GTD - Umenie byť produktívny bez stresu

GTD - Umenie byť produktívny bez stresu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27916/gtd-umenie-byt-produktivny-bez-stresu-27916.jpg 4 97 13

Najúspešnejšia súčasná kniha o time managemente a organizovaní osobného i pracovného života, z ktorej sa vo svete predalo viac ako 600 000 výtlačkov, ponúka ucelený systém na zvýšenie produktivity pri akejkoľvek činnosti. Metóda GTD, ktorá zmenila životy tisícov ľudí na celom svete, poskytuje nástroje na dosahovanie cieľov v zamestnaní i v živote s minimálnym množstvom stresu a zároveň s maximálnou flexibilitou a efektívnosťou. David Allen už viac než 20 rokov pôsobí ako konzultant pre oblasť managementu a produktivity práce. Vo svojej knihe čitateľom ponúka overené stratégie organizovania si času a práce, ktoré vyvinul počas svojho pôsobenia v úlohe konzultanta pre firmy a organizácie ako je Svetová banka, Microsoft, Ford Foundation či U.S. Navy.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eastone Books

Getting Things Done: The Art of Stress-free productivity , 2001

Forest66
21.06.2022 2 z 5

Bylo tam pár zajímavých myšlenek, ale většinu času se autor věnoval konstatování zjevného, opakování se a protiřečení. Taky tam bylo pár vyloženě nesmyslů, ale těch nebylo moc. Jako největší přínos pro time-management považuji, že jsem poslouchal audioknihu, místo abych to četl :)

svarnyp
28.03.2021 4 z 5

Celkem srozumitelně bude čtení této knihy v dnešní době místy minimálně nezvyklé kvůli tomu, že původně vznikla v době před elektronické, avšak emaily i další pořadače jsou již uvedeny a hlavně, základní principy GTD jsou ve své podstatě nezávislé na přesné implementaci. Myslím, že by místo neuškodilo knize zkrácení, avšak mnoho textu je věnováno jasným příkladům nebo možnostem, jak systém upravit pro sebe a to jen pomůže tomu dostat GTD do praxe. I když systém organizace práce, který používám se v některých ohledech od GTD liší, mnoho nápadů z původního GTD vychází a GTD s jeho sběrným seznamem a pravidelnými kontrolami zapsaných úkolů je jádrem mnoha metodik dodnes. Co by mi chybělo je nějaký jasný pár bodový plán na implementaci, který by byl někde uveden třebas na konci knihy s tím, že by člověk nemusel číst příklady dokud by je nepotřeboval.

Zrzan
09.03.2019 5 z 5

Báječná kniha, která mi neuvěřitelně pomohla s organizováním “věcí”. Dala mi návod, jak si vyčistit hlavu a nenosit v ní každou hloupost. S knihou pracuji již přes rok a stále v ní nacházím nové tipy. Opravdu velmi přínosná a vhodná pro všechny ty, kteří si rádi zapisují nápady a povinnosti do různých seznamů. Tohle Vám otevře oči a budete to dělat opravdu efektivně.

Adelix
27.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem verzi 2016 v anglickém originále a musím říci, že mě to velmi zaujalo. Nějaký systém na poznámky a kalendář jsem už měla, ale po přečtení této knihy jsem je přeorganizovala podle rad a cítím se opravdu dobře - je to vážně přehlednější :-) Na to, že se celý systém GTD točí kolem jednoho jednoduchého grafu, je kniha poměrně obsáhlá - omáčky je tam místy až moc, ale na druhou stranu bavilo mě to číst, tak proč ne. Sleduju i web mitvsehotovo.cz.

maximka
03.10.2016 5 z 5

Super kniha, hodně mi otevřela oči ohledně organizování vlastních úkolů. něco jsem zavedla do praxe hned (sepisování všeho pokud možno na jedno místo), některé věci zatím nemám (fyzická schránka), zato jsem si zavedla týdenní kalendář na nástěnce, kde mi visí úkoly a nemusím nic přepisovat, jen přepichovat :-) také mám kartotéku na příští týdny a měsíce. zatím mi to vyhovuje spíše v papírové formě. Pocit hlavy jako "na vodě" se nedostavil prozatím, ovšem jistá úleva ano. Občas mě ale děsí, kolik úkolů na mě čeká. Mám problém s spíš odhadnout, kolik se toho dá stihnout s malými dětmi. Jsem dost netrpělivý člověk, takže když před sebou vidím úkol, chci ho mít rychle hotový, jinak mi to nepřidá na klidu.. mám ještě na sobě hodně práce :-) Ke knize se jistě ještě vrátím, spousta věcí se nedá hned podchytit. Začátek je samozřejmě to mentální sesbírání všeho, co může být už v hlavě zakotveno. doporučuji.

jakub2696
30.12.2015 5 z 5

Kniha mi zmenila do jiste miry zivot v organizaci casu a urceni zivnotnich cilu. Doporucuji.

Vojslava
30.09.2013 5 z 5

Jo, dobré postřehy pro praxi... pár věcí jsem z toho vytěžila a doufám, že to bude k užitku.

yank3e
08.01.2013 5 z 5

Jistě, všechny ty rady jsou víceméně intuitivní a samy o sobě nijak převratné. Allen ale vytvořil systém, který jako celek při důsledném dodržování vážně funguje a dokáže usnadnit život. Dnes si už nedokážu představit, že bych měl GTD přestat používat.

Kirin
25.01.2012 5 z 5

Klíčová kniha v oblasti time managementu. Metoda GTD má základ zde. Doporučuji všem, kterým záleží na kvalitě jejich života.

rose
15.01.2012 5 z 5

Skvělá kniha a hlavně skvělá metoda. Dost mi pomohla ve snaze zorganizovat si práci a nezbláznit se z toho. Občas to sice dá víc práce prokousat se textem, ale stojí to za to. Metoda GTD je dobrý vynález.

DavidMaralik
07.02.2011

Skvělá kniha, doporučuji!

stefan
30.11.-0001 4 z 5

Z mé strany spokojenost. Mnoho tipů a triků. Určitě stojí za přečtění i jen jako inspirace pro to, jak si lépe zorganizovat čas/život. Nemusíte přitom vůbec využít celé GTD monstrum..

Doporučuji.

vlki
30.11.-0001 4 z 5

Pokud bych měl hodnotit, jak pro mne byla metoda GTD přínosná, pak bych volil jasných 5 hvězdiček. Tahle kniha mi ale nepřišla úplně nejčtivěji napsaná/přeložená, proto 4.