Sedmý hřích se trestá smrtí

Sedmý hřích se trestá smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68420/bmid_sedmy-hrich-se-tresta-smrti-mhY-68420.jpg 4 56 19

Grace série

Rosamund je urozená dívka, která se seznámila s králem Jindřichem II. při jedné z jeho návštěv ve Walesu. Jindřicha její půvab okouzlil a jejich romantická láska brzy přerostla ve vášnivý, trvalý milostný vztah. Jindřichova manželka královna Eleanor Akvitánská pozoruje vývoj událostí s rostoucí žárlivostí, ale i s obavami. Rosamund se posléze uchýlí do benediktinského kláštera Godstow nedaleko Oxfordu, kde ji král pravidelně navštěvuje speciálně vyhloubenou tajnou chodbou. Zde však začne docházet k nevysvětlitelným vraždám. Má v nich prsty královna Eleanor Akvitánská? To chce vypátrat Rosamundina přítelkyně Grace, která se tím ovšem sama vystavuje smrtelnému nebezpečí.... celý text

anej
31.12.2023 3 z 5

Knížku jsem dostala na Vánoce, taková lehčí krátká jednohubka zase z jiného prostředí. Zajímavý životní příběh autorky. Ze zvědavosti si pořídím i druhý díl :)

kolacky
05.12.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Labyrint smrti je lepší... Hezké tři a půl *.

lenyleny
17.11.2022 4 z 5

Historické romány od paní spisovatelky se mi líbí víc. Historické detektivky mám zase raději než ty současné. takže vlastně spokojenost . Mohu doporučit.

Opatov
19.06.2022 4 z 5

Příjemná historická detektivka, trochu naivní, trochu o skutečných historických osobách, trochu červená knihovna. Ale na dovolenou bezvadná. Hezky se četlo.

Nočnípták
20.04.2020 2 z 5

Knihu jsem si půjčila pro maminku, má ráda detektivky a autorku též. Tak jsem ji chtěla také zkusit. Ale hned na začátku zjišťuji, že ji znám. Tedy začátek si pamatuji, ale jinak mám temno. Tak trochu listuji. Jo, jo, četla jsem, ale úplně zapomněla děj. Jen těžko si něco málo vybavuji. To mne tedy asi nezaujala, když si nevzpomínám.
Přesto mám snahu číst, ale vzdávám to někde za půlkou. Už jsem od této autorky četla lepší knihy.

TaLu
28.01.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem pozapomněla, četla jsem ji už před časem. Odpočinkové čtení, pomalu plynoucí děj, ale rozhodně žádná nuda. Dobrodružství i vyšetřování vraždy se čtenář také dočká a s hrdiny, se kterými se skrze čtení potkáme, není těžké se ztotožnit. Historická detektivka, poklidné čtení a zábava současně.

daza.dt
31.01.2018 4 z 5

Jak již psali jiní, taková pohodová oddychovka, žádné světoborné dílo. Ale čte se rychle, děj je napsaný poutavě.

petrarka72
27.12.2017 3 z 5

Průměrná kniha, něco mezi historickou červenou knihovnou a detektivkou. Nicméně neurazila.

Jana38
18.07.2017 5 z 5

Historicka detektivka.poutave napsana.tesim se na dalsi dil

Palorizek85
22.01.2017 3 z 5

Zajímavé, ale nějak nevýrazné. Na zimní večery je to ale dobré.

slyvuska
11.11.2016 3 z 5

tam bylo snad víc vražd než v Midsummeru...

evca7271
08.11.2016 4 z 5

V celku pekna kniha,ale neco tomu trochu chybelo.

alnahu
04.11.2016 4 z 5

Romantický příběh lásky krále Henryho II. a Rosamundy Cliffordové, dobře se četla.

Andy6
19.02.2016 4 z 5

Taková oddechovka, hezky napsaná. Jen jsem měla pocit jako z telenovely, kde ke konci musí všichni umřít.:-) Ale kdo má rád historické detektivky, tak stojí za přečtení. Víc se mi líbil Čtvrtý jezdec apokalypsy.

TeaPeter
25.08.2015 4 z 5

Příjemný historický příběh. Kdyby bylo rozuzlení méně předvidatelné, nebál bych se dát pět hvězdiček.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Knihy jako je tato jsou přesně můj šálek kávy, od této autorky mě zatím nic nezklamalo, miluju historii a knihy o ní.

Marika Vanova
20.04.2014 4 z 5

Do půlky jsem nechápala, proč je to detektivka, ale pak to začalo. Vrah mi byl celkem brzo jasný a to přikázání také, ale četlo se to dobře.

malen
23.08.2013 4 z 5

Zatím nejlepší, z toho, co jsem od autorky četla. Je to takové čtení na dovču pro nenáročné, tak to mi v této roční době přišlo vhod.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Historický románek (opravdu románek, nemá to příliš mnoho stran) od mé oblíbené autorky. Výborně zpracované téma, Hana Whitton moc dobře ví, o čem píše a umí to podat :)