GTD - Umenie byť produktívny bez stresu

GTD - Umenie byť produktívny bez stresu

Najúspešnejšia súčasná kniha o time managemente a organizovaní osobného i pracovného života, z ktorej sa vo svete predalo viac ako 600 000 výtlačkov, ponúka ucelený systém na zvýšenie produktivity pri akejkoľvek činnosti. Metóda GTD, ktorá zmenila životy tisícov ľudí na celom svete, poskytuje nástroje na dosahovanie cieľov v zamestnaní i v živote s minimálnym množstvom stresu a zároveň s maximálnou flexibilitou a efektívnosťou. David Allen už viac než 20 rokov pôsobí ako konzultant pre oblasť managementu a produktivity práce. Vo svojej knihe čitateľom ponúka overené stratégie organizovania si času a práce, ktoré vyvinul počas svojho pôsobenia v úlohe konzultanta pre firmy a organizácie ako je Svetová banka, Microsoft, Ford Foundation či U.S. Navy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27916/gtd-umenie-byt-produktivny-bez-stresu-27916.jpg 4.272

Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity (2001)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Eastone Books

Adelix
27.12.2016

Přečetla jsem verzi 2016 v anglickém originále a musím říci, že mě to velmi zaujalo. Nějaký systém na poznámky a kalendář jsem už měla, ale po přečtení této knihy jsem je přeorganizovala podle rad a cítím se opravdu dobře - je to vážně přehlednější :-) Na to, že se celý systém GTD točí kolem jednoho jednoduchého grafu, je kniha poměrně obsáhlá - omáčky je tam místy až moc, ale na druhou stranu bavilo mě to číst, tak proč ne. Sleduju i web mitvsehotovo.cz.

maximka
03.10.2016

Super kniha, hodně mi otevřela oči ohledně organizování vlastních úkolů. něco jsem zavedla do praxe hned (sepisování všeho pokud možno na jedno místo), některé věci zatím nemám (fyzická schránka), zato jsem si zavedla týdenní kalendář na nástěnce, kde mi visí úkoly a nemusím nic přepisovat, jen přepichovat :-) také mám kartotéku na příští týdny a měsíce. zatím mi to vyhovuje spíše v papírové formě. Pocit hlavy jako "na vodě" se nedostavil prozatím, ovšem jistá úleva ano. Občas mě ale děsí, kolik úkolů na mě čeká. Mám problém s spíš odhadnout, kolik se toho dá stihnout s malými dětmi. Jsem dost netrpělivý člověk, takže když před sebou vidím úkol, chci ho mít rychle hotový, jinak mi to nepřidá na klidu.. mám ještě na sobě hodně práce :-) Ke knize se jistě ještě vrátím, spousta věcí se nedá hned podchytit. Začátek je samozřejmě to mentální sesbírání všeho, co může být už v hlavě zakotveno. doporučuji.

jakub2696
30.12.2015

Kniha mi zmenila do jiste miry zivot v organizaci casu a urceni zivnotnich cilu. Doporucuji.

Vojslava
30.09.2013

Jo, dobré postřehy pro praxi... pár věcí jsem z toho vytěžila a doufám, že to bude k užitku.

yank3e
08.01.2013

Jistě, všechny ty rady jsou víceméně intuitivní a samy o sobě nijak převratné. Allen ale vytvořil systém, který jako celek při důsledném dodržování vážně funguje a dokáže usnadnit život. Dnes si už nedokážu představit, že bych měl GTD přestat používat.

Kirin
25.01.2012

Klíčová kniha v oblasti time managementu. Metoda GTD má základ zde. Doporučuji všem, kterým záleží na kvalitě jejich života.

rose
15.01.2012

Skvělá kniha a hlavně skvělá metoda. Dost mi pomohla ve snaze zorganizovat si práci a nezbláznit se z toho. Občas to sice dá víc práce prokousat se textem, ale stojí to za to. Metoda GTD je dobrý vynález.

DavidMaralik
07.02.2011

Skvělá kniha, doporučuji!

stefan

Z mé strany spokojenost. Mnoho tipů a triků. Určitě stojí za přečtění i jen jako inspirace pro to, jak si lépe zorganizovat čas/život. Nemusíte přitom vůbec využít celé GTD monstrum..

Doporučuji.

vlki

Pokud bych měl hodnotit, jak pro mne byla metoda GTD přínosná, pak bych volil jasných 5 hvězdiček. Tahle kniha mi ale nepřišla úplně nejčtivěji napsaná/přeložená, proto 4.