Golemův stín

Golemův stín https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90644/bmid_golemuv-stin-fv0-90644.jpg 4 44 12

Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Navíc zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i díky tomu Holmes opět propadl své závislosti na kokainu. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátu, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu. Slibuje si od něj, že Holmesovi pomůže překonat chmury a myšlenkový útlum, do kterého se s kokainem dostal. Záhy se však ukazuje, že pozadí případu obyčejného podvodníčka má mnohem závažnější pozadí, vedoucí až na starý kontinent. A zesláblý Holmes se tak díky němu nakonec musí v dalekých Čechách postavit nepříteli grotesknějšímu a děsivějšímu, než jakého si kdy mohl představit. Pražští židé, rozrušení nálezem mrtvoly na hrobě rabiho Löwa, mu říkají Golem...... celý text

Emik87
17.02.2024 4 z 5

Jedna z mála knih u které se opravdu nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbila tak, moc, že hvězdičky nestačí nebo je to odpad. Příběh se mi opravdu moc líbil a jako vždycky jsem se těšila na velké odhalení...a ono přišlo. I když velké je slabé slovo.

ozzak
06.01.2024 5 z 5

Další hodně zajímavá kniha případů sherloka holmse od autoři co navazoval na klasiku conana Doyle tentokrát od českého autor. Případ se od hondby za geniálním podvodníkiem dostane sherloka do Prahy kde po boboku další legendy komisaře Ledviny l dokáže porazit hlavu pražského podsvětí. Velmi dobrá detektivka až na hodně překvapivý pro holmse velmi horký závěr.

Dawe-1
20.04.2023 odpad!

Nejslabší kniha z celé řady. Příběh má naprosto zásadní trhliny a logické rozpory, autor nemá elementární znalosti medicíny a vědomosti o drogách čerpal asi z přednášky na prvním stupni základní školy.
Nechápu, proč něco takového vůbec Jota vydávala. Je to urážka Arthur Conan Doyla.

DuncanIdaho
05.09.2022 4 z 5

Golemův stín je druhá kniha o Holmesovi od nepůvodního autora, kterou jsem četl. Příběh je napínavý a má spád. Jen ten konec není úplně ono. Líbí se mi, že se nejdůležitější část případu odehrává v Čechách. Nelíbí se mi však, co se stane po vyřešení případu, to si autor mohl odpustit.

drakamena
25.07.2022 3 z 5

Zajímavá kniha z českého prostředí, která poskytuje možné vysvětlení, proč Holmes zanechal práce detektiva a uchýlil se na venkov a k chovu včel. Bohužel jako většina knih z této řady je plná chyb, až jsem měla pocit, jako by vůbec neprošla redakční úpravou. Škoda.

Kakho-Oto
12.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Případ vychlazené pomsty se mi líbil více, ale i Golemův stín jsem přečetl rychle a se zájmem. Velkým kladem je pražské prostředí a jednoznačně i nápad "použít" v příběhu postavu komisaře Ledviny (taky jsem si po přečtení knihy pustil po několika letech film Adéla ještě nevečeřela). Nechybí ani jakýsi předchůdce vynálezce Q z bondovek, historická postava Bertillona (viz 3. díl Dobrodružství kriminalistiky) šokující rozuzlení příběhu, zdatný podvodník, zločinecká banda a samozřejmě ani Sherlock Holmes a jeho věrný přítel - doktor Watson.

Ignis
10.10.2021 3 z 5

(SPOILER) No, jako jo, jsou tam dobré momenty, i to začíná celkem dobře. Ale chyběla mi tam nějaká opravdová zápletka, linka s podvodníkem vyšumí do ztracena a ta druhá je sice nápaditá, ale krátká.

Tejeja
27.08.2021 5 z 5

Sherlocka Holmese jsem četla strašně dávno, ale stejně jsem byla k jinému autorovi skeptická (jak čtu komety, nebyla jsem sama). Golemův stín však příjemně překvapil. A ten, zde tolik diskutovaný, závěr... Za ten dávám ne jednu, ale aspoň dvě hvězdičky :-)

yonda
03.08.2021 4 z 5

Tenhle příběh se mi líbil ještě víc než předchozí (Případ dobře vychlazené pomsty). Nejspíš je to tím, že se děj přesouvá do Prahy, což je pro čtenáře příjemné překvapení. Také odkazy k známým postavám (viz. komisař Ledvina) jsou velmi sympatické. Rozuzlení příběhu poněkud šokující...

richard7959
07.06.2021 2 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu louskal dlouho a to patří mezi ty méně rozsáhlé. Styl psaní mi nesedl, ale dobrodružství nejslavnějšího detektiva u nás v Praze jsem si nechtěl nechat ujít. Cením si odvážného a kontroverzního konce, který mi malinko připomněl Oponu od Agathy Christie. Ale jinak žádná sláva.

ReikoOkuma
08.07.2012 5 z 5

Velmi netradiční vyústění celého příběhu mi vůbec nevadilo, ráda si knihu přečtu znova

AnnaAlžběta
30.01.2012 2 z 5

Začátek se mi docela líbil ale ten konec mne šokoval a musím říci, že mi, jak oblíbenci Sherlocka Holmese, zkazil pohled na celý příběh. Myslím, že už si to víckrát nepřečtu.