Grunge

Grunge https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340210/bmid_grunge-728-340210.jpg 4 149 29

Paměti lovce monster série

Vydejte se zpátky do osmdesátých let, do zlatých časů lovení monster, kdy v Bílém domě seděl Ronald Reagan, Ray a Susan Shacklefordovi patřili k nejlepším lovcům a sushi v Seattlu se ještě dalo jíst. Když byl svobodník Oliver Chadwick Gardenier zabit při bombovém útoku v Bejrútu, někdo, možná svatý Petr, mu dal na výběr – pojď do nebe, kde je to pěkné, ale trochu nudné, nebo se vrať na Zemi. Šéf pro tebe má úkol, jen musíš najít znamení. Chad si jako správný mariňák vybral další misi. Bohužel, tím znamením má být číslo 57, které je i na každé druhé láhvi s kečupem. Bohudík, součásti mise byla i práce ve společnosti, která se jmenuje Lovci monster. Tam Chada naučili, jak se správně oblékat na jogging (nenápadná zbroj a větší počet zbraní), jak navazovat kontakty v jakuze a proč není dobrý nápad vtipkovat před trolly o kozlech, a pak ho poslali chránit lidi před vším, co se je (nejen) v noci snaží sežrat. A pak už šlo všechno jenom z kopce.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Grunge , 2016

Sitting-Bull
17.07.2023 5 z 5

Dobře jsem se bavila a ani trošku mi nevadilo, že Chad je hrdina-co-umí-naprosto-úplně-všechno, něco jako Chuck Norris. :-D
Miluji hlášky v Lovcích Monster a zde jsem jejich nedostatkem tedy rozhodně netrpěla. Miluji humor Larryho Correiy. Za mě tedy skvělá jízda pokračuje a vrhám se na další díly.

havrmoni
24.04.2023 4 z 5

Dala bych i 5*, ale Lovci monster byli lepší. Jsem zvyklá číst v kronikách a podobných věcech, takže číst něco jako deník či paměti lovce mě celkem bavilo. Je tam hodně popisu a hodně Chada :) konec konců jsou to jeho paměti a on je vyvolený. Uvidíme co bude dál.

Lacie
08.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Nejspíš jsem si někde zapomněla svou pružnou mysl, ale není to ono. Nijak nedokážu určit, kde končí Ringo a začíná Correia, svět lovců monster sedí, postavy sedí, o vtípky nouze není, ale prostě...
Lovci monster jsou přímí ve všech směrech. Řeší se monstra - jak je najít a zabít; zbraně - jak je zdokonalit a všechno jimi zabít; kamarádství až za hrob... a mají striktně danou hranici, s kým se bavit a s kým už za žádnou cenu. Při srovnání Zeda a Chada pro mě vyhrává Owen. Chad je multinadaný, silný, vtipný, šikovný, nadšenec do zbraní s jízdenkou do Nebe, nevadí mi ani jeho namyšlenost a ochota obšťastnit i sršní hnízdo, když mu to něco hodí, jenže moc žvaní a hraje to na všechny strany. Jako politika, monstra, Jakuza, Stricken, to jako totálně fakt?
Jak se dostávám v knize dál, ubývá akce a množí se plky. Nezachrání to ani okolní postavy ze Seattlu, doktoři Nelsonovi jsou nemastní, neslaní a hm, nikdo další mi v paměti nijak extra neutkvěl, což je docela vypovídající.
ALE!!! Extra spoilerová bomba na závěr: odepsaný kytarista pobývající u gnollů Kurt Cobain a princezna Shallala Courtney Love. Jako já totálně umírám, fakt jako!

Dalibor1980
20.01.2023 3 z 5

Oproti originálnej sérii naozaj oveľa slabšie. John Ringo akoby chcel silou mocou prekonať svet Larry Correiu väčším lepším dokonalejším borcom a absolútne to u mňa nefungovalo. Ale buďme vďační za všetko z tohto sveta, no :o).

Panpalapax
04.07.2022 3 z 5

Musím napsat, že lovec monster Chad mi není sympatický. Pan dokonalý, sukničkář a velký drsňák. Asi jsem zaujatý, ale prostě to tak vnímám. Podání Johna Ringae mi celkově moc nesedne. Co píše Correia sám se mi líbí víc. Ale přesto jsem během čtení osciloval mezi 3* a 4*. Musí se nechat, že různých military, politických a všelijakých jiných reálií je tam dost, což oceňuji. Možná ale zase až příliš mnoho. Občas má děj i žádoucí spád, i když je vše celkem předvídatelné. A dopadne předvídatelně dobře. Možná až na závěr, ale zase je to úplné klišé, ach jo. Někdy se zase autor zasekne na popisech podružných věcí, které mě nudily. Přesto jsem stále váhal, jaké hodnocení dát. Třeba tipy profesionála se mi libily. Nakonec si autor za o něco nižší hodnocení může sám: já totiž grunge poslouchám, a mám ho rád.

