Potulný rytíř

Potulný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248695/bmid_hra-o-truny-potulny-rytir-05b-248695.jpg 4 210 31

Příběh ze světa "Hry o trůny", nejproslulejší fantasy série současnosti. Příběh komiksu se odehrává sto let před událostmi epické fantasy George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Poté, co přebere meč a štít svého padlého pána, je mladý Duncan (neboli Dunk) rozhodnutý prosadit se coby rytíř. Má štěstí – nedaleko se pořádá klání za účasti těch největších rytířů. Jenže aby se mohl přihlásit, potřebuje někoho, kdo se za neznámého bojovníka zaručí... a to je složitější, než se zpočátku zdálo. Ve světě Sedmi království není nouze o podezřívání, nepřátele, zradu, násilí, dobrodružství... ale i přátele se skrytými plány. Jedním z takových přátel je Egg – páže, které se k Duncanovi přidalo a samo má vlastní tajemství.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Hedge Knight , 2013

LordSnape
08.06.2016 3 z 5

Prostinký, stokrát omletý příběh o tom, že rytíře nedělá meč, zbroj a titul, ale nýbrž hlavně to, jak se chová. Je to takový průměr a osobně si myslím, že nebýt nálepky GoT, nikdo by o to asi nezavadil. Martin by se měl soustředit na dopsání série a nevytvářet další zbytečnosti jen pro peníze.

SolomonSane
26.04.2016

Kresba se mi líbila o něco víc než ve Hře o trůny, i když to na mě působilo jako kreslené v nějakém softwaru... bylo to vizuálně navoněný, nezvláštní a chyběla v tom osobitost. Vrchol pro mě bylo, když jsem si na pozadí všiml fotky mraku... fotky? jak je těžké nakreslit mrak? Nedočteno, odloženo, nehodnoceno... ten mrak...

Hadati
19.04.2016 4 z 5

Pro fanoušky Hry o trůny by komiks mohl být zklamáním, protože je příběh zasazen do období před událostmi knih, do období, kdy ještě vládli Targaryenové a žádný z hrdinů knih ještě ani nebyl na světě. Hlavním hrdinou je mladý panoš potulného rytíře, který využije smrti svého pána, aby se sám stal rytířem a vybojoval si uznání na rytířském turnaji. Potýká se s mnoha problémy, jak toho docílit, protože nemá dost peněz, majetku, známostí ani zkušeností. Jeho život se zkomplikuje i tím, že se zaplete s Targaryeny. Kresba je moc pěkná, a přestože se jedná o osud bezvýznamného mladého potulného rytíře, dočkáte se i toho, že jeho jednání nakonec změní osud celého království.

Lenka.Vílka
26.11.2015 4 z 5

Na Rytíře sedmi království se teprve chystám. Prostě jsem neodolala. Působí to na mě jako další rejžování na originálu? Na to upřímně kašlu! Jako dárek naprosto vhodné (až na to, že je třeba potom koupit i další díl, co?) a k jedinému přečtení mám knihovnu. Mě se kniha líbila. V tomhle případě jsem se spíš soustředila na formu (která byla dobrá, ale četla jsem už lepší) než na obsah (který byl přesto též dobrý), takže spokojenost na obou frontách.

martinstefko
02.11.2015 4 z 5

"Potulný rytíř" je jednou z těch knih, které vás dokážou běhen čtení strhnout, a vy chcete vědět, jak to celé dopadne. Je to způsobeno i velmi příjemnou kresbou, která se celkově ke "Hře o trůny" hodí. Jsou zde výborně vykreslené postavy, ale také prostředí, kdy je celý efekt středověkého kolbiště výstižně dokreslen. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/06/937-potulny-rytir-70.html

lakyh
18.10.2015 2 z 5

Nemůžu tomu dát lepší hodnocení, protože jsem velice zklamaný. Žádný velký příběh, spíš nudný, bez větších překvapení, zvratů, takový celkem normální průměrný vyprávění o nepříliš zajímavém putování jednoho potulného rytíře nerytíře. Ani ve vztahu ke GoT mi to moc nových poznatků nepřineslo, prostě to vypadá jako když to napsal vycházeje ze slávy GoT s tím, že se na tom prostě vydělá. Ani jako samostatná knížka (kdybych neznal GoT) by mě to nezaujalo a nehodnotil bych lépe. Přečíst se to ale dalo, znám horší knížky.

