Bouře a vzdor

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1433 249

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

moonell
08.04.2023 3 z 5

Hodně velký posun ve spisovatelském umu autorky, je zábavný to pozorovat. Pořád to narativně kulhá, sklouzává ke klišé a romantická linka příběhu mě neuvěřitelně otravuje, ale těším se, kam se Leigh bude vyvíjet dál.

Carol1122
01.04.2023 4 z 5

Nelze nesrovnat s nově vydanou sérií seriálu... Alina v knížce je daleko lepší postavou než Alina v seriálu. To samé Mal. V knížce jim to i přeju, v seriálu mě naopak vůbec nebaví a nehodí se mi k sobě :D Zato Nikolaj byl skvělý! Moc mu fandím a s Alinou bych je nejraději viděla k sobě :) Temnyj mi ale naopak přijde daleko lepší v seriálu. Neskutečně skvěle ztvárněný, pravý záporák, který se do své role opravdu umí vžít. Knížka byla skvělá, možná mi jen chvílemi chybělo určité napětí a dějová linka Kaze a jeho skupinky. Těším se na další díl!

kolacky
26.03.2023 4 z 5

Korzár Nikolaj mě bavil. Držím mu palce.

Satan-démon
14.03.2023 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Mé očekávání splnila. Nebyla tak dobrá jako první díl, ale byla čtivá a lehce vtáhla do děje... I když jsem ji četla déle, tak sem si pořád pamatovala co se stalo a kde v ději jsem.

Bored-Author
05.03.2023 4 z 5

Tento díl mě ze všech tří bavil nejméně. Čtyři hvězdy dávám jen proto, protože se zde objevil Nikolaj, který svým důvtipem a humorem knihu trochu zachránil.

Vlci.Sestra
09.02.2023 4 z 5

Úžasná knížka s úžasnými postavami. Všechny postavy z Griši jsou podle mě velké plus. Myslím, že jsem ještě nečetla nic, kde by byli všichni tak rozdílní a zajímaví. Nejvíc jsem si oblíbila Nikolaje, protože měl skvělý smysl pro Humor, který Alině tak chyběl. (Vážně. To i David řekl víc vtipů než ona.) A pár, kterému nejvíc fandím je Žena a David. Doufám, že se o nich v dalším díle dozvím víc.
Určite všem doporučuji. Celý svět Grišů je opravdu propracovaný a plný nečekaných zvratů.

SněžnáSova
26.01.2023 4 z 5

Fakticky jsem si to moc užila. Sice jsou druhé díly skoro u všeho trochu slabší ,ale ten konec mě dostal. K postavám se mám asi takto: Nikolaj je perfektní postava kterou jsem si hned oblíbila ,chyběl mi Temnýj, začala jsem nenávidět Mala a Alina je prostě Alina akorát jsem častěji protočila oči...Celkově knihu můžu doporučit .

Thalin
04.01.2023 3 z 5

Druhé díl je rozhodně slabší a místy mě to vážně nebavilo. To neustálé putování sem a tam, dohady. Nudilo mě to. Pořád jsem sice Alině fandila, ale i ona sama mi chvilkama fakt lezla na nervy.

Carolxc
28.12.2022 2 z 5

Jsem z tohohle dílu trochu rozpačitá. Na jednu stranu se kniha četla dobře a autorčin styl psaní mě baví. Na druhou stranu je znát, že tento díl je výplňový a kdyby to autorka stáhla na dva s tím, že budou o něco více stránek, tak by mi to nevadilo.

Ne, že by v knize nebyla nějaká akce, ale většinou se, zde zabýváme hádkami a měla jsem pocit, že se tam nic neděje. Temnyj tam má méně prostoru a je na začátku knihy a až na samotném konci - pokud nepočítám ještě pár objevení, které nebudu spoilerovat.