Belanna
19.06.2022 5 z 5

Lovci monster opět nezklamali. Super oddechovka, skvělý humor.

netopýrek
09.06.2021 4 z 5

Velmi příjemné čtení, líbila se mi lehkost s jakou byla kniha napsaná a vyprávěna.

veškeré nové poznatky jsme se dozvídali jednoduše, bez zbytečné omáčky kolem a opravdu jsem si užila veškerou nadsázku a humorné zpracování knihy, protože i když šlo do tuhého, tak se objevila nějaká neskutečně vtipná hláška a prostě se nešlo nesmát.

Ramiel
23.02.2021 4 z 5

Já mám tyhle nenáročné oddychovky ze světa Lovců monster rád pro jejich zábavnost. A ani tato kniha od Ringa nezklamala a splnila má očekávání.

Luigi1
08.02.2021 5 z 5

Opět krásné čtení,které se mi moc líbí.Mám rád tento druh literatury.

hanzmb
28.01.2021 4 z 5

Před lety jsem četl 1.díl LM a nezanechal ve mě potřebu číst další díly. Knihy od Ringa se mi ale docela líbily a tak jsem se rozhodl ještě jednou tohle prostředí zkusit. A i když to pořád je jen oddychovka, přece jen to není dokola pouze o vraždění monster, jako základní řada. Jen hlavní hrdina je typický americký superman a nevím, jestli především on mě od dalších dílů neodradí. Teprve teď člověk dokáže pořádně docenit kvality Ríšova Stribura. A jeho nádherné pražsko-irské prostředí.

QEDS
22.01.2021 4 z 5

Parádní pokračování (rozuměj rozvinutí světa LM s.r.o.) u kterého jsem se skvěle bavil. Nic víc, nic míň.

kokrokr
23.05.2020 3 z 5

Paměti jsou dle mého příliš popisné a nemají ten vtip a jiskru, co měla hlavní série LM. Není to špatné čtení, ale už to není taková zábava co dříve. Je jasné že Ringo píše jinak než Correia. Ringo je výborný autor a já mám rád jeho sci-fi, tady jsem se ale nudil.

Stupino
04.02.2020 5 z 5

Dočteno a opět super kniha. Už se tu nebudu pořád opakovat.

Etule
16.01.2020 4 z 5

Je hodně poznat, že se tady angažuje i jiný autor než Correia. Nechybí tu skvělé hlášky, celkem sympatické vedlejší postavy, ale něco tomu prostě chybí. Ale jako oddechovka, a berlička při čekání na pokračování hlavních knih, naprosto super. :)

protokol
17.05.2019 5 z 5

skvelé doplnenie hlavnej série bál som sa že to bude nudnejšie ale nie skvele to pasuje k lovcom a hlavnému príbehu

CharlesWard
26.02.2019 2 z 5

Než se autor konečně dostal k popisování jednotlivých případů, myslel jsem, že umřu nudou. Potom se to sice trošku zlepšilo. Zas až tolik ale ne.

tlllk
26.09.2018 4 z 5

Dobrý Will Hunting na steroidoch, s kontaktom na sv. Petra, likvidujúc všetky pekelné príšery, čo viac čakať od dobrej fantasy ? Trochu mi tam chýbal nejaký vyšší "cieľ", takto to bola skôr zbierka poviedok , ale i tak to bol fajn oddych...

EmanuelBremi
08.06.2018 5 z 5

Vše, co bych vyčítal prvnímu dílu lovců mi tato kniha vynahradila. Zmíním několik nedostatků, ale jinak si troufám říci, že pro fanoušky žánru je toto dokonalá kniha, protože pro mě byla.

Chad jako charakter dle mého hned při seznámení s jeho rodinou Owena převálcoval. Jeho pohled na svět a tedy forma humoru mě navíc také oslovila více. První lovci mi přišli příliš megalomanští s vyvolenými a záchranou světa, takže ukázka "běžných" misí lovců mě potěšila a rozhodně nejsou o nic nudnější. Akce jako vždy odsýpá a je jí tu snad ještě více.

Často jsem četl kritiku na tři věci: vedlejší charaktery, Chad je příliš OP a zdlouhavé pasáže popisu zbraní. Ani jedno však nevidím jako problém. Vedlejší charaktery jsou zde více křoví to ano, ale nepřišlo mi to na škodu. Chad je opravdu všestranný, ale díky jeho inteligenci nám autoři mohli ukázat, jak doopravdy vypadá výzkum monster a že ho je třeba. Navíc Owen se vrací z hrobu a zázračně se léčí vícekrát. Zdlouhavé pasáže mi také nevadili. Hlavní hrdina je mariňák a tohle má být jeho deník, je jasné, že se rozplývá na vybavením.

Ano je to trochu jiné, ale rozhodně bych netvrdil, že horší. 98% a dlouho budu vzpomínat, jak jsem si knihu užil.

denydean
05.05.2018 5 z 5

Bomba!! Hned jsem si knihu zamilovala. Skvělé doplnění k sérii. Nemůžu se dočkat až mi dorazí druhý díl.
Miluju LM jedna z nej sérii co mne mohla potkat !.

snupko
16.02.2018 3 z 5

Súhlasím a pripájam sa k názorom KAREL6728 a ďalšími.. Kto má rád svet Lovcov monstier, tak si kniha zaslúži prečítanie, ale žiadny mimoriadny boom sa nedeje. Correiov humor proste chýba, nech sa Ringo snaží kopírovať ako chce.

Autoři knihy

Larry Correia