Legie smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Ze severu pochoduje vojsko kostlivců a hnijících mrtvol…“ Legie mrtvých rozsévala zkázu ve Skotsku, kde drancovala a pálila vesnice, a nyní míří i na Avalon. A v čele armády není nikdo jiný, než tvůj dobrý přítel a učitel, čaroděj Merlin. Zase jednou tě král Artuš zavolá, abys zachránil jeho království. Tohle je nejspíš nejnebezpečnější ze všech tvých dobrodružství. Jen ty sám – spolu se svým slavným mečem, mocným EJ – můžeš porazit armádu oživlých mrtvol. Ale abys zvítězil nad Merlinem a jeho magií, k tomu budeš potřebovat víc než jen odvahu a sílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41201/legie-smrti-l4H-41201.jpg 3.65
Série

Grailquest 8.

Žánr
Fantasy, Gamebook
Vydáno, Polaris
Orig. název

Legion of the Dead, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Legie smrti

Morbidus
15. dubna

Poslední kniha série Grailquest nabízí mix všeho, s čím se dalo setkat v dílech předchozích (mapy, humor, šifry, instantní smrt...). A překvapivě to docela dobře funguje. Je tady totiž jeden velký rozdíl oproti předchozím dílům série. Knihu lze totiž dohrát bez jediného souboje (nepočítám-li ten na počátku dobrodružství) či rizika náhodné smrti.
Přitom vše jako by se schylovalo k epickému finále. Na jistých místech lze získat opravdu luxusní magické předměty, ultimátní léčiva a řadu spojenců (včetně jednoho prakticky nepřemožitelného). Pokud máte brnění z dračí kůže z minulého dílu, jste obrnění ještě víc... Musím ale dodat, že těsně před závěrem mě naštval můj spolehlivý meč (něco mi prozradil, ale to už by byl spoiler). :-)
Legie smrti zakončuje příběh důstojně a rozhodně patří k tomu lepšímu ze série.