Trnitá řeč

Trnitá řeč https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387958/bmid_trnita-rec-kU0-387958.jpg 4 548 131

Šest příběhů s úžasnými ilustracemi z temného světa fantasy sérií Griša a Šest vran. Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku. V temných pohádkách je totiž možné úplně všechno. Za každým rohem číhá zrada, pomsta, obětování, ale i láska...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic , 2017

Kathleen
09.08.2019 5 z 5

Krásný dodatek k již vydaným knihám. Příběhy skvěle vymyšlené, přímo okouzlující grafická část knihy. Můžu ji číst znovu a znovu.

avalonek
17.07.2019 4 z 5

Krásné pohádky,které vždy nekončí šťastně.Rychle se to čte a jako každá pohádka to má své ponaučení..Líbilo i když nejsem cílová skupina..

sd1992
12.07.2019 3 z 5

Ach jo, nevím co dodat. Jedna z nejkrásnějších knížek které mám. Tedy alespoň vizuálně.. Obálka nádherná, pod obálkou je kniha ještě hezčí, ilustrace taky.. Příběhy jsou taky vcelku pěkné. :-) Já jen vůbec nechápu, proč je to taková "vsuvka" mezi série. Možná kdyby knihu vydala jako nějakou knihu povídek na dobrou noc, tak budu hodnotit jinak.. Ale v tomto případě nemůžu. Vzhledem k tomu, že kniha nemá společného s Grišou nic (kromě toho, že tam asi 2x zazněla Ravka), tak dávám 3* Za vzhled, za nepředvídatelné konce povídek.. Znovu bych ale bohužel nečetla. Nicméně sI ji nechám jako ozdobu knihovny.. :-)

karca5233
10.07.2019 5 z 5

No kde začít... Rozhodně nejkrásnější kniha mé knihovny co se obálky a ilustrací týče... "Pohádky" velmi čtivé a překvapivé a k tomu ty ilustrace co graduji s příběhem, prostě krásné... Velmi doporučuji jako ozdobu knihovniček

TerkaLangoš199
10.07.2019 4 z 5

Úžasné pohádky plné překvapivých zvratů ze světa, kde vše není tak růžové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Velmi se mi líbil příběh s lišákem a světem s hladomorem.

Opravdu nádherné ilustrace, které nabývají na kráse s každou otočenou stránkou mne nutily číst, i když už jsem nemohla. Potřebovala jsem je vidět.

slaska77
18.06.2019 4 z 5

Moc hezky napsané, krásně si Leigh pohrála s motivem dobra a zla, viny a trestu... Trochu mě překvapilo, že jsem v knihkupectví našla v dětské sekci, protože svým dětem bych to určitě nečetla, i když pohádky bratří Grimmů taky nejsou žádný čajíček, to asi jen my v české kotlině jsme zvyklí na laskavé loupežníky Lotrandy. Graficky je kniha dokonalá! (červen: 952 stran)

sola_lupa
16.06.2019 5 z 5

Tohle bylo neskutečné. Nemyslím teď to, že to bylo fantasy, ale tyhle pohádky pro odrostlejší až dospělé mě dostaly do kolen. Člověk čeká, že to nějak dopadne a během posledních pár stránek se vždy karta obrátí. Pokud čekáte dobrý konec, jste na omylu, pokud čekáte špatný konec, tak taky, kniha totiž nabízí jen reálný konec. Tedy tak reálný jak je nejvíce možné ve fantasy světě.
Kniha není zatížená stereotypy, že by za vše mohly ženy a ženy jsou v nesnázích a musí být někdo zachráněn někým cizím. Postavy si to musí vydobýt samy nebo jen s tím, že je jim ukázána cesta a rozhodnutí je na nich. Místy trochu působí hororově, proto ji nedávejte do rukou dětem, ale pokud je vám -náct a víc, určitě ji oceníte.

pampelišinka
09.06.2019 3 z 5

Možná jsem od Leigh Bardugo čekala něco víc než jen neobvyklé pojetí klasických pohádek.
Hvězdička za nádherné ilustrace, hvězdička za nepředvídatelné konce a hvězdička za jedinou keršskou pohádku.

Samema
22.05.2019 4 z 5

Mě se tato kniha líbila,pohádky trochu jinak ....

