Gold za všechny peníze

Gold za všechny peníze https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335192/bmid_gold-za-vsechny-penize-XDJ-335192.jpg 4 173 29

Bruce Gold, židovský profesor anglické literatury na univerzitě, dostane nečekanou nabídku: může se stát vysokým politikem v americké vládě. A právě to je příležitost, na kterou Gold celou dobu čeká, protože konečně může něco udělat se svým životem, v němž mu jen máloco vychází tak, jak by si přál: Jeho děti jej nerespektují, jeho otec, manipulátor s diktátorskými sklony, ho v jednom kuse zesměšňuje a jeho žena si ani nevšimne, že od ní Bruce odchází.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Plus

Good as Gold , 1979

druzickaster
14.09.2018 5 z 5

Pokud si chcete potvrdit, že člověk nepřekročí svůj stín, že rodina je nadevše, že z politiky se můžete tak leda pozvracet, potom je tato kniha přesně to co hledáte...

Petroff
31.08.2017 3 z 5

Kniha tak záhadně zvlášní, že prostě nevím. Zvláštní nuda, která mě ale průběžně začala bavit. Fakt jsem to moc nepobral, něco jako filmy od Wese Andersona. Připadá vám to divný, ale tu kvalitu zkrátka cejtíte.

Isew
15.12.2016 2 z 5

Od mala jsem se v knihovně dívala na knihu nazvanou Gold za všechny peníze. Byla v úrovni očí, takže můj pohled na ní vždy padl. Mnohokrát jsem si říkala, že bych si ji měla přečíst, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Když jsem ji zahlédla v nabídce Českého rozhlasu načtenou, tak jsem si řekla, že konečně zjistím, o čem vlastně je. Poslouchala jsem první díl, druhý, třetí - bomba. Od čtvrtého dílu to bylo jak přes kopírák. Díl čtrnáctý jsem přeskočila a šla rovnou nakonec k dílu patnáctému. Evidentně přeskočení vůbec nevadilo. Konec předvídatelný. Nevím, asi nechápu, jak se někdo může nechat tak dlouho vodit za nos. Mám splněno, ale tím, že jsem si ji nepřečetla už dříve, jsem o nic nepřišla.

bertrand
28.07.2015 5 z 5

Naprosto geniální kniha, s přehledem držící krok s legendární Hlavou 22!

eraserhead
03.03.2014 3 z 5

Svým způsobem specifická kniha, kterou si mnohem více užije někdo, kdo vidí do "židovství jako způsobu života", neznalému snad pár zásadních/humorných/komických věcí unikne. Kniha nabitá hláškami a trefnými, řádně nihilisticko-misantropními hláškami, které neuvěřitelně baví a oblažují (alespoň tak misantropní srdce, jako je to mé). Na druhou stranu už jsem dlouho nečetl knihu, u které by můj zájem tak kolísal. Určité pasáže jsou fakt strhující, jiné zase neskutečně nudné a nezáživné. Tu jsem se od knihy nemohl odrthnout, onde jsem jí odkládal po dvou třech odstavcích, protože se mi přes to nechtělo prokousávat (pasáže v knihách takřka nikdy nepřeskakuji). určitými částmi úžasná kniha, jako celek však trošku kulhá, posledních cca 50 stran mi už přišlo jen jako křeč nutná k nějakému zakončení.

dezlik
25.10.2012

Tak teď nevím ,já mám knihu pod názvem Gold nad zlato asi ji budu muset přečíst znovu abych zjistila co vlastně mám.

nervy
20.08.2012 3 z 5

Po Hlavě XXII to bylo zklamání..

Liwilterhage
07.05.2012 3 z 5

Občas jsem se nasmála, občas jsem absolutně nechápala.
Moje pocity z knihy nejvěrohodněji vystihne pravděpodobně citace z knihy: ,,Zůstává mi z toho rozum stát."
A zajímalo by mne, jak moc autor čerpal z reality skutečného světa.

WEIL
14.09.2011

Když to čte člověk dneska, tak váhá o které době to autor vlastně píše.