Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1851 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

DeKo1996
15.04.2022 5 z 5

Silný a dojemný příběh vyprávěný očima psa o nelehkém psím životě.
Ukázka toho, jak někteří lidé dokáží těmto bezbranným tvorům ubližovat..

Bafy
07.04.2022 5 z 5

Kniha o životě psa vyprávěná z pohledu psa velmi nápadně připomíná dnes již legendární příběh "Černý Krasavec", který byl pro změnu vyprávěn z pohledu koně. A i tato kniha přináší leckdy dost syrový příběh, který my lidé dokážeme zvířatům přichystat. Také ale přináší spoustu životní moudrosti a poselství..... za mne je velmi povedená.
"Někteří lidé prostě jen nechápou svůj život, proto ničí životy těch druhých."

lachtan77
05.04.2022 5 z 5

Se vším co Gamp v příběhu říká a cítí souhlasím a věřím, že to tak je. Doma máme taky jednoho chlupáče, který to neměl v životě jednoduchý a chytnout toho kdo ho týral, zlámu mu všechny kosti. Tímto děkuji a smekám před prací Dočasek paní Pullmannové. Už přes čtyři roky má Marley díky nim rodinu. Nesmím zapomenout i na ostatní jako jsou útulky, záchranné stanice které odvádí tak potřebnou a nelehkou práci.

bbara155
03.04.2022 5 z 5

Film jsem neviděla a ani vidět nechci, protože z toho určitě udělali romantický cajdák. Knížka je syrová a fakt dobrá.

Monike
01.04.2022 5 z 5

Pribeh, ktery chytne u srdce! Diky CV!!

MarNe
29.03.2022 4 z 5

I když nejsem pejskař, knížka mě vzala za srdce. Smutný příběh o hledání psího štěstí, aneb čeho jsem my lidé schopní. Krásné ilustrace. Jen mohl být příběh delší.

Mistři
26.03.2022 5 z 5

Napínavá, dojemná, krásná

Monni
23.03.2022 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala, jestli si ji mám nebo nemám přečíst, protože knihy, které jsou psané z pohledu zvířete mi prostě přijdou divné. Jak může nějaký člověk vědět co se honí zvířeti v hlavě?
Nakonec jsem tomu dala šanci, protože to má jen něco málo přes 100 stran. Musím říct, že to byla moc pěkná kniha. Po chvilce jsem si zvykla na styl psaní a čtení jsem si užila. Na konci mě kniha i dojala, což jsem opravdu nečekala.
Ze začátku se mi zdálo až neuvěřitelné co vše dokáže jedno malé zvíře zažít a hlavně přežít. Nakonec naštěstí vše dobře dopadlo a chystám se i na film. Už mám i audioknihu, kterou budu v autě pouštět dětem. Zvířátka mají rádi, ale vždy je to baví jen chvilku, takže si snad uvědomí, že to není hračka na chvilku. kousek jsem poslechla a s Ivan Trojan to čte super, úplně se mi na to hodí.
Přemýšlela jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec vyhrálo 5 hvězd :)

Eliška063
19.03.2022 5 z 5

Krásná kniha, která mě opravdu oslovila. Působivý příběh, čtivý, pěkně napsaný. Určitě doporučuji přečíst.

Lili
18.03.2022 2 z 5

Bohužel mi neseděl přihloupě-naivní styl vyprávění, ale to, že jakékoliv zvíře dokáže změnit život člověka a proměnit ho v šťastný, o tom není pochyb.

Síma031
17.03.2022 3 z 5

Čtivá knížka, která splnila svůj účel. Lidé se začali víc zajímat o život zvířat, utrpení psů z množíren, útulků, atd... Jazyk je velice jednoduchý, konec nedotažený. Série o psích dobrodružstvích např. Psí poslání nebo Zákon smečky je mnohem povedenější.

NikolOt
17.03.2022 5 z 5

Moc krásné, ale zároveň smutné když si člověk uvědomí, že v knize je popsáno jen pár psích krutých osudů. Přitom taková nespravedlnost na zvířatech je páchaná dennodenně. Ale nápad napsat něco takového je skvělý.

Jana512
13.03.2022 5 z 5

Knížka, ve které popisuje Gump svůj psí život, který, i když není jednoduchý, přináší nové zážitky a poznání.
My, čtenáři, si můžeme uvědomit, jak pejsek, a vůbec každé stvoření, náš život obohacuje, a máme se k němu chovat s láskou a vděčností.

Bubulka
12.03.2022 5 z 5

Kniha i jeji filmove zpracování je velmi pěkné.

Moncele
12.03.2022 4 z 5

Jako první jsem viděla film, docela se mi líbil a tak jsem při první příležitosti sáhla po knize. Přiznám se, že se mi to nečetlo moc jednoduše, jsem asi zvyklá na jiný styl vyprávění. Dokonce jsem ji na chvíli i odložila... Ale ve chvílí, kdy jsem si ve hlavě srovnala, kdo je vypravěčem příběhu, tak se příběh rozběhl a mé čtení s ním. Slyšela jsem velkou chválu na audioverzi s Ivanem Trojanem, po té se ještě poohlédnu, určitě to bude zážitek. A co k příběhu samotnému? Pejkaři ví...

alishek
06.03.2022 3 z 5

Přečteno za odpoledne u čaje, je to taková milá, naivní knížka, ale nějak mě za srdce nechytila, takže není důvod se k ní vracet.

Irsaf
01.03.2022 5 z 5

Další krásná kniha do seznamu přečtených knížek…
Nebýt čtenářského klubu na ČBDB, asi bych se do ní nepustila… a to by byla vážně škoda…

DuncanIdaho
25.02.2022 5 z 5

Jde o pěkný příběh psího života plného změn. To co si prožil Gump je pestrý a často krutý život. Kniha je krátká ale sdělení, které nám chtěl autor dát, to rozhodně neublížilo. Knihu si určitě přečtěte.

dencazrnu
23.02.2022 5 z 5

Opravdu krásná kniha, která mě chytila za srdce. Člověk si u čtení uvědomí plno věcí, ale musím říci, že místy mi bylo z lidské rasy opravdu smutno. Z tohoto důvodu si pravděpodobně nepustím film, protože vidět na živo některá zvěrstva asi úplně nepotřebuji. Kniha je doplněna i o nádherné ilustrace. Určitě doporučuji si ji přečíst, je to čtení na jedno propršené odpoledne :-)

Sonča2
23.02.2022 5 z 5

Na rovinu, nejsem milovník psů a po knize jsem sáhla ze zvědavosti, co je to za boom. Knihu jsem otevřela před spaním a odložila krátce po půlnoci dočtenou do poslední stránky, nejen do konce příběhu. Kniha mě naprosto pohltila a teď přemýšlím, kam bych poslala pár drobných.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976