Ailee
07.05.2019 4 z 5

Klasické pohádky tak trochu jinak! Převyprávění několika pohádek do světa, kterého známe z Šesti vran nebo Griši. Některé jsou zajímavější, některé méně, ale rozhodně je plusem, že si tyto podivné pohádky můžete přečíst, aniž byste k tomu nutně museli číst předešlé série.

maja11231
02.05.2019 4 z 5

Nevím, moc mě to nenadchlo

anid
08.04.2019 4 z 5

Kniha je moc hezky psaná. Stránky hezky ubíhali Pohádky mají celkem známí základ, ale nakonec to skončí zvráceně nebo se jedná o příběh co se stalo před pohádkou. Ilustrace v knize i samotná obálka knihy jsou opravdu krásné.
Jediný problém knihy je to, že s hlavní serii to nemá téměř nic společného. Jediné co by se dalo nazvat takovým spojením jsou názvy zemí, kde jsou pohádky trochu upraveny pro jejich kulturu. Jinak o Griších je zmínka jenom jednou a možná v poslední pohádce je zmínka o Temnyjovi a jeho matce (což je ale jenom moje teorie). ta tohle jsme musela strhnou tu hvězdu. Nacpat to k té serii byl jenom marketingový tah

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Každá pohádka je tak neskutečná! Jsou maličko drsnější, ale tak kouzelné! Nemluvě o nádherných ilustracích, které gradují spolu s příběhem. Takže na začátku každé pohádky začínáte s žádnou ilustrací a postupně se ilustrace rozrůstá s každou stránkou víc a víc. Co se týče pohádek, tak nejvíc se mi líbila asi první 'Ayama a Trnitý les' a poslední 'Když voda zpívá oheň'. Na to, že jsem z Šesti vran nebyla úplně odvařená a moc se mi nelíbila, tak z tohohle jsem maximálně nadšená a moc doporučuju!

Purple7
31.03.2019 3 z 5

Obecně nemám ráda pohádky, protože nemusím očekávaný happy end a mravní poučení. Ale tyto byly jiné kafe. Kdybych četla více takových, možná bych pohádkám přišla víc na chuť. Nádherná záležitost i graficky. Čtyři pohádky se mi líbily, dvě ne, tak dávám 3,5*.

Tucaka
21.03.2019 5 z 5

Ty obrázky jsou prostě boží. Nejvíce se mi líbila povídka o chytrém lišákovi. Člověk doufá a čeká pěkný konec, ale nakonec to dopadne úplně jinak než by každý čekal.

Knihomolka582
20.03.2019 5 z 5

Tato kniha mě moc bavila i když mě moc povídky/pohádky nebaví, ale díky těmto jsem změnila názor. Moc se mi líbilo zpracování příběhů a překrásné ilustrace, které se postupně rozvíjely s pohádkou.Nejvíce se mi asi líbila 5 a 6 pohádka (Princ vojáček a Když voda zpívá ohen).U příběhu Čarodějnice z Duvy POZOR SPOILERY jsem chvíli váhala jestli jsem opravdu příběh pochopila správně tak, že otec vraždil nevinné dívky a macecha se snažila Nadu ochránit před jejím otcem.Také mi asi přišla ze všech nejstrašidelnější.
Na závěr chci knihu doporučit všem co mají rádi ,,temnější verze" pohádek :-)

dneskajekrasne
14.03.2019 5 z 5

Pohádkové tak, jak bych si pohádky představovala. Poukazuje na temnotu, skrytou ve všem včetně nás samých, a na světlo, které může a nemusí zvítězit. Čtivě napsané a ilustrace, které zajímavě zvýrazňují, dramatizují, či jen lehce obohacují děj příběhů.

wotana
13.03.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha, ale nic jiného jsem také nečekala :-) Miluju knihy od této autorky.

TerryDee
10.03.2019 5 z 5

Trnitá řeč od Leigh Bardugo je neskutečný skvost. Má všechna potřebná nej - nejkrásnější obálka, nejkrásnější ilustrace (z těch ještě doteď nemůžu, opravdu neskutečná nádhera) a nejoriginálnější pohádkové příběhy. I když tyto pohádky jsou temně laděné. Za mě osobně jsou nejpovedenější Yama a trnitý les, Čarodějnice z Duvy, Když voda zpívá oheň. Tyhle tři na mě hodně způsobily a vryly se mi do paměti.

Atlantis
08.03.2019 3 z 5

Trnitá řeč názorně ukazuje, proč jsou podobné "doplňkové" knihy k různým sériím naprostým výsměchem fanouškům a pouhopouhým ždímáním peněz. Ještě že existují knihovny.
Pokud jste si stejně jako já oblíbili svět Šesti vran a chtěli se o něm dozvědět něco více, dejte od Trnité řeči ruce pryč. Až na jeden příběh není v této knize použito nic ze světa griš. Jde pouze o pohádky, které jsou inspirovány klasikou (Perníková chaloupka, Malá mořská víla) se zvratem na konci. Některé povedené a zábavné, jiné ale, jako například poslední příběh, téměř nečitelné a nudné.
Třetí hvězdu dávám pouze za fenomenální kresby na okrajích příběhů, které s postupem děje "narůstají".