Údolí kostí

Údolí kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22015/udoli-kosti-22015.jpg 5 28 6

Gruber série

Detektiv Jimmy Paz, známý z předcházejících příběhů, je přímým svědkem vraždy. Z balkonu luxusního hotelového apartmá je vyhozen na ulici muž, jedná se o súdánského ropného magnáta, který přijíždí na jednání do Miami. V hotelovém pokoji je nalezena mladá žena, která se nachází v náboženském vytržení. Poté, co se probere, si na nic nevzpomíná a zmateně hovoří o svých náboženských vidinách. Je zadržena a ve vazbě píše deník, ve kterém se k činu doznává, vyšetřovatelé jsou však na pochybách, jestli se jedná o skutečnou vražedkyni, nebo o duševně vyšinutou osobu s náboženskými halucinacemi. A jaká je spojitost mezi ní a tajemným Súdáncem? Na všechny tyto otázky najde čtenář odpověď v dějově spletitém románu, který ho udrží v napětí až do posledních řádek.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Valley of bones , 2004

veronika4001
07.04.2024 5 z 5

Příběh se mi zdá být svižnější než Obratník noci, zřejmě tím, že dopisy v Obratníku noci nahradila pro mě o poznání čtivější a srozumitelnější výpověď Emmylou o jejím zneužívání v dětství a inklinování ke Kongregaci milosrdných sester krve Kristovy a historické vsuvky ze života rodiny de Berville.
Co k tomu psát? Ten, kdo četl Obratník noci, se jistě těší na přelétavého (se sexy nábojem) detektiva Jimmyho Paze (i když v tomto díle již hloubavějšího a usedlejšího), který vede trestní vyšetřování a v této souvislosti se zajímá o psychologický, psychoterapeutický a psychiatrický obraz Emmylou Dideroffové.
Soukolí a shody jsou kořeny pro divné zvuky.
Narozdíl od prvního dílu je příběh více beletristický a akční (Pez už nepracuje sám, je zkušenější a vnímavější), zde se neoddáváme písemným vzpomínkám, ale rodící se praxi a praxi, která je tady a teď.

tkometka
08.02.2018 4 z 5

Skvělé napsaná detektivka. Autor zvládl bravurně prolnout příběhy aniž by se čtenář ztratil.
Jediné co mi trochu vadilo bylo "supermanství" Emylou.

trudoš
30.10.2016 5 z 5

Poté, co miamský detektiv s kubánskými kořeny Jimmy Paz vyřešil sérii rituálních vražd, znovu se pouští do problému, jehož tajenka se nalézá někde mezi nebem a zemí. A Fox Mulder v rohu tiše pláče závistí.
Údolí kostí a předchozí Obratník noci jsou si v lecčems podobné a přesto zcela jiné. Michael Gruber se opět s bravurou sobě vlastní pohybuje v několika různých liniích, v různých časech a v různých vypravěčských stylech. Přitom se však nijak neopakuje, protože pracuje s úplně jinými motivy i tématy. Navíc už tolik neapeluje na mnohastránkové popisy a spíše se soustředí na záhadu jako takovou. Tu pomalu odkrývá jak Jimmyho nestandardní vyšetřování, tak především příběh hlavní podezřelé Emmylou Dideroffové, jejíž osud je pevně spjat se silami, které lidská mysl dokáže pochopit jen těžko, natož je ovládat.
Chytrý moderní thriller okořeněný špetkou mystiky, jehož největší předností je čtivost, jež i přes pomalou gradaci člověka pevně připoutá do sedačky a drží nekompromisně až do přistání.

raski
03.06.2013

je to prvy titul ,ktory som cital od tohto autora.
zauijmave citanie o tom co nam nadeli osud a ako sa s tym vieme vysporiadat.

AdaVinculin
26.05.2013 4 z 5

Podle mě průměrná detektivka. Neurazí, ani nějak zvlášť nenadchne. Ale rozhodně nenudí. Zajimavý, spletitý děj.

Dandulka
14.04.2012 5 z 5