Ledový strach

Ledový strach https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391078/bmid_ledovy-strach-0dI-391078.jpg 4 232 56

Grónsko série

Tupaarnaq se vrací do Nuuku, aby svému jedinému příteli Matthewu Caveovi pomohla s hledáním jeho nevlastní sestry Arnaq. Ta zmizela během víkendového výletu se svými dánskými spolužáky do vzdáleného opuštěného města Færingehavn. Krvavé skvrny na jednom ze zchátralých domů mluví za vše; když však Arnaqčina matka obdrží telefonát od své vyděšené a vyčerpané dcery, všichni si uvědomí, že na obzoru je hrozivý zločin. Matthew zjišťuje, že byl zatažen do hry, ve které svou roli hraje nejen Arnaq, ale i otec, kterého 24 let neviděl. Do hry života a smrti, moci a nadvlády. Matthewův otec Tom byl jakožto mladý voják na severogrónské základně v Thule součástí tajného, smrtícího pokusu. Byl obviněn z dvojnásobné vraždy a donucen uprchnout. Od té doby žije v utajení. Ve spojení se zmizením Arnaq se starý thulský případ opráší. Nesčetná dávná tajemství se vymykají kontrole a kostlivci vylézají ze skříní. Matthewa sužuje otázka, zda je otec, po kterém celý život pátral, chladnokrevným vrahem. Zároveň se ocitá pod rostoucím nátlakem grónské policie z jedné strany a americké armády, která také touží po dopadení Toma, ze strany druhé. Zatímco se Matthew rve o Arnaqčin život, musí zároveň přimět Tupaarnaq k rozumu dřív, než si sama začne vyřizovat účty z minulosti způsobem, který by mohl skončit vraždou. Matthew se nakonec začíná sám sebe ptát, zda je Tupaarnaq doopravdy tím člověkem, kterého zná. Ledový strach je samostatné pokračování bestseleru Dívka bez kůže.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Kold Angst , 2018

Modesty
19.06.2020 1 z 5

Děsná slátanina!

_kadla_
21.05.2020 5 z 5

Pro shrnutí - napínavé, čtivé, morbidní, ale i trochu předvídatelné.
První díl jsem si moc nepamatovala, ale to vůbec nevadilo, to důležité bylo připomenuto. Přestože je v knize velké množství postav, neztrácela jsem se v nich. Člověka při čtení občas mrazilo, a to nejen z představy ledu a sněhu.

Blondebookdevil
06.05.2020 5 z 5

Pokračování grónské série je výrazně lepší než Bez kůže, proto se divím modrému hodnocení.
Tak, jak jsme poznali postavy v prvním díle, se s nimi setkáváme nyní znovu a je to trochu osobnější. Matthew se ocitá v těžké situaci, kdy mu někdo unese sestru a do toho se dozvídá zprávy o otci, kterého přes dvacet let neviděl. Pomáhá mu kamarádka Tupaarnaq, takové Grónsko jako člověk - drsná, chladná a nemilosrdná.
Prostředí je skvěle vykresleno a mapa dopomáhá představit si kraj. Laťka je tady posazena vysoko a snad tomu tak bude i v dalších dílech, autora jsem si oblíbila, protože já sama o Grónsku moc nevím, ale jen z "obyčejného" thrilleru se toho dá hodně dozvědět. Aféra a operace Tupilak s prášky a pokusy mi přišla dost reálná. Konec mě dostal, vůbec nevím, co si mám myslet. Brzy další příběh, prosím!

Kizuizi
29.04.2020 5 z 5

Narozdíl od prvního dílu jsem už tušila, co mohu čekat, ale s potěšením musím konstatovat, že je Ledový strach mnohem lepší. Doufám, že třetí díl si udrží alespoň tuto laťku.

Rauser.
23.04.2020 3 z 5

Ledový strach je určitě lepší, než předchozí díl. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Ale přesto nemůžu dát víc hvězdiček, protože náš novinář během pár stránkách prožije za vlasy (pořádně) přitažené hrůzy...

Avila
17.04.2020 5 z 5

Nordbo prostě umí. První díl byl hodně povedený a zaujalo mě prostředí Grónska.
Druhý byl ještě lepší a napínavější... Jediný problém který jsem s knihou měla byl ji odložit...

Čtenářka2020
05.04.2020 5 z 5

Naprosto úžasné! Je potřeba mít přečteno i Bez kůže, tj. první kniha spisovatele, Ledový strach navazuje. Má to spád a naprosto vás to pohltí.????

