Ledový strach

Ledový strach https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391078/bmid_ledovy-strach-0dI-391078.jpg 4 232 56

Grónsko série

Tupaarnaq se vrací do Nuuku, aby svému jedinému příteli Matthewu Caveovi pomohla s hledáním jeho nevlastní sestry Arnaq. Ta zmizela během víkendového výletu se svými dánskými spolužáky do vzdáleného opuštěného města Færingehavn. Krvavé skvrny na jednom ze zchátralých domů mluví za vše; když však Arnaqčina matka obdrží telefonát od své vyděšené a vyčerpané dcery, všichni si uvědomí, že na obzoru je hrozivý zločin. Matthew zjišťuje, že byl zatažen do hry, ve které svou roli hraje nejen Arnaq, ale i otec, kterého 24 let neviděl. Do hry života a smrti, moci a nadvlády. Matthewův otec Tom byl jakožto mladý voják na severogrónské základně v Thule součástí tajného, smrtícího pokusu. Byl obviněn z dvojnásobné vraždy a donucen uprchnout. Od té doby žije v utajení. Ve spojení se zmizením Arnaq se starý thulský případ opráší. Nesčetná dávná tajemství se vymykají kontrole a kostlivci vylézají ze skříní. Matthewa sužuje otázka, zda je otec, po kterém celý život pátral, chladnokrevným vrahem. Zároveň se ocitá pod rostoucím nátlakem grónské policie z jedné strany a americké armády, která také touží po dopadení Toma, ze strany druhé. Zatímco se Matthew rve o Arnaqčin život, musí zároveň přimět Tupaarnaq k rozumu dřív, než si sama začne vyřizovat účty z minulosti způsobem, který by mohl skončit vraždou. Matthew se nakonec začíná sám sebe ptát, zda je Tupaarnaq doopravdy tím člověkem, kterého zná. Ledový strach je samostatné pokračování bestseleru Dívka bez kůže.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Kold Angst , 2018

Crozz
04.09.2021 5 z 5

Zase za 5*, čtivé a napínavé, prostě ideální knížka.

marketa7
24.07.2021 3 z 5

Napinava detektivka z netradicniho prostredi. Za mne zajimavejsi a prehlednejsi nez 1.dil, 2.dil byl mene brutalni, byt Gronsko bude proste jine, svižně plynul, leccos se z 1.dilu dovysvetlilo. Co asi bude ve 3.dilu? Mimochodem - jmena jsou skutecne zapeklita, doporucuji se nesnazit precist, jen si je "vyfotit". :-)

ivka67
03.06.2021 4 z 5

Super napínavé už se těším na pokračování.

Simstr
12.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se odhodlala ke druhému dílu. První díl byl za mě nic moc. Za to druhý díl je lepší, opravdu. Doporučuji a těším se na třetí...

ChodzikCZ
01.04.2021 3 z 5

Nečetl jsem první díl, takže mi to ze začátku přišlo velice zmatené a nepřehledné, hromada postav, různé časové linie, nesouvisející události. Cirka od poloviny se kniha začíná vybarvovat, než dospěje do finále, kde se většina věcí rozuzlí, ale více než 3 hvězdy si nezaslouží.
Na přebalu knihy je napsáno, že je kniha vhodná pro fanoušky Stiega Larssona, s jehož sérií Milenium si v ničem nezadá - s tím si dovolím silně nesouhlasit, Larsson je literárně a příběhově úplně někde jinde, tohle je proti němu velice slabé a porovnávat sérii Milenium s tímto dílem je rouhání... Předcházející díl, ani žádné následující už vyhledávat nebudu, nestojí to za to.

ladyba
21.03.2021 4 z 5

S nástupem aktivní role Matthewova otce Toma i jeho sestry Arnag příběh dostává konečně pořádný spád a něco se děje tady a teď. Nepátrá se jen v minulosti. A dopracujeme se samozřejmě k odpočátku očekávatelnému zproštění Tomovy viny z vražd kolegů. Bohužel zmrtvýchvstání Jakoba je hned identifikovatelné, a přestože je to zdatný vyšetřovatel, pokládám si otázku, proč čtyřicet let doopravdy nic nepodnikl pro odhalení skutečných pachatelů sexuálních a medicínských zločinů a naopak připustil, aby se děly další. A píše si jen poznámky do šuplíku. Proč se nikdy nezajímal o bratra Paneerag ani její další příbuzné? Proč se Paneeraq sama tak sandno vzdala bratra a tety? A čtyřicet let se nesnažila s nimi navázat žádný kontakt?

Andrea7272
19.03.2021 5 z 5

Druhý díl opět napínavý,možná i víc než první. Super jdu na další :-)

malen
18.03.2021 3 z 5

Asi proto, že jsem nečetla první díl, mi to chvílemi připadalo bez hlavy a bez paty. Ale zase ne, že by se dobře nečetla. Božínku , ale těch mrtvol, jak do béčkového filmu. Nakonec to mělo tu patu i s hlavou a určitě by to chtělo dočíst i ten 3. díl. NO, nevím.

soukroma
02.02.2021 2 z 5

Zbytečné popisy brutálního násilí, podivnosti všeho druhu, neuvěřitelná zápletka, ohavně vylíčené Gronsko (spousta příšerně dlouhých místních jmen), strašně postav a přílišná závislost na prvním díle. Ten jsem nečetla, takže v úvodu mi autor asi chtěl pomoct a zničehonic mi naservíroval naprosto nesmyslnou vsuvku (moderně flashback) s tucty neznámých jmen a ještě více mrtvolami jako asi třístránkové shrnutí předchozího dílu, to se tedy nepovedlo. Po půlce už jen prolistováno, první a poslední setkání s vylíčením Gronska z pera autora.

