Třetí pečeť

Třetí pečeť https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174186/bmid_treti-pecet-7eb-174186.jpg 4 31 8

Grace série

< 2. díl

V příběhu zasazeném do středověké Anglie po roce 1180 se opět setkáme s některými protagonisty předchozího románu Sedmý hřích se trestá smrtí – vedle Grace je to její manžel Simon de Wallray, rodina Cliffordových a abatyše kláštera Godstow. V jeho okolí dojde k vraždě a další na sebe nenechá dlouho čekat. Smrt půvabné dvorní dámy královny Eleanor připisují všichni zpočátku jejímu milenci. I smrt královského rádce vypadá jako loupežnému přepadení. Ale zločiny se začnou množit a Grace, která se ze své pravomoci ujme vyšetřování, záhy zjistí, že za nimi stojí předivo podlých intrik namířených proti králi. Trvá jí ale nějakou dobu, než odhalí složitou síť motivů několika vražd, které ji dovedou k pachateli, jímž je nositel třetí královské pečeti. Stačí však přijít včas, aby zabránila další vraždě?... celý text

Opatov
10.12.2023 3 z 5

Příjemné čtení, pokud čtenář není závislý na historických faktech. Grace opět pátrá ve službách krále, ale první díl byl rozhodně lepší.

lenyleny
09.02.2023 3 z 5

Historické romány od paní spisovatelky se mi líbí více a lépe se i čtou. Ani zde to není jinak. Ale jako oddychovka skvělé. První díl se mi líbil o kapku více.

kolacky
05.12.2022 3 z 5

Kapičku upovídané a opakované... horší jsou data, Rosamundiným synům by v tomhle příběhu - podle údajných dat narození - mohlo být maximálně 15 a 13 let... Nojo, to jsme my, hnidopiši, kteří pitváme nejen pana Vondrušku.

TaLu
28.01.2020 4 z 5

Knihy jsem četla již před časem. Poklidné, ale dobrodružství i napětí si čtenář historických detektivek užije také dost. Ráda jsem se znovu potkala s Grace, a myslím, že se k těmto dvěma útlým knížkám ještě vrátím. Určitě stojí za opětné přečtení.

konicekbily
28.01.2020 3 z 5

Pomalým tempem vyprávěný příběh z anglické historie si neklade za cíl být špičkovou detektivkou, ale dobrým odpočinkovým čtením. Závěrem je vše vysvětleno poklidným dialogem.

Danuše7
08.07.2017

kniha má napínavou zápletku, boj o moc je nesmrtelný

Tevik
28.12.2016 5 z 5

Nevím jestli se o detektivce , kde jsou vraždy dá napsat oddychovka , ale pro mě ano . Čtivá , hezky napsaná.

TeaPeter
18.09.2015 3 z 5

Minulé knize jsem trochu volnější tempo odpustil, přece jen to byl úvod do série a představení postav. Nicméně tato kniha tempo nezrychlila - spíše naopak. Kromě toho jsem se nemohl zbavit dojmu, že dějové schéma se opakuje. Suma sumárum je to příjemná, nicméně nenáročná knížka. Ideální na dovolenou.