Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1855 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

KatnissLavender
20.02.2021 5 z 5

Myslím, že tato kniha nepotřebuje komentář. Primárně jsem ji kupovala hlavně proto, abych přispěla na pejsky a ani ve snu mě nenapadlo, jak hlubokou stopu ve mně zanechá. Pokud máte pejsky třeba jen maličko rádi, KUPTE si tuto knihu a přečtěte si ji! Bude to vaše nejlepší investice, to mi věřte!

LucyBrand
19.02.2021 5 z 5

Kniha splnila všechna mé očekávání a moc se mi líbila. Mám ráda zvířata ale aby se jim ubližovalo na to nemám sílu. Je to silný a dojemný příběh až skoro mě dojal k slzám. Rozhodně doporučuji si přečíst a zásadně nesmí chybět v žádné knihovně.

petulkapeta
16.02.2021 3 z 5

přiběh byl fajn,ale četla jsem daleko lepší se psimi hrdiny...dost mi vadilo jakym stylem to bylo napsane...

sidonka
16.02.2021 5 z 5

Krásná i když dost smutná kniha o psí duši, se spoustu nádherných myšlenek, které nutí k zamyšlení nejen nad příběhem samotným, ale i nad tím vlastním

Ivuska97
15.02.2021 3 z 5

Popravdě mě překvapuje tak vysoké hodnocení :) kniha je moc hezká a Gump by si zasloužil mnohem víc lásky :) ale celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla pocit, že čtu pokus napodobit Psí poslání...

hanap
15.02.2021 4 z 5

Příběh psa Gumpa milé, laskavé, veselé i smutné povídání z pohledu pejska. Audio v podání Ivana Trojana krásný zážitek.

nicoolka25
15.02.2021 5 z 5

Nad mé očekávání. Zaslouzi si vsechny hvezdicky :)

Simona99
15.02.2021 4 z 5

Zajímavý příběh z pohledu pejska.
Knížka citlivě popisuje vztah mezi psem a člověkem...

Janina2609
14.02.2021 4 z 5

“Proč jsou psi tak závislý na lásce od lidí, proč tu lásku lidem potřebujeme tolik dávat? Chráníme hlavně vaše srdce, ukazujeme vám, jak láska je jediný bohatství, který se tady na tom světě nedá ukradnout.”
Laskavý smutný příběh na jedno odpoledne, naštěstí s dobrým koncem. Poslední kapitola mne příjemně dojala, ačkoli nemám tu možnost zažít psí lásku na vlastní kůži. Moc pěkné počtení.

evineckY
10.02.2021 4 z 5

Hodně smutný příběh psa, ale naštěstí s pěkným koncem. Je pravda, že psí oči mluví. Ten můj naštěstí nic takového nezažil, protože ho mám od štěněte. Každý pes je vděčný za každou minutu, kterou mu věnujete. Mám svého doma, ale vedle u sousedů, když děcka kolem něj jenom projdou, tak ten smutek úplně vidíte :-(

SilviiM
09.02.2021 4 z 5

Rychlovečka... avšak v srdci zůstane dlouho. Musíte nad ní přemýšlet a vracet se k ní. Nádherná kniha plná pravdy a psí oddanosti.

LiberX
08.02.2021 3 z 5

Kdybychom tak mohli slyšet co si štěňata myslí. Vděčné téma, u kterého bychom se určitě nasmáli. Chyba žánru, tohle není komedie, ale doják. Občas potěší, sem tam rozesměje, ale víc než co jiného se snaží ždímat slzy. To by nevadilo, kdyby to laskavé vyprávění o psech a lidech psíma očima nebylo tak zbytečně uspěchané, plytké a prvoplánové. Autor si s vyprávěním příběhu nedal příliš práci, přeskakuje od jedné události k druhé, takže nic a nikdo nemá prostor vyniknout. Jako kdyby to jediné, na čem záleželo, bylo dostat co nejvíce srdceryvných okamžiků na co nejmenší počet stránek.

Ennie
07.02.2021

Krásný, milý, velmi krátký příběh, který zaujme především milovníky psů. A doporučila bych ho dát přečíst i dětem. Moc oceňuji odkazy na stránky, kde můžeme pomoci psům :). A abych nezapomněla - ilustrace jsou moc kouzelný.

Ale pozor, pokud jako dospělí doufáte, že vám tahle kniha otevře oči, tak bych s tím úplně nepočítala.

Janinkakr
05.02.2021 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu dceři a teď po druhé si poslechla audioknihu a dokonalého Ivana Trojana. Doporučuji

PepkazDepka
31.01.2021 5 z 5

Ah, krásna kniha, smutná, pravdivá, rýchlovka na jeden večer.

Misanhanelojc
28.01.2021 5 z 5

nejlepší knížka jakou jsem kdy četla

Evule *
27.01.2021 5 z 5

Pro mě pejskaře krásná a moc dojemná kniha. Přečetla jsem za jeden večer a bulela jak želva... jak je lidská krutost nepochopitelná, tak je lidská dobrota krásná.

Katynka01
25.01.2021 5 z 5

Musím říct že tuto knihu jsem přečetla za jeden večer a příběh mě upoutal. Byl vyprávěn psím srdcem a opravdu tak jak to pes cítí. Jak dokážou lidé být krutí a naopak jakou lásku dokážou psovi dát. Kniha se mi libyla a můžu doporučit.

Frenkis
24.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, která pohladí na duši věřím, že i lidi, kteří nemají pejska a ukáže jim pohled na svět z jiného úhlu, než jen z toho našeho člověčího.

michal2601
24.01.2021 5 z 5

Půvabný, dojemný, místy smutný příběh o malém pejskovi s velkým srdcem. Vřele doporučuji nejen milovníkům čtyřnohých stvoření.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976