Moře nářků

Ztracené království Orr leží pod vlnami oceánu, celá civilizace pohlcená dávnou pohromou. Po staletí spalo v hlubinách a jeho starobylá tajemství byla ztracena. Až do této chvíle… Starší drak Zhaitan povstal. Zatopené království Orr je znovuzrozeno - a jiné zničeno. Město Lion’s Arch, které bylo po celé generace základním kamenem civilizace v Tyrii, je brutálně smeteno vlnami a nezůstane z něj nic než ruiny. Mezi přeživšími je i Cobiah Marriner, námořník, který kvůli tsunami ztroskotá a uvízne na moři. Když ho zachrání divoký charr, Cobiah ví, že byl uvržen do navždy proměněného světa. Zhaitanovi nemrtví služebníci nyní ovládají moře, ničí přístav za přístavem a masakrují každého, kdo se jim postaví do cesty. Uprostřed zkázy Cobiah přísahá, že Lion’s Arch bude obnoven. V bouři po drakově povstání se Cobiah musí stát hrdinou pro svoji posádku, admirálem pro pirátskou flotu a tváří duchů své minulosti. Teprve pak může ovládnout Moře nářků a rozdrtit válečné loďstvo Orru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220713/more-narku-220713.jpg 4.213

GuildWars 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Sea of Sorrows, 2013

Kniha Moře nářků

Janičta
26.02.2017

Jednoznačně nejlepší díl. Příběh je zajímavý, docela napínavý, postavy nejsou ploché a lze je pochopit i se s nimi ztotožnit. Co mi na celé sérii nejvíc vadí, je způsob překladu. Knih které Niklová přeložila, jsem už přečetla dost a vím, že ona umí. Takže chyba bude asi jinde v éteru. To, že se nepřekládají charrská a nornská jména je paráda, vzhledem k tomu, že nehraji hru ustoupím i v případě zeměpisných názvů ( i když moc nechápu, co je špatného na Lvím Oblouku, Maguumské džungli, Dwayně Milosrdné nebo na jménech lodí atd....). Ovšem u věty - "U zartaceného Claw of the Khan-Ur!". Už mi tak trochu došla trpělivost. Já jsem asi prostě moc "čecha" na to, abych to jen tak přešla. Šlo by to snad vymazlit lépe ne?

Ellbereth
12.07.2016

Za mě asi nejlepší kniha ze série Guild wars a to hlavně kvůli stylu psaní autorky. Tady lze konečně říct, že knihu nenapsal jen člověk, který pracuje na hře, ale člověk, kterému psaní něco říká. Popisy jsou dobré, příběh je dobrý, není to na rozdíl od dvou předchozích knih tak uspěchané. Konečně jsou tu také více rozvedené jednotlivé profese ze hry a taky lépe popsaná kouzla. Celkově je to prostě o dost lepší kus práce než dva předchozí díly. Akorát musím říct, že Orr mi po přečtení přijde ještě nechutnější než ze hry :-D Předchozí dva díly jsem hodnotila jako hráč z úcty ke tvůrcům hry a jako fanda třemi hvězdičkami, takže tady musím dát čtyři. Kdo hru nehraje a má nějaké to fantasy už načteno, tak by měl asi o jeden bodík hodnocení snížit.

Dvoja
11.04.2016

Napínavý a čtivý příběh. Připomíná mi to filmové trháky a fantazie mi při četbě krásně pracovala.
V některých chvílích text skřípal, ale tipuji to na chybu překladu.
Druhý díl se mi (i přestože byl o fous "jednodušší") líbil o trošku víc, ale i tak za mě Moře nářků s klidem dosahuje na 5*.

Lusa
22.10.2014

Nikdy by mě nenapadlo, že o zániku a vzniku Lion´s Arch může vzniknout tak úžasný a poutavý příběh. Logan v Ostří Osudu o něm povídal Rytlockovi, že "každý je tam odjinud" a je to pravda, město kde jsou zastoupené všechny rasy, které vedle sebe mohou žít.
Bohužel byl příběh bez mých oblíbených Sylvary, ale jelikož se události odehrávájí příbližně 100 let před "Ostří osudu" je podle časové linie jasné, že Sylvary tam býti ještě nemohli. Ale naštěstí to zachraňovala má druhá oblíbená rasa Chaarové. Dobře jsem se s nimi bavila, nejlepší asi byli jejich reakce na vodu.
Z příběhu bych nechtěla prozrazovat nic podstaného a myslím si, že i ten co hru nehrál, nebo nehraje s tím v "Moře nářků" mít problémy nebude.
Pro mě to byl skvělý příběh, který mi nedovolil se odtrhnout, dokud jsme ho nedočetla. Teď jenom doufám, že snad brzy vyjde nějaký další příběh z této úžasné země.

herní adaptace

Autoři knihy