Gorila

Dlhopripravovaná kniha o kauze Gorila a korupčných škandáloch, ktoré už niekoľko týždňov rezonujú celým Slovenskom. Autorom knihy je slovensko-kanadský novinár Tom Nicholson. “Chcem do toho celého priniesť kontext a vysvetlenie vzniku Gorily, lebo to, čo je na internete, nie je pôvodný spis. Prvá časť, ktorá sa označuje ako vývoj, prvých päť strán, je niečo, čo niekto vymyslel. To nie je súčasť Gorily. V knihe sú isté korekcie a vysvetlenia a chcem tiež poukázať na to, že skoro všetci politici sú súčasťou problému, ktorý máme na Slovensku,” povedal pre denník Pravda o knihe sám Tom Nicholson. Kniha odkrýva pozadie finančných machinácií a korupcie na najvyšších politických miestach....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129675/gorila-129675.jpg 4.332
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Dixit

Gorila, 2012

Kniha Gorila

gan112

Super sumarizacia celej kauzy očami zahraničného novinára. Vytknem len to ze poznámky pod čiarou sú dakedy tazko zrozumiteľné až neptehĺadne.

kannibal28

ved nič som sa nedozvedel v podstate že su všetci zlodeji to viem aj bez nikolsona

knihy-marmar

Nie je to kniha pre každého, niekto informácie v nej obsiahnuté vstrebe bez problémov, niekoho budú hrýzť ešte dlhú dobu (ako mňa). Dôležitá kniha...

onRock
06.11.2016

Najdôležitejšia slovenská kniha od vzniku Slovenskej republiky, paradoxne napísaná kanadským autorom. Povinné čítanie pre každého jedného obyvateľa Slovenska (a aj Česka, keďže rovnaké mocenské skupiny bezohľadných chamtivcov pôsobia v oboch národoch). Kupujte, ak nezoženiete rozmnožujte a čítajte.

Dani25
29.03.2016

No čo Vam poviem, človek kopu vecí tuší, ale ked si uvedomíme, že je to len jedny z mnohých káuz, je mi do plaču.

kadgam
08.08.2013

Kniha mi dala niekoľko odpovedí ale stále je viac otázok. Ako to všetko prebiehalo a prebieha. Sme skutočne iba štatisti, pešiaci v kráľovskej hre politiky a biznisu dobrí na to, aby konzumovali, čo sa im ponúkne a volili toho, kto práve kričí najviac? Áno, vedeli sme, že všetko, čo kniha popisuje sa "hore" deje, iba sme netušili, že v banku - vabanku sú až také veľké sumy. Vďaka pánu Nicholsonovi aj za to, čo vedel poodhaliť.

sackettboy
26.02.2013

Bohužiaľ tato kniha len dokazuje to, čo si už každý normálne zmyšlajúci z nás uvedomoval, ale stále sme tomu nechceli veriť. Po prečítaní vo Vás zostane len diera. Hlavne v tých, ktorí by niečo radi zmenili, ale v najmenšom nemáte ani len potuchy ako na to, pretože ako normálny človek nie ste pri koreňoch, aby ste ich mohli poliať kyselinou, aby to zlo mohlo uhynúť. Túto knihu by som dal čítať ako povinné čítanie pre všetkých občanov SR, najmä tým vášnivým diskutérom v diskusiách, ktorí neustále dokážu obhajovať, buď jednu stranu alebo druhú, hoci ako vidíme, všetci sú rovnakí. Možno by po prečítaní nevolili stále tie isté skorumpované postavičky, a možno som iba naivný ...

Fanfanka
31.01.2013

Bola to pre mňa guľka do hlavy !!!
Po prečítaní tejto knihy som sa uplne prestal zaujímať o politiku.Strašné , aký bordel produkuju ľudia pri korytách !!!
Dosť!

superchalan
24.09.2012

Kniha so sebou nesie nechcené tajomno, a to - že iba pomerne málo ľudí vie, kde sa končí faktografia a kde už začína fikcia. A tí, ktorí by to aj vedeli, s tým iba ťažko pôjdu na bubon. A tak sa kniha síce snaží nastaviť zrkadlo krajine - resp. jej spoločnosti - v skutočnosti je to skôr príbeh o autorovi a jeho útrapách na Slovensku. Na viacerých miestach v knihe je až dojemné autorovo rozhorčenie (?), potreba kričať, ale akoby chýbalo obecenstvo, ktoré by počúvalo. A tak (2), hoc sa z tejto knihy môžete dozvedieť, ako asi na Slovensku funguje politika - zaujíma to vôbec niekoho?!

Komnenos
06.09.2012

Zhmotnenie toho o čom každý vedel 20 rokov, avšak až teraz dostali tieto záležitosti oficiálne kontúry. Autor sa snaží vyzývať ľudí aby sa usilovali o zmenu čo je síce pekné, avšak bojovať s veternými mlynmi je veľmi ťažké ba až nemožné.

mrksik
19.08.2012

Pre človeka, ktorý má otvorené oči a uši, táto kniha neobjaví Ameriku - a pre laického čitateľa je tam trochu príliš mnoho mien, skratiek a chaosu pri sumarizácii svinstiev, ktoré v Gorile vlastne stáli. Na druhú stranu, keď sa do knihy čitateľ ponorí, nájde na jednom mieste toľko špiny Made in Slovakia, až mu z toho príde nevoľno. (Ba vlastne - až mu z toho príde na grc.) Táto kniha je fascinujúcou dekonštrukciou akýchkoľvek ilúzií o ponovembrovom vládnutí (= kradnutí?) na Slovensku: o hrubokrkom Mečiarovi, sofistikovanom Dzuklošovi, až po ustanovenie \"moci\" Roberta Fica. Zároveň poslúži ako celkom slušná príručka pre každého, kto chce manipulovať, kradnúť a vydrbávať so systémom vo veľkom.