ní vezme to své. Celé čtení jsem se z vlastní představivosti musela stále usmívat.

kajčamach
20.02.2020 5 z 5

Nemám slov...

Asi nejsilnější kniha co jsem kdy četla. Ani nevím co napsat... přečtena jedním dechem. Strašně moc mi předala, zajímavé propojení psího světa a světa lidí. Kniha mi otevřela oči a já jsem měla možnost nahlédnout do psího světa, kterému všichni tak málo rozumíme. Láska☆Strach☆Bolest☆Naděje☆Zoufalství☆ tím vším si Gump musel projít, ale i přes to, to NEVZDAL❤

Scheila
19.02.2020 5 z 5

Co napsat.... krása krása krása!!!
To co se v dnešní době děje ví asi každý. Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům i to že existují lidé co by za ně pokládali život :)
Líbí se mi různé příběhy pejsků a lidí co v knize vystupovali, na konci knihy. :) doporučuji

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976