Peleus
19.08.2015 4 z 5

Vlastním knihu, i grafický román. Knihu chápu, ale komix na mě působí tak, že se někdo pokouší vydělat peníze na čemkoli, co má štempl G.R.R.Martina, a tudíž jde o vcelku pochopitelné, obyčejné ždímání peněz za každý plivanec.
Osobně jsem to kupoval jako dárek pro někoho, kdo k Martinovi nemá zase takový vztah, tudíž proč ne? Ale pokud nejste skalními fandy, nevidím důvod k pořízení nastavované kaše.
(Něco jiného je komiks Zaklínač: Skleněný dům! Ale to je jiný příběh :)) )

OldaB
20.07.2015 4 z 5

Knihu jsem zatím nečetl (chystám se), takže srovnávat nemůžu. A už vůbec ne s Martinovým dílem, protože jsem od něj nečetl nic (musím se polepšit). Fantasy komiksy mám rád a můžu napsat, že tohle se mi líbilo. Příběh hezky ubíhá a není zrovna typický, i kresba k tomu tak nějak pasuje. Líbí se mi, že hlavní hrdina není vyloženě klaďas, ani klasický superman.

3DD!3
18.07.2015 4 z 5

Příjemné překvapení. Přes dětské barvičky a ostrou, přesnou kresbu se dere pohádkově laděný rytířský příběh s několika Martinovskými zvraty, které upřednostňují realitu nad fantastikou. Dunk není ani moc sympatická postava - Conanovský rubač s rytířskými (do hlavy vtlučenými) zásadami - a zaslouží si skoro všechno co se na něj přiřítí. Pro fandy ledu a ohně nabízí Potulný rytíř pár zajímavostí a vykreslení Západozemí za vlády Targaryenovců.

Widow Embalmer
12.07.2015 1 z 5

Klasická ukázka toho, že když něco vydělává, tak je potřeba vytvořit další doprovodné produkty, které zisky ještě znásobí. Sběratelské figurky, karty, všelijaké další předměty, filmy, seriály... no a třeba i grafické romány... na kvalitě už nezáleží, značka je zavedena. Tohle je obyčejný příběh s podprůměrnou ilustrací. Z tohohle se atmosféra GoT naprosto vytratila.

Zlord Antiježíš
05.06.2015 5 z 5

Převedení skvostné novely do komiksové podoby se zdařilo zcela úchvatně. Dlouho jsem neviděl tak pěkně nakreslené rytíře a koně. Ani ostatní,lidé, stavby, kulisy..., nezůstává příliš pozadu. Nádherný příběh se v této podobě stává zcela novým zážitkem. Teď, bezprostředně po dočtení a opakovaném prolistování mám chuť si to přečíst rovnou znovu. Už právě v novele Potulný rytíř si mě Dunk a Egg zcela získaly (možná na ně určitým způsobem dám více než na samotnou ságu). A teď je mám nádherně vizualizované. Ano, takovéhle provedení komiksu si ten příběh zasloužil. Jsem rád že to nedopadlo rozporuplně, jako v případě první knihy ságy. Hra o trůny grafický román na mne rozhodně nezapůsobila tolik, ač v bonusech na konci knih se nás autoři snaží přesvědčit jak je vše úžasné. Není to špatné, ale o řád níž než elita. Potulného rytíře k elitě zařadím bez váhání i bez přemlouvání v bonusech. Už se moc těším na pokračování, i přesto, že novela Přísežný meč je trochu slabší. Jen mě mrzí že Tajemného rytíře, třetí novelu s Dunkem a Eggem stejný tým do komiksové podoby nepřevedl.