PPardinio
29.03.2020 4 z 5

Ledový strach je dle mého mínění o dost lepší než první díl (Bez kůže) a čtivosti knížky pomáhají opět docela krátké kapitoly. Mapka Grónska mi dost pomohla a několikrát jsem jí použil, abych se podíval, kde se děj zrovna odehrává. Určitě se spisovateli povedlo lépe vybalancovat děj ze současnosti s minulostí. Faerský přístav působil hodně zajímavě a příběh měl po celou dobu vyprávění spád. Tupaarnaq zde zdatně sekundovala Matthewovi, jenž je velice příjemným oživením této krimi série (nejde vlastně o detektiva ale novináře, který je obyčejným, zranitelným a přemýšlivým hrdinou). Záporňácká postava Bárdura je zvláště perverzní a zvrácená. Když se do toho přidá několik dalších záporáků v čele s Abelsenem, je o zábavu postaráno. Mé hodnocení sráží jen občasné dost nelogické chování některých postav (např. policie, pilotů nebo vojáků). Těším se na 3.díl série, jenž bude 100% následovat.

astra3
25.03.2020 5 z 5

Trochu drsnější sever. A když se do toho přimíchá americká armáda s utajovaným programem. Rychle se to četlo. Mělo to spád.

artlucie
04.03.2020 3 z 5

Tentokrát mě zmátla obálka knihy, očekávala jsem úplně jiný příběh, ale i tak jsem si to užila. Pravda je, že se stále něco dělo, četlo se to dobře, bylo to takové jiné, ale stejně mi tam něco chybělo.. Nečetla jsem ještě Bez kůže, což může být ten problém. Znovu bych nečetla.

vera4669
04.02.2020 5 z 5

Matthew mě prostě baví ..knížka byla skvělá, i když chvilkama jsem měla problém se v některých jménech orientovat, je jich poměrně dost, přesto dávám plný počet, doufám, že se brzo dočkáme dalšího pokračování

michaela8442
25.01.2020 5 z 5

Opět mě autor nezklamal. Po "Bez kůže" jsem věděla, do čeho jdu, ale i přesto mi brutalita a specifika grónského zacházení s dětmi a ženami dost vadí. Americké zájmy nade vše nepřekvapují. Líbilo, jsem fanouškem severské literatury.

maris123
18.11.2019 3 z 5

Úžasně vykreslené Grónsko, sníh a ledovec a nepředstavitelné vzálenosti (díky za mapku). Ale po prvním díle jsme z dalšího vývoje postav zklamaná, on tam vlastně žádný vývoj není, všechno je jen ohromně akční a napínavé. Co na tom, že logika občas pláče. Ještě že se to tak dobře čte.

Jandýs
07.11.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale jakmile se stupňovalo napětí, už mě děj pohltil a bylo obtížné knihu odkládat.. Opět skvěle vykreslená severská atmosféra a chvilkami se mi až tajil dech.

Ceeca
05.11.2019

Vše na jedničku, zápletka, příběh rozuzlení. První kniha autora mě tak nenadchla, ale Ledový strach všem vřele doporučuji, četla jsem ji "jedním dechem".

karol.cadex
04.11.2019 5 z 5

Skoro nikdy nečtu série a Grónsko je opravdu výjimka.
Je tu všechno - sympatický novinář aka hlavní hrdina, co odkrývá všechnu špínu, jež se vejde do jednoho malého Grónska a s každou kapitolou je jí víc a víc. Pak je tu potetovaná lovkyně lidí, která se mstí za svoje šílené dětství. Občas je tu pár vyšinutých eskymáků, děti s depresemi, dva tři policisti, protože víc jich být na tom metru čtverečním být nemůže, kdy nejméně jeden z nich vždy umře. Mrtví tuleni, ledová voda, fjordy, skály, vlny, šílená zima. Něco málo historie, něco málo geografie, taky demografie a politické souvislosti. Prášky bych zapomněla! A vojáky, co vstávají z mrtvých. A prima konec v rámci možností.
Někomu to může přijít jako slátanina. Ale mně ne, mně se to vážně moc líbí. Tak moc, že jsem se dnes i dívala na ceny nemovitostí na jihozápadě Grónska.

detektivní a krimi romány Grónsko dánská literatura thrillery

Mads Peder Nordbo
norská, 1970