Alina, jak mi v prvním díle nevadila, a dokázala jsem jí ignorovat, tak mě ke konci začala lézt trochu na nervy.
Mala bych taky v jednu chvíli propleskla, ale ani tak nepřestal být má oblíbená postava a v jeho případě to dokážu skousnout - oblíbeným postavám odpustím ledacos.
Další postavou, která mi padla do oka jeho humorem byl Nikolai, i když s jeho osobou bych v reálu asi nevydržela, ani pár vteřin
No a Asparágus - ano, @marketa_kom_books , vím, že se tak nejmenuje, ale už mu tohle jméno zůstane, se taky ukázal, i když to už tak nevypadalo a co k němu dodat. Tohohle chlapa nechcete mít v blízkosti

A finále, kde se už něco dělo. Čekala jsem, že to dopadne trochu jinak a i když vím, že by mě ten očekávaný konec štval, asi by to bylo pro příběh zajímavější.

No, druhý díl za mě byl slabší. Nemusela jsem se do čtení nutit, což je jedno velké plus. Zdlouhavým hádkám v knihách nefandím a nemám ráda milostné trojúhelníky, natož mnohoúhelníky. Což je zase pro knihu mínus.

Alex.rrr
18.12.2022 4 z 5

Za mě lepší díl jak 1. Ze začátku trochu táhlý děj, ale po návratu do akce to bylo zase o poznání lepší. Bavila mě část s Nikolajem a Malem. Alina se učí chodit v nové roli a celkově je příběh poutavý a napínavý.

JessicaCorny
15.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhá kniha se mi líbila mnohem více než ta první. První díl mi přišel povrchní, tady jsme se dostali trochu hlouběji do historie a fungování Grishaverse. Sice né moc, ale aspoň něco.

SPOILER!
První část knihy, kdy byla Alina s Malem v Nové zemi mi přišla skoro zbytečná, vzhledem k tomu, jak rychle se zase vrátili zpět, ale chápu, proč se to muselo stát. Celkově mi část s honbou na mořského draka mi přišla dost divná. Strašně uspěchaná a jako by mezi koncem jedničky a začátkem dvojky ještě něco chybělo.

Jakmile se Alina dostala zpět do Ravky tak už byla kniha super. Obecně mě bavily ty zákulisní intriky, politika a to jak se Alina musela naučit ve své nové situaci chodit. Jako hrdinka je v této knize mnohem uveřitelnější i přes to, že dělá spoustu chyb. Obecně ji mám raději než v první knize. Přijde mi že vyrostla jako charakter.

Moc mě bavila postava Nikolaje - ten se momentálně stal mým favoritem. Nechápu proč Alina pořád pláče po Malovi, když by mohla mít prince. xD

Konec knihy mě překvapil, protože ten zvrat s útokem na Os Altu jsem vůbec nečekala. Všechno se seběhlo strašně rychle a já zůstala civět, plná dojmů a touhou okamžitě začít třetí díl série.

Takže tentokrát dávám 4 hvězdičky, protože mi tahle série dost přirůstá k srdci!

deedulka
13.12.2022 4 z 5

Další povedený díl ze světa griš se světlonoškou Alinou a stopařem Malem. Námořní dobrodružství byla skvěle popsána a nové postavy jsem si oblíbila, včetně nebezpečného korzára. Prostředek knihy začal ztrácet na tempu a trochu se táhnul, ale konec opět nabídnul parádní akční počtenou. Těším se na třetí díl.

Arlienen
08.12.2022 4 z 5

Druhý díl ze světa Grišů byl pro mě mnohem lepší a zajímavější než první díl. Moc jsem si užila ty části, ve figuroval Nikolaj. Bez něj by kniha nebyla tak dobrá. On dodával knize to správné napětí a vzrůšo.

brunettlibrary
07.10.2022 2 z 5

Kniha plynule navazuje na první díl. Hlavní postavy jsou mi sympatické a jejich osud vám není lhostejný. Děj je jak na houpačce, některá pasáž vás baví a některá zase nikoli. Styl psaní bych přirovnala k prvnímu dílu, je stále jednoduchý. Svět Griš je vymyšlený dobře, je zajímavý a zaujme. Do třetího a posledního dílu se určitě jednou pustím.

