Trnitá řeč

Trnitá řeč https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387958/bmid_trnita-rec-kU0-387958.jpg 4 547 131

Šest příběhů s úžasnými ilustracemi z temného světa fantasy sérií Griša a Šest vran. Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku. V temných pohádkách je totiž možné úplně všechno. Za každým rohem číhá zrada, pomsta, obětování, ale i láska...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic , 2017

okeey
okeey
02.03.2019 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha s povídkami, kde na konci každé nalezneme poučení. Jsou to správné ,,divnopovídky", ve kterých mám zálibu. Tuto knihu bych přirovnala k Bajkám Barda Beedleho a Povídkám Podivných. Moc milá kniha s nádhernými ilustracemi. 9/10

Damonka12
Damonka12
26.02.2019 3 z 5

Ze všech 6 povídek se mi líbila jen první a poslední. Ostatní mě moc nechytly. Ale ilustrace byli dokonalé. Líbilo se mi jak v každé povídce postupně přibývají. Opravdu skvělí nápad. Ale znovu už si knihu asi nepřečtu.

Deaner
Deaner
25.02.2019 4 z 5

Kniha po vizuální stránce naprosto válí. Všechny pohádky jsou čtivé a né vždy čekáte takový konec. Dobrá od dechovka na večery.

roman9276
roman9276
10.02.2019 5 z 5

Přebral je totálně boží! A vlastně i ilustrace i ty povídky! Jedna z nejhezčích knížek, který máme doma. Šest předělaných pohádek. Některý ucházející, ale většina mega úžasnejch. Fanoušci šesti vran a světa Grišů si nemůžou nechat ujit.

Blahona
Blahona
05.02.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha roku 2018. Málem mi tato knihy unikla, protože po sérii Griša jsem byla poněkud znechucená. Ale formát krátkých příběhů Bardugo umí a vytvořila šest nádherných, čtivých a poněkud temných pohádek, které jsou nadčasové. Kniha je doplněna o nádherné ilustrace.

Safira7
Safira7
30.01.2019 5 z 5

Úžasná, kniha mě okamžitě pohltila, přečetla jsem jedním dechem..... Doporučuji

Libušš
Libušš
25.01.2019 3 z 5

6 pohádek, předělaných do povídek od autorky, ze které jsem byla unešená, jakou má představivost v předchozích svých počinech. Tady mi to přišlo takové né špatné, ale mohla si stím trošku víc pohrát. 2 povídky mi přišly odfláknuté, u jedné jsem několikrát usnula, ostatní byly povedené. Každá povídka je doplněna ilustrací na okraji stránek, která se stránku po stránce rozrůstá, dokud nedotvoří hlavní bod příběhu.
Jen mě zklamal přebal... nevkusný plast, o který jsem se několikrát řízla - nicméně, o trní se člověk taky pořeže :D .

Dragita
Dragita
24.01.2019 5 z 5

Skvělé povídky!

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
18.01.2019 4 z 5

"Láska si potrpí na květomluvu. Pravda však mluví řečí trnitou."

Slintala jsem jak nad obalem, tak i nad obsahem. Autorka u mě s Šesti vranami zabodovala, dárek ke svátku byl tudíž jasný. Dovolila jsem si napsat hodnocení jednotlivých pohádek:

Ayma a trnitý les- Netradiční převyprávění Krásky a zvířete, kdy hlavní hrdinka není žádná kráska, a hlavní hrdina je opravdu zvíře. Celé poselství se mi líbilo. I těm méně výjimečným se může poštěstit, a nošení královské koruny neznamená pravdomluvnost. 4*
.....
Příliš chytrý lišák- Lišky se snad rodí chytré, někdy jsou ale lidé (obzvlášť nevinné dívky v nesnázích) chytřejší. Začátek mi připadal svižnější, poté se dokola opakuje ten stejný motiv. Pohnutky děvčete jsou již od začátku odhalitelné, ten konec mě přesto překvapil a bylo mi z něj nepříjemně. 4*
.....
Čarodějnice z Duvy- Trochu nepovedený pokřivený příběh na "O perníkové chaloupce". Výplň s čarodějnicí Magdou mi nepřipadala nějak přínosná, a ani vyvrcholení mi moc uspokojení nepřineslo. Známé pořekadlo z povídky minulé "Vypadající hodný člověk nemusí být hodný" se tu opět zopakovalo, trochu to ztratilo originalitu. 3*
.....
Malá kudlička- Pohádka tak trochu o ničem. Přesto se mi líbila myšlenka, že ničí ženské srdce se nedá získat vykonáním hloupého úkolu. K dokonalosti má však povídka daleko, třebaže námět nebyl špatný. 2*
.....
Princ vojáček- Mišmaš všeho možného, doplácející na stejný kámen úrazu jako pohádka minulá- nešťastné zpracování. Četla se mi snad nejhůře. Všechny postavy jsou nečitelné, je těžké si na ně vytvořit nějaký obrázek. Tohle mi, i když se to tak nejeví, přišlo jako plus. I když bych chtěla, hodnocení je takové, jaké je. 3*
.....
Když voda zpívá oheň- Povinně dát přečíst všem příznivcům Malé mořské víly. Nejdelší a nejskvělejší. Koukala jsem trochu skrz prsty, ale konec mě odrovnal. Uršula se hned zdá trochu snesitelnější. Uprostřed to trochu drhlo, přesto v mých očích nejlepší! 5*

