Vládcové planety Gor

Vládcové planety Gor https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32180/gor-kroniky-protizeme-vladcove-planety-gor-32180.jpg 4 17 2

Gor - Kroniky Protizemě série

Tarlu Cabotovi se podaří proniknout do nitra Sardarských hor a odhalit podzemní sídlo tajemných kněží - vládců a bohů Goru. Skutečná identita údajných bohů je i pro něj překvapením, nicméně ani jako zajatec se nevzdává a zahajuje boj za osvobození planety i jejích obyvatel.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

Priest-Kings Of Gor , 1968

ludek.n
17.05.2021 4 z 5

Potřetí vstupujeme na půdu planety Gor, kde se Tarl Cabot připravuje odhalit tajemství, obestírající sídlo místních vládců a bohů, aby pomstil bezpráví, spáchané na jeho rodině a přátelích. Stejně jako v předchozích knihách cyklu nás hned první kapitoly vrhnou bez zbytečného prodlení rovnýma nohama přímo do centra veškerého dění. Norman to do nás pere mohutnými salvami a vůbec si nedělá starosti, jestli jeho tempu budeme stačit, či jen trapně povlávat někde na chvostu všeho toho hektického dění, které se na nás valí z nitra Sardarských hor. Na druhou stranu mě některé jeho technokratické a genetické úvahy z úst vládců Goru zcela minuly a co hůř, jeho ostentativní zdůrazňování vůdčí role pána tvorstva v kontrastu k ženě otrokyni, mě pomalu, ale jistě začíná iritovat. Nikdy asi neslyšel starou pravdu, že méně je někdy více. Tahle hluchá místa se začínají nebezpečně rozlézat a já jen doufám, že v následujících pokračováních neovládnou pole v ještě větší míře. Už teď je to totiž na hraně a jen mysteriózní sardarské boje vytrhnou tuhle zadřenou třísku z rány. Konec je opět otevřený, takže hurá za nomády…

špulo
08.05.2019 4 z 5

Ostávam pri 4 hviezdičkách, aj keď si to tie knihy vlastne vôbec nezaslúžia. Lenže, ono je to tak parádny fantasy relax a zábava, že proste nemôžem dať menej;-)

John Norman
americká, 1931