Gordana II. - Krásná je Neapol

Gordana II. - Krásná je Neapol https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140970/bmid_gordana-2-krasna-je-neapol-EGo-140970.jpg 5 15 2

Gordana série

2. část historického románu z doby Uherského království, kde na konci 15. století vrcholí boj o následnictví na trůn po králi Matyáši Korvínovi. V 2. části románu z období panování krále Matyáše Korvína pokračuje vír bojů a intrik o následnictví uhersko-charvátského trůnu. O královskou korunu usiluje i manželka panovníka, královna Beatrice, dcera mocného neapolského krále Ferranta. Její povaze dominuje touha po moci za každou cenu, bezcitnost, panovačnost a touha po přepychu. Její plány ohrožuje králův levoboček Ivan, kterého by král rád učinil svým nástupcem. Beatrice proto připravuje lest hodnou královny. Předstírá těhotenství a slibuje králi legitimního dědice. Ve skutečnosti plánuje podvrhnout Matyášovi cizí dítě jako jeho vlastní. Matkou dítěte se má stát krásná a statečná dvořanka Gordana a otcem budoucího krále Beatricin bratr Francesco. K uskutečnění záměrů se královně hodí chystaná svatba v paláci jejího otce, krále Ferranta, v Neapoli. Gordana spolu s doprovodem odjíždí do Neapole a královna věří, že se již nevrátí. Děj románu je plný zápletek a intrik, sledujeme složité osudy Gordany na neapolském a charvátském královském dvoře a autorka seznamuje čtenáře s mravy a zvyky na středověkých královských dvorech.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ivo Železný

Gordana , 1988

dobrman2
31.01.2016

Chtel bych mit aspoň 16 dilu kde se daji sehnat? dekuji dobrman.indian@seznam.cz

dezlik
28.10.2012

Gordana je serie vydaná ve Slovenském jazyce ve 25 dílech ,mi se podařilo zatím sehnat do čísla XVI a doufám že se mi podaří sehnat zbytek abych tuto serii vůbec dočetla,patří mezi mé neoblíbenější knihy a zároveň nejoblíbenější spisovatelku.Tyto historické knihy jednoduše zbožňuji.