Verunka926
24.09.2022 3 z 5

Pokud se vám zdálo chování Aliny otravné už v prvním díle, pak v tom druhém budete přímo trpět, protože hlavní hrdinka byla skoro pořád nevděčná a protivná. Stejně tak jsem dvakrát nefandila Malovi, jehož chování mi nebylo o nic sympatičtější a oba mi v průběhu čtení dost pili krev. Naštěstí se ale objevila nová vedlejší postava, které jsem vážně propadla, a to Sturmhond. Ten svojí veselou a vtipnou povahou celou knihu zachraňoval. Pomáhal mu v tom tedy ještě Temnyj, kterého už od první knihy mám ráda a shipuju ho s Alinou – ano, uvědomuji si, že je záporák, ale já fakt nechci, aby skončila s Malem. Co se příběhu týče, tak ten nebyl tolik nabitý akcí, nicméně díky čtivosti mi to ani tolik nevadilo. A po dočtení jsem se hned musela pustit do posledního dílu.

Doomiiniikaa
20.09.2022 5 z 5

První díl mě nenadchl tolik,jak bych čekala,ale druhý díl to dohnal... Je pravda, že zde bylo až moc záchran na poslední chvíli, ale vždy to bylo celkem smysluplně obhájeno... Také musím říct, že jsem si velice oblíbila novou postavu, která se do děje dostává a stala se mi favoritem

Šárka_D
08.09.2022 3 z 5

Trochu moc zázračných záchran v poslední chvíli, trochu moc deus ex machina, co ale musím přiznat je, že se mi vůbec nechce Ravku opouštět a propadám se do ní hlouběji a hlouběji...

katee21
08.09.2022 5 z 5

Upřímně nechápu, proč má druhý díl slabší hodnocení … Za mě to bylo daleko lepší než díl první. Děj šlape od začátku do konce a je tam spousta zvratů.
Já jsem se konečně dočkala svého milovaného Nikolaje, kterého prostě nejde nezbožňovat, a jeho humor a postřehy dokázaly knihu krásně odlehčit.
Tenhle díl už je opravdu právoplatné našlapané fantasy, které je prostě a jednoduše dokonalé.
Leigh mě utvrzuje jednoduše v tom, že ať napíše cokoliv, bude to skvělé a nepůjde se od toho odtrhnout. (Bohužel teda to narušuje moje poslední zkoušky, ale knihomolové pochopí)

Sixtinka144
05.08.2022 5 z 5

Byť se druhý díl lidem nelíbil tolik, jako první, já byla spokojená. Hned na začátku je nám představena nová postava, Nikolaj. Jeho charakter je skvěle napsaný, užívala jsem si všechny kapitoly s ním. Naše hlavní hrdinka se od prvního dílu dost psychicky, ale také svou silou, posunula na nový level. Také se mi líbí, jak je popisován svět Grišů, že na to autorka nezanevřela a nepopisovala jenom děj. Je tam opět spousta zvratů, některé čekané, některé ne. Já jsem knihu přečetla na jeden zátah, protože mě zajímalo, kam tento příběh bude směřovat. Konec druhého dílu vás nutí si přečíst třetí, stejně tak, jako tomu bylo u prvního dílu. Já jsem tímto světem učarovaná, a nemohu se dočkat na velké finále.

Nikidree
24.07.2022 3 z 5

Druhý díl pro mě znamenal nové informace a tak jsem si ho užila víc, než první. Přesto stále hodnotím jako dobrý, možná trošku lepší, průměr. A to hlavně kvůli postavám.
Vadí mi, když se dva lidé mají rádi, ale nemají odvahu si to říct/ujasnit. A tak místo toho věčně váhají, dělají blbosti, které občas promísí hezkou chvilkou, aby na sebe vzápětí začali štěkat a vyčítat si kde co. Když je to dobře napsané, zvládnu to. Avšak tady mi to přijde hlavně jako vyplnění děje.
Na druhou stranu mě z postav naprosto nadchl Nikolaj. Získal si mě během chvíle. Jeho smysl pro humor, schopnost trefně reagovat a fakt, že ví kdy a co říct je prostě skvělá. A popravdě se mi líbí i jeho ego.
Vzhledem k událostem na konci knihy jsem zvědavá, jak se příběh vyvine a hlavně jak dopadne.

magie

Leigh Bardugo
americká, 1975
2017  90%Šest vran
2017  80%Světlo a stíny
2018  92%Prohnilé město
2019  84%Zjizvený král
2017  77%Bouře a vzdor

Kniha Bouře a vzdor je v

Přečtených2 010x