Skvělý čtecí zážitek za mě dokreslují i ilustrace, které se po každém otočení stránky přidávají a přidávají. I kdyby za to ty pohádky nestály, na poličce se Trnitá řeč vyjímá bravurně. Ve světě YA literatury mi to i tak připadá jako posun, jenž by se mohl alespoň ještě jednou zopakovat.

andrejci
andrejci
18.01.2019 5 z 5

Bože teď lituji, že jsem si nekoupila dřív. Nato jak se mi do toho nechtělo jsme byla nadšená. Všechny příběhy byly stejné a i tak jiné. Budu si ji muset v nejbližší době koupit.

bibi.r
bibi.r
12.01.2019 5 z 5

Tohle byla naprostá rozkošnost. Rozkošnost největší.
Přebal, obálka, ilustrace, grafika i text byla jedna velká nádhera.
Všechny pohádky se mi líbily. Samozřejmě některé více a některé méně. Ale i ta, která se mi líbila nejméně, by ode mě získala alespoň 4 hvězdičky.
Velká spokojenost. :)

1259
1259
10.01.2019 5 z 5

Celková kniha v podobě příběhů se mi opravdu líbila. Mám takový knihy ráda. A nejvíce se mi líbili první tři příběhy.

Ewilka
Ewilka
07.01.2019 4 z 5

Jako první bych chtěla říci, že jsem od autorky nečetla žádnou jinou knížku, ale i tak jsem si Trnitou řeč užila. Některé pohádky se mi líbily více jiné méně, ovšem všechny jsem si užila a autorka mě nechala v napětí, jak vlastně skončí. Ovšem klobouk dolů před ilustrátorkou, jejíž obrázky postupně gradují s příběhem! Nádhera.

Dani3
Dani3
03.01.2019 3 z 5

Autorka v poznámce na konci knihy píše, že z některých klasických pohádek měla nepříjemný a stísněný pocit. Přesně ten samý dojem mi zůstal po přečtení těch jejích „pohádek“. Nejedná se totiž o tradiční pohádky s dobrým koncem. Tyto pohádky jsou nepředvídatelné, temné, smutné i tragické.

Nejvíce "jiný" byl příběh o Čarodějnici z Duvy, čekala jsem cokoliv, ale tento konec rozhodně ne. Pak bych zmínila poslední příběh inspirovaný Malou mořskou vílou. Byl asi nejlépe propracovaný, protože dostal nejvíce prostoru. Zbývající pohádky pro mě už tak zajímavé nebyly.

Další nevšední věcí bylo grafické zpracování. Každou pohádku doplňují ilustrace, které se odhalují postupně s přibývajícím příběhem. Na konci každé pohádky je pak obrázek vidět v celé kráse a kresba tak nese poselství samotného příběhu.

JanaT.
JanaT.
30.12.2018 5 z 5

S autorkou už jsem měla tu čest...proto jsem se na tyto pohádky velmi těšila. A kniha předčila má očekávání, je zábavná, moudrá a neuvěřitelně krásná. Každičký nový detail na další stránce, střídání červených a zelených kapitol, styl postupně se doplňující kresby, tajuplnost, nádech děsivosti, náznakové odkazy na ostatní knihy... Svým dětem bych ji před spaním radši nečetla, ale pro mě osobně to byl hezký návrat od dospěláckých knih k žánru pohádek...

Darakus
Darakus
26.12.2018 5 z 5

Suprová knížka. Úžasné povídky doporučuji všem přečíst. Všechny povídky jsou nádhernou ukázkou pohádek s lehkým nádechem fantasy a horroru. Všem doporučuji.

ladaol
ladaol
18.12.2018 5 z 5

A pak, že bratři Grimmové mají hororové pohádky. Není to klasická slaďárna se vždy dobrým koncem, holt takový je život, líbilo se mi to.

Sandruš
Sandruš
05.12.2018 5 z 5

Od autorky jsem nečetla vůbec nic, ale když jsem objevila tuto knihu, tak jsem ji hned musela mít.
Čtivé, zajímavé.
Zpracování uvnitř - rámování okrajů, které se po přetočení stránky vždy změní a postupně vytvoří na konci daného příběhu celý obrázek - krásné!

kristynkal
kristynkal
29.11.2018 4 z 5

Pěkné a nápadité pohádky zasazené do úžasného světa :)

danyinsidebooks
danyinsidebooks
26.11.2018 4 z 5

Ze světa GrishaVerse jsem četla zatím jen Šest vran, ale Trnité řeči jsem neodolala už jen kvůli tomu zpracování, které je opravdu špičkové.
Co se povídek týče, nejvíc mě zaujaly asi "Příliš chytrý lišák" a "Čarodějnice z Duvy". Naopak "Princ vojáček" a "když voda zpívá oheň" byly takové průměrné.