Munzik
17.01.2021 4 z 5

Musím říct, že jsem byl knihou mile překvapen, jelikož první díl se mi moc nezamlouval. Tak jsem zvědavý, jaký bude díl 3.

PetraCy
11.01.2021 5 z 5

Opět napínavý příběh až do konce...už se těším na třetí díl, který si nenechám ujít...

zdendula31
26.11.2020 5 z 5

Jedna z mála knih,u které jsem si po přečtení první kapitoly přála aby kniha neskončila.
Super..

iveta3689
10.11.2020 3 z 5

Mnohem lepší kniha, než první díl. Autor do příběhu zapletá osudy z prvního dílu. Není to vůbec násilné, ani nepřehledné. Děj svižně ubíhá. Autor zaplétá nové informace, ale zároveň vysvětluje předchozí zápletky. Celkově má kniha velmi zajímavý děj.

Martufi
23.10.2020 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, ale ne zcela splnila moje očekávání. Těším se na třetí díl.

lalaserka
04.10.2020 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu jsem už tušila, co mohu čekat, ale s potěšením musím konstatovat, že je Ledový strach mnohem lepší. Už se moc těším až si koupím a přečtu třetí díl

MoireDeTardis
23.09.2020 3 z 5

Příběh mi přišel lepší než první díl, ale tím, že jsem to četla po delší době od první knihy, tak jsem horko těžko vzpomínala na její děj. Spisovatel se sice snažil paměť naťuknout, ale musím se přiznat, že i v první knize jsem některé pasáže proletěla asi s menší mírou ukládání informací, takže mi to tolik nepomohlo. Všeobecně jsou pro mě problematické Grónské názvy i jména. Věřím ale, že pokud se na další díl vrhnu brzy po dvojce, tak by zážitek mohl být o něco vyšší.

Bee240
04.09.2020 5 z 5

Když jsem sáhla po této knize neměla jsem zrovna velké očekávání jelikož skoro pokaždé když jsem četla nějakou sérii se mi potvrdilo že druhý díl za moc nestojí. Naštěstí to neplatí pro knihy M.P.Nordba - tato kniha je o stupeň výš než první díl,který jsem četla začátkem minulého roku a byla jsem z něj nadšená. Po dvou měsících po událostech z první knihy se opět setkáváme s novinářem Matthewem a jeho novou přítelkyní Tupaarnaq. Toto pro mě nesourodé přátelství kupodivu dobře funguje a nejednou se jim vyplatilo, že mají jeden druhého. Oproti prvnímu dílu se nemusíme seznamovat s prostředím Nuuku a celkově s Gronskem a díky tomu bylo více místa na akci a příběh byl jedna velká jízda.
Příběh je rozdělen na dvě dějové linky v první se blíže seznámíme s Tomem (otcem Matthewa) s jeho minulostí a hlavně se vysvětlí důvody proč svého syna opustil.
Druhá dějová linka je o zmizení mladé Arnaq - nevlastní sestře Matthewa, kterou nedávno nalezl.
Kniha má spád a byla jsem napjatá jak vše dopadne. Jako u prvního dílu se jedná o mrazivé a místy drastické čtení, které mě pohltilo a na konci jsem nemohla uvěřit.
Čtení jsem si užila a těším se na pokračování....

Didi15
26.08.2020 3 z 5

Nemůžu říct, že to bylo špatný, ale jsem trochu rozpačitá, nabízel se skvělý příběh, který ale zbytečně kvapne utíkal. Sup a byli jsme v podzemí a šup byli jsme nad zemí. Budu si muset dočíst i jedničku, abych si utvorila názor a celkový obraz.

KočkomilkaJana
26.07.2020 3 z 5

Jakmile příběh nabere tempo, díky kterému jsem si předchozí díl zamilovala, budete možná trochu rozpačití. Autor se snaží dohnat absenci akce v první části knihy a tak velké a významné události seká vedle sebe jednu za druhou až jde hlava kolem. Místy autor kostrbatě ujede, ale brzy se srovná na kvalitu prvního dílu. Dokonce se autor polepšil a přidal více popisů krajiny a Grónska jako země. Což se úžasně čte. Na rozdíl od útrap mladého hrdiny novináře, který působí stále jako loutka zmítaná událostmi s pekelným štěstím. I to se ale dá překonat, neboť autor v rámci přírody zahrnuje do svého díla rozkošnou a nevinnou intimitu Matta a Tupaarnaq. Což v porovnání se zvěrstvy na následných stranách tvoří dokonalý protiklad.

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

Tentokrát je v Anotaci řečeno víceméně všechno podstatné. Tuparnaq a Matthew opět zasahují v případě brutálních vražd na vlastní pěst a krom toho že je unesena Mattheuova nevlastní sestra je tady hezky rozveden příběh né úplně normální "rodiny", která se toho účastní.
Kniha je sice volným pokračováním a vše důležité z knihy bez kůže je zde zopakováno, byť jen náznakem, ale za mě by tahle kniha bez přečtení "1.dílu" nebyla to čím je. Dalo by se říct, že tyhle dvě knihy by mohly být jedna a byla by to skvělá napínavá jízda a nikdo by ani nepostřehl že se něco změnilo.

detektivní a krimi romány Grónsko dánská literatura thrillery

Mads Peder Nordbo